What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Steam - O ναός του Γκέιμπ

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,881
Στην κατηγoρία Best Game on the Go δεν κατάλαβα πού ακοριβώς κολλούσε το Deathstranding. Δεν ήξερα τί να βάλω μιας και δεν έχω παίξει κανένα της κατηγορίας και το έδωσα στο Vampire Survivros κυρίως γιατί το παίζετε πολλοί εδώ μέσα στο φόρουμ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,400
Στην κατηγoρία Best Game on the Go δεν κατάλαβα πού ακοριβώς κολλούσε το Deathstranding. Δεν ήξερα τί να βάλω μιας και δεν έχω παίξει κανένα της κατηγορίας και το έδωσα στο Vampire Survivros κυρίως γιατί το παίζετε πολλοί εδώ μέσα στο φόρουμ.
steamdeck friendly παιχνίδια της ξεπέτας, πχ vampire παίζεις, τον πίνεις, συνεχίζεις την δουλειά σου, ξαναπαίζεις μια ξεπέτα πάλι κτλ
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,970
Στην κατηγoρία Best Game on the Go δεν κατάλαβα πού ακοριβώς κολλούσε το Deathstranding.

Best game on the go για τον κεντρικό χαρακτήρα του παιχνιδιού εννοούσε μάλλον που είναι μόνιμα καβάλα σε μια μηχανή και μοιράζει πακέτα... :Ρ
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
Ερώτηση προς το φιλοθεάμον κοινό: Αξίζει να επενδύσω (κυρίως τον χρόνο μου), στο Elden Ring ή όχι. Παίρνοντας σαν δεδομένο ότι αφενός είμαι βετεράνος των Gothic, αφετέρου δεν έχω αγγίξει Dark Soul, παρόλο που το έχω καταχωνιασμένο κάπου στο backlog!!!

(Και μου την έσπασε και το Mafia Remastered σαν παιχνίδι)!!

Merci!!!

iCst30W4nrgtJQ0KFb8XNMME_7Y.gif
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Μόνο Single Player!!! Απλά φοβάμαι μη μου σπάσει τα νεύρα η δυσκολία του!!!

Αποψη μου ειναι οτι υπαρχουν δυο τροποι που μπορεις να παιξεις το παιχνιδι:

Ο κλασσικος τροπος, οπου με το που τελειωσεις το εισαγωγικο μερος του παιχνιδιου αφηνεις να σε οδηγησει ο χαρτης και πας ντουγρου απο boss σε boss για να δοκιμασεις τις ικανοτητες σου. Εκει οντως θα δοκιμαστεις, καθως θα εισαι underleveled/underequipped, αλλα η δυσκολια ειναι fair οπως στα Dark Souls.

Ο Open World τροπος, οπου εξερευνεις καθε σπιθαμη του χαρτη, βλεποντας σε ποιες περιοχες σε παιρνει να πατησεις ποδι και σε ποιες καλυτερα να πας αργοτερα, μαθαινοντας το lore, βρισκοντας τα -λογικοτατα, οχι κρυφες πορτες πισω απο κρυφες πορτες- μυστικα μερη, πολεμωντας mobs και συλλεγοντας πραγματα που σε δυναμωνουν, απολαμβανοντας τη μουσικη και τις εικονες απο τα φοβερα γραφικα και οταν νιωσεις ετοιμος πας και στο boss της εκαστοτε περιοχης. Εκει θα απολαυσεις το παιχνιδι, σιγουρα θα πεθαινεις αρκετες φορες αλλα δεν θα εχεις το αγχος οτι χανεις πολυτιμα runes και progression.

Προτεινω ανεπιφυλακτα το δευτερο τροπο (αν και να ξερεις οτι θα γραψεις εκατονταδες ωρες ετσι)
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
Ο Open World τροπος, οπου εξερευνεις καθε σπιθαμη του χαρτη, βλεποντας σε ποιες περιοχες σε παιρνει να πατησεις ποδι και σε ποιες καλυτερα να πας αργοτερα, μαθαινοντας το lore, βρισκοντας τα -λογικοτατα, οχι κρυφες πορτες πισω απο κρυφες πορτες- μυστικα μερη, πολεμωντας mobs και συλλεγοντας πραγματα που σε δυναμωνουν, απολαμβανοντας τη μουσικη και τις εικονες απο τα φοβερα γραφικα και οταν νιωσεις ετοιμος πας και στο boss της εκαστοτε περιοχης. Εκει θα απολαυσεις το παιχνιδι, σιγουρα θα πεθαινεις αρκετες φορες αλλα δεν θα εχεις το αγχος οτι χανεις πολυτιμα runes και progression.

Προτεινω ανεπιφυλακτα το δευτερο τροπο (αν και να ξερεις οτι θα γραψεις εκατονταδες ωρες ετσι)

thank-you-so-much-bro-jidon-adams.gif
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,970
Μόνο Single Player!!! Απλά φοβάμαι μη μου σπάσει τα νεύρα η δυσκολία του!!!

Αυτό το βιντεάκι (έχει ξαναδημοσιευτεί εδώ, αλλά δε χορταίνω να το βλέπω) θα σου δώσει μια γεύση. :Ρ



Μαίρη Κρίστμαν!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,228
Μόνο Single Player!!! Απλά φοβάμαι μη μου σπάσει τα νεύρα η δυσκολία του!!!
Είναι το πχιο εύκολο της σειράς.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,348
Δεν θα ήταν καλύτερα λέτε να ξεκινήσει με τα άλλα της σειράς;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,400
δεν θα ήταν καλύτερα να μην πάει να σπάσει τα @@ σε αυτή την ψυχαναγκαστική αγγαρεία θανάτου; :p
δεν είναι δα και 15 χρονών που γουστάρουν τέτοια :p
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,970
δεν θα ήταν καλύτερα να μην πάει να σπάσει τα @@ σε αυτή την ψυχαναγκαστική αγγαρεία θανάτου; :p
δεν είναι δα και 15 χρονών που γουστάρουν τέτοια :p

Όταν τραβάς τα πάνδεινα σε τέτοιου είδους μαζοχιστικά παίγνια, μετά βλέπεις τη ζωή πιο ωραία... ;Ρ
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,881
δεν θα ήταν καλύτερα να μην πάει να σπάσει τα @@ σε αυτή την ψυχαναγκαστική αγγαρεία θανάτου; :p
δεν είναι δα και 15 χρονών που γουστάρουν τέτοια

θα σου έβαζα Χ αλλά σε σώζει το Πνεύμα των Χριστουγέννων. Μαίρη Κρίστμαν!

@captain kal αυτά που έγραψε ο Θραξξίλλιας στην δεύτερη παράγραφο, ισχύουν για το DS1. Για νεοσύλλεκτους είναι αρκετά δύστροπο παιχνίδι. Το λες και γραμμικο, στο πρώτο και παρθενικό run. Μετά, αφού το μάθεις γίνεται πιο ελεύθερο.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
Αυτό το βιντεάκι (έχει ξαναδημοσιευτεί εδώ, αλλά δε χορταίνω να το βλέπω) θα σου δώσει μια γεύση. :Ρ



Μαίρη Κρίστμαν!


Ναι!! Πήρα μια ιδέα, από μια παλιά έκδοση του Θείου!!! Δεν έχω το χρόνο και την υπομονή για τέτοια games!!! Πάμε παρακάτω!!!

Ευχαριστώ πάντως το φιλοθεάμον κοινό, για την συμμετοχή του!!

iCst30W4nrgtJQ0KFb8XNMME_7Y.gif
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,228
Δεν θα ήταν καλύτερα λέτε να ξεκινήσει με τα άλλα της σειράς;
Το Elden Ring θαρρώ πως είναι ένα αρκετά καλό starting point
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,400
δεν υπάρχει περίπτωση να το πάρω το armored core για τα επόμενα 5 χρόνια, αλλά να το βάλω wishlist να δουν εκεί sony ότι υπάρχει κοινό :p
 
Top Bottom