What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Τελειώνοντας το Ryse μέσα σε 5-6 ώρες, και εμπνεόμενος από την ατμόσφαιρα της κεντρικής Ευρώπης τον 14ο-15ο αιώνα όπως φαίνεται στο Pentiment, είπα να ξανακάνω install το Kingdom Come: Deliverance. Διάβολε, τι παιχνιδάρα. Έχω καταστραφεί χθες και σήμερα. Ήδη από την εισαγωγή του, η εισβολή εξακολουθεί να είναι από τις καλύτερες στιγμές στο παιχνίδι.

Καλά έκανε και το βαθμολόγησε υψηλά ο όμορφος και πανέξυπνος τυπάς που το είχε reviewάρει πριν 4-5 χρόνια.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
τελος το xenoblade chronicles 3. παιχνιδαρα απλα λιτα περιεκτικα. επιασα τωρα το amalur μιας και το ειχε στο humble choice και δεν ειχα παιξει ποτε τα dlc που ειχαν βγει (+ οτι βγηκε και το fateworn dlc). κουτσοπαιζω και λιγο pokemon violet.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
τελος το xenoblade chronicles 3. παιχνιδαρα απλα λιτα περιεκτικα.

To έχεις αναφέρει αρκετές φορές. Αν δεν βαριέσαι γράψε λίγο γιατί είναι παιχνιδάρα. Τι το εξαιρετικό έχει;
Επίσης σεναριακά έχει σχέση με τα 1-2 ή κάποιος μπορεί να παίξει απευθείας το 3?
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
To έχεις αναφέρει αρκετές φορές. Αν δεν βαριέσαι γράψε λίγο γιατί είναι παιχνιδάρα. Τι το εξαιρετικό έχει;
Επίσης σεναριακά έχει σχέση με τα 1-2 ή κάποιος μπορεί να παίξει απευθείας το 3?
θα επανελθω το απογευματακι και με κανα δυο screenshots. αλλα θα απαντησω απευθειας στην τελευταια ερωτηση να πω οτι αν και υπαρχουν συνδεσεις με τα 1 και 2 εν τελη το παιχνιδι εχει αυτοτελη ιστορια και μπορει καποιος να το παιξει απευθειας.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Λίγο Borderzone και πολύ WoW (WTLK classic). Κυρίως τα dailies με τον main (ret/holy pala), και τώρα που πήρα boa sets για τους άλλους δύο (affli lock και blood dk), τους ανεβάζω.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Παίζω ακόμα Persona 5 μετ' εμποδίων λόγω real-life issues. Νομίζω ότι οι επιπλέον Personas που προσφέρονται μέσω DLC θα έπρεπε να επισημαίνονται μέσα στο παιχνίδι διότι σου δίνεται εξαρχής πρόσβαση σε δωρεάν high-level personas που ουσιαστικά είναι πυρηνικά όπλα απέναντι σε εχθρούς με σφεντόνες. Είναι εντελώς game breaking, εγώ τις αφαίρεσα από τον χαρακτήρα μου για να παίξω το παιχνίδι κανονικά. Γιατί στις συγκεκριμένες personas δεν ισχύει το level limitation του χαρακτήρα; Είμαι Level 24 και μπορούσα να χρησιμοποιήσω Personas με level 99, σε μια μάχη έκανα one-hit kill το boss.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Ναι, περίεργη επιλογή αυτή είναι η αλήθεια, αλλά κλάιν, γιατί να κάνεις τα boss γελοία, δεν έχει νόημα. Γιατί υποθέτω μόνο για εκεί φτάνουν τα sp στην αρχή, δεν έχει νόημα να φέρεις τέτοια περσόνα σε άλλο κομμάτι του palace, ξεμένεις από sp στο πρώτο skill ξέρω γω.
Κι εγώ γενικά, το πρώτο που έκανα ήταν να βάλω black list περσόνες και αντικείμενα των dlc για να μην σπάσω το παιχνίδι, κρίμα είναι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
περαστικά να είναι, εγώ έχω πιάσει ξανά το Eador, προσπαθούσα να παίξω είναι η αλήθεια γιατί υπήρξε πληθώρα προβλημάτων που το ακολουθούσαν, με κυριότερο ότι στην κάρτα γραφικών μου σέρνετε... ενώ στην 7850 που έπαιζα παλιότερα έτρεχε νεράκια (και στο workstation με την 7790 που έκανα ένα τεστ έτρεχε νεράκι πάλι).
Τα δε crash to desktop έπεφταν βροχή, αλλά λύθηκε με το να βάλω το exe να τρέχει πάντα σε admin (κάτι access violations πέταγε). Αυτό που δεν λύθηκε ακόμα είναι ότι για να παίξει η έκδοση gog πρέπει να κλείνω το antivirus... η έκδοση steam δεν έχει τέτοιο θέμα.
Τώρα σιγά το πρόβλημα θα πει κανείς, αλλά το βλαμμένο το avast αν και επιλέγω να κλείσει μέχρι την επόμενη επανεκκίνηση, αυτό δε το κάνει και μένω ξέφραγο αμπέλι μέχρι να το πάρω γραμμή ότι το έχω κλειστό.

Τεσπά, στα του Eador, πραγματικά πολύ όμορφο παιχνίδι και αρκετά ενδιαφέρον το στυλ του. Δεν είχα πριν κάποια εμπειρία με αυτά αλλά με έχει γλυκάνει αρκετά το Eador ώστε να τσιμπήσω το HoM 3 να βρίσκεται.
Την προηγούμενη φορά δεν είχα προχωρήσει αρκετά αν και είχα παίξει πολλές ώρες (offline οπότε ιδέα δεν έχω πόσες, είχα γράψει και 15 online αλλά είχα παίξει αρκετά πριν από αυτό). Αλλά θα έλεγα ότι τότε το πήγαινα κάπως αργά, αφού μάθαινα ακόμα το παιχνίδι και τώρα που είμαι κάπως πιο σίγουρος για τις δυνατότητές μου και έχω αναπτύξει την στρατηγική που θέλει το παιχνίδι, χώνομαι και σε "κόκκινες" μάχες που το παιχνίδι λέει ότι δεν με παίρνει, αλλά στην πραγματικότητα είναι εφικτές αν έχεις καλό combo σε spells και χρησιμοποιήσεις λίγη τακτική ταμπορόματος.
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Τέλος (?) το Hades. "True ending", "Epilogue" κλπ έγιναν όλα, μετανιώνω λίγο που δεν το έπαιξα στο PC να έχω και τα τσίβος, αλλά ίσως μέρος της ευχαρίστησης που αποκόμισα να οφείλεται στο ότι δεν είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου το κλασσικό "α, πρέπει να κάνω και αυτό, για το τάδε achievement". Ίσως άρχισα να γιατρεύομαι... ίσως...

Σειρά μάλλον θα πάρει το Into the Breach.

@@, μου τριβελίζει το μυαλό, μου σιγοτρώει τα σωθικά το οτι δεν γράφει κάπου "100% μην το ξανανοίξεις, μην κάνεις άλλο run ποτέ σου"
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
Παίζω ακόμα Persona 5 μετ' εμποδίων λόγω real-life issues. Νομίζω ότι οι επιπλέον Personas που προσφέρονται μέσω DLC θα έπρεπε να επισημαίνονται μέσα στο παιχνίδι διότι σου δίνεται εξαρχής πρόσβαση σε δωρεάν high-level personas που ουσιαστικά είναι πυρηνικά όπλα απέναντι σε εχθρούς με σφεντόνες. Είναι εντελώς game breaking, εγώ τις αφαίρεσα από τον χαρακτήρα μου για να παίξω το παιχνίδι κανονικά. Γιατί στις συγκεκριμένες personas δεν ισχύει το level limitation του χαρακτήρα; Είμαι Level 24 και μπορούσα να χρησιμοποιήσω Personas με level 99, σε μια μάχη έκανα one-hit kill το boss.
Επισημαίνονται με το σύμβολο του δώρου οπότε εύκολα τις αποφεύγεις θεωρώ. Από εκεί και πέρα μπορεί κάποιος να τις δημιουργήσει legit στο κατάλληλο lvl με fusion για να είναι "fair".

Όχι, δυστυχώς είχα θέματα προσωπικής υγείας.
Περαστικά.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
@Admiral Περαστικά και από μένα
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Όχι, δυστυχώς είχα θέματα προσωπικής υγείας.

minion-buddy.gif


get-well-soon.gif
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ξεκιναω σημερα το Klonoa τον εξωγηινο γατο! Δεν ειχα παιξει οταν βγηκαν σε playstation αλλα απο βιντεο που ειδα φαινεται πολυ καλο. Ενας φιλος μου που το επαιξε πριν απο μηνες μου ειπε οτι ενω του αρεσε το παρατησε γιατι κολλησε καπου και δεν ηξερε μετα τι να κανει.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Τσέκαρε Σρεδερ μια το Pentiment
 
Top Bottom