What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,554
To '23 που θα έρθει σε PC, στην 4080 μου την τίμια, τη λαϊκιά.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,953
Γεπ. Πλέον αφού ξέρουμε ότι έρχονται κατά δω, δεν υπάρχει λόγος βιασύνης.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,482



Στη θέση της Χριστίνας βάζουμε το Ragnarok
στο ρόλο του κυρ Κώστα = mitsakos
στο ρόλο του Σαμίρ = εγώ
στο ρόλο του Στέφανου = μποράτσος
στο ρόλο της Σίας Λιαροπούλου = admiral
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,989

Χριστίνα : "θα του σηκώνεται σε μεγάλη ηλικία ή θα πρέπει να κάνω στοματικό πρώτα για να σηκωθεί?"
Κώστας : "να δοκιμάσουμε."
Χριστίνα : "ΡΕ ΑΝΩΜΑΛΕ!1!"
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,135
Κι εγώ, θα έχουμε review σχετικά σύντομα.
noice.

Κι εγώ το ξεκίνησα προχθές και έχει φύγει δεκάωρο μέχρι να πει ο μητσάκος "βρωμοκονσολάς"
Το διασκεδάζω μέχρι στιγμής.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,554
Ήρθα να καταθέσω Στέφανο Έρωτος για τον Αθάνατο Δημήτρη ΧιΧιΧι, κάρι ον.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,554
Ξεσκονίζοντας περσινά απομεινάρια backlog, οι τύψεις με οδήγησαν στην πόρτα του Deathloop.

Δεν περίμενα ποτέ ότι θα ήταν τόσο χιουμοριστικό και με τόσο μερακλίδικες ερμηνείες από τους χαρακτήρες. Ψιλο-έτρεμα την προοπτική άλλου ενός βαριού κι ασήκωτου 'immersive sim' της Arkane, αλλά σε μυεί τόσο όμορφια στο απερίγραπτα βαθύ gameplay του και το κάνει ενόσω σε διασκεδάζει με τη γραφή και το άψογο πιστολίδι του, που πραγματικά, υποκλίθηκα.

Περίμενα πως θα έπαιζα το παραδοσιακό μου εικοσάλεπτο και μετά θα έφευγε απεγκατάσταση μαζί με την σταθερή στάμπα 'Γέρασα πια γι'αυτά'. Τρισήμιση ώρες μετά, πάω να κάμω το Σρέδερ στο Φρίτσουρ Ροκ, διότι φασάρα.
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
314
Kαλά πήγε ο τελευταίος μήνας σε τερματισμούς. Έχουμε και λέμε:

Stick It To The Man: Όμορφο εικαστικό σαν χαρτοκοπτική, παλαβό σενάριο, χιούμορ, σ'αυτό το ιδιόμορφο παιχνίδι, μια μίξη 2D platform και adventure. Καλά πέρασα, αλλά ένα - δυο σημεία ήταν πολύ σαδιστικά στο να αποφύγεις τους αντιπάλους της πίστας (κατά κάποιο τρόπο είναι κι αυτό παζλ), και μου φάνηκε αχρείαστο σε ένα σχετικά χαλαρό παιχνίδι. 6.5 / 10

The Uncertain - The Last Quiet Day:
Eίναι το πρώτο μέρος ενός sci fi adventure, στο οποίο έχουμε το ρόλο ενός ρομπότ σ'ενα κόσμο που υποτίθεται έχουν εξαφανιστεί οι άνθρωποι. Ενδιαφέρον σενάριο αν και αρκετά φορεμένο, κλείνει και με μια ωραία σκηνή που κρατάει το ενδιαφέρον ψηλά για το δεύτερο μέρος. Η διάρκεια του είναι γύρω στις 3-4 ώρες και δεν είναι δύσκολο εκτός από ένα μουσικό γρίφο όπου απλά είδα κατευθείαν walkthrough. Κατά τ'αλλα τα puzzles του είναι πιο πολύ σαν mini games. Στον τεχνικό τομέα η τρισδιάστατη απεικόνιση μου φάνηκε κάπως φτωχή. Σύντομα θα δω και το δεύτερο μέρος για ολοκληρωμένη άποψη. 7/10

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry:
Πανάξιος διάδοχος των αυθεντικών τίτλων. Μ' ένα πανέξυπνο τρόπο οι Γερμανοί μας φέρνουν το αγαπημένο Larry στα χρόνια μας. Με εντυπωσίασε πολύ πως κράτησαν τον χαρακτήρα του παιχνιδιού με το γνωστό κάφρικο χιούμορ, προσαρμόζωντας το σ'ένα σχετικά πολιτικά ορθό πλαίσιο και μάλιστα καυτηριάζει σημαντικά θέματα, όπως η ισότητα των φύλων στο εργασιακό περιβάλλον!! Η δράση του είναι πολύ πλούσια (χρειάστηκαμε 13 ώρες με την γυναικα μου) και βασίζεται σε inventory based γρίφους. Πολύ βολικό κι απροβλημάτιστο και το interface, ενώ τα καρτουνίστικα γραφικά είναι υπέροχα! Από τα καρυφαία adventures των τελευταίων 5 ετών κι όχι μόνο! 9/10

Y.Γ. Η θρυλική φωνή του Larry, ο Jan Rabson, μας άφησε την περασμένη εβδομάδα! :/

1953-KGB Unleashed: Ψυχροπολεμικό adventure πρώτου προσώπου στο οποίο ξυπνάμε σ'ενα σοβιετικο bunker, όπου προσπαθούμε να βγούμε στην επιφάνεια. Τι έχει συμβεί εδώ; Γιατί δεν υπάρχει ψυχή; Τι πειράματα γίνονται και ποια είναι η μυστηριώδης φωνή που μας μιλάει από τα μεγάφωνα; Κλειστοφοβικο, ατμοσφαιρικό, μας μεταφέρει επιτυχημένα στην εποχή. Χρειάζεται παρατήρηση κι εξερεύνηση, έχει ωραίους γρίφους και θυμίζει πολύ σε λογική escape room. Eυχαριστήθηκα τις 4 ώρες που ασχολήθηκα μαζί του, κι αν το βρείτε σε ικανοποιητική έκπτωση αξίζει να το δείτε. 7,5 / 10

Shadowrun: Dragonfall:
Βρήκα το γνωστό ισομετρικό cyberpunk / fantasy RPG, αρκετά βελτιωμένη εμπειρία σε σχέση με το πρώτο Shadowrun Returns. Αν κι οι εμφανείς αλλαγές είναι ελάχιστες, από τεχνικό τομέα ως gameplay, το σενάριο και η γραφή είναι πολύ ανώτερα θεωρώ. 8,5 / 10

Εκτός από αυτά που τελείωσα, έχω λιώσει στο Gloomhaven, ώπου πλέον έχω βρει τα κουμπιά του σε μεγάλο βαθμό και τσουλάει. Αρκετές αποστολές τις βγάζω με την πρώτη. Ακόμα είμαι με τους αρχικούς χαρακτήρες Cragheart - Scoundrel, οι οποίοι θεωρούνται από τα χειρότερα δίδυμα για να ξεκινήσεις, λόγω κακού synergy.

Ξεκίνησα Encodya, το βρίσκω αρκετά συμπαθητικό την πρώτη ώρα. Παίζω επίσης το horror Silver Chains και το στρατηγικής Into The Breach, ενώ ετοιμάζομαι να ξεκινήσω και το Vampyr.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,131
Λίγο ακόμα και αυτό το θρεντ θα μετατραπεί σε "Ποιος το έχει πιο μικρό (το backlog)". Σόδομα και Γόμορραααα!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,802
Λίγο ακόμα και αυτό το θρεντ θα μετατραπεί σε "Ποιος το έχει πιο μικρό (το backlog)". Σόδομα και Γόμορραααα!
έχουμε τέτοιο thread

εγώ παίζιε να μην έχω τερματίσει τίποτα φέτος...
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,131
έχουμε τέτοιο thread

εγώ παίζιε να μην έχω τερματίσει τίποτα φέτος...

Το είχα ξεχάσει... Ίσως επειδή κι εγώ έχω να τερματίσω παιχνίδι από πέρσι...
 
Top Bottom