What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
Δεν ξέρω κατά πόσο θα μάθουμε. Όλοι καρφί shadowheart πήγαμε. Ήδη η lae'zel μου λέει για τον astarion επειδή έριξα χ
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
Karlach και shadowheart απλά δεν βγαίνουν από το party. Αγαπώ.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,984
Karlach και shadowheart απλά δεν βγαίνουν από το party. Αγαπώ.
Πλακα πλακα τι παρτι εχετε μεχρι τωρα;

Προσωπικα (Human Paladin Devotion) εχω:

Shadowheart
Wyll
Gale/Karlach (αναλογως τις αναγκες)
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
Bard college of valour
Shadowheart
Karlach
Wyll-gale


Astarion θελει να του κάνω κάνα respec αλλιώς δεν βολεύει καθόλου να τον πάρω βόλτα
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,832
Αυτή η Λέζι Λαζάνια έχει και ουρίτσα; Εγώ αν δεν έχει φέριζ το παιχνίδι, δεεε...
Ξύπνα Σβέν, οι παίκτες σου τον βροντάνε με Γκοθράκι μικιμάου!

Σε άλλα νέα, ο κουρού των αρπιγκί μίλησε

Clipboard01.jpg

Για target group των ανποξόλικς τον κόβω.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,984
Bard college of valour
Shadowheart
Karlach
Wyll-gale


Astarion θελει να του κάνω κάνα respec αλλιώς δεν βολεύει καθόλου να τον πάρω βόλτα

Βασταει μπροστα το βαρδος του valour σε δυσκολες καταστασεις;
Βλεπω τη διαφορα στο παρτι, τη δουλεια της karlach την κανω εγω, ενω εσυ κανεις του wyll.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Κλαίω μαλάκα, πώς τα γράφουνε αυτά; Δεν ντρέπονται; Έτσι, ένα παιχνίδι όπως το BG, να, το ΜΠΑΝΕΡ ΣΑΓΚΑ ΤΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΡΙΑ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ #ΝεΤί.

Μου θυμίζει ωραίες εποχές που στο τί παίζεις, απάνταγαν 'Adventures κυρίως ρε, όπως το Τόμπ Ράηντερ και το Αζάζινς Γκρίντ'. Ανέμιζε σημαία ο άσχετος και πώς να του εξηγήσεις ότι ρόλαρες σαράντα λεπτά hit points για το λούλη παλαδίνο σου στο Character Creation του BG1 για να μην σκάει με D4 χιτπόιντς ανά λέβελ.

#ΜάλλονΚάποιοPenNPaperBug
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,324
View attachment 6040

Κάνετε και ξέφρενα πάρτι στις ερημιές στο BG3; :Ρ
Κάνουν ΣΕΧ στη πυλωτή!


Στα του κεημ. Τέρμα μαυρίλα το Act 2 και έχει κάμποσα ωραία πραγματάκια να δείτε (γουστόζικη γραφή, που πραγματικά δεν το περίμενα). Το 1ο act ήταν κάπως "ανάλαφρο" για τα γούστα μου, αλλά το act 2 είναι chef's kiss!
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,101
Πλακα πλακα τι παρτι εχετε μεχρι τωρα;

Προσωπικα (Human Paladin Devotion) εχω:

Shadowheart
Wyll
Gale/Karlach (αναλογως τις αναγκες)

Α γράφουμε και για το παιχνίδι εδώ μέσα; ουάου

Bard Lore College
Shadowheart.
Karlach.
Gale.

Στόχος είναι οι Shadowheart-Karlach να είναι μόνιμες, με τον Gale να αντικαταστείται από Jaheira ή Minsc. Υπάρχει και η περίπτωση να φύγει όμως μία από αυτές, για να τους έχω και τους δύο. Θα δείξει.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,101

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
Βασταει μπροστα το βαρδος του valour σε δυσκολες καταστασεις;
Βλεπω τη διαφορα στο παρτι, τη δουλεια της karlach την κανω εγω, ενω εσυ κανεις του wyll.
ειμαι λιγο conflicted ως προς τον τελευταιο companion να πω την αληθεια.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,324
Μιας και λέτε για κομπανιος. Κάμποσοι από αυτούς έχουν ωραία περσοναλ κουεστς.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,704
Το πάρτι αποτελείται σταθερά από:

-Τον Νικηταρά, Ranger Gloomstalker μπανιστιρτζή που ξεκινάει κάθε μάχη με 3 επιθέσεις για 30-70 damage σύνολο (χώρια τα κρίτικαλ)
-Karlach (με ένα legendary greataxe ρίχνει τρελό ξύλο)
-Lazael (το ίδιο αλλά με greatsword, χώρια που αν την βγάλω από το πάρτι σίγουρα θα με πλακώσει στο ξύλο)
-Shadowheart (για τα χήλς κυρίως, συν το turn undead και διάφορα άλλα σπελλς)

Υπάρχει χαρακτηριστική έλλειψη μαγείας στο πάρτι πλην της Κλέρικ, αλλά πέφτει τόσο melee/ranged ξύλο που καταντάει αστείο.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
λεω να δοκιμασω τον druid σαν 4ο να δω πως θα παει.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,101
λεω να δοκιμασω τον druid σαν 4ο να δω πως θα παει.
Τον Χάλσιν εννοείς; Σε μένα δεν μπαίνει στο πάρτυ ρε γαμώ. Λογικά πρέπει να μπεις ακτ 2 για να δεχθεί.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
Τον Χάλσιν εννοείς; Σε μένα δεν μπαίνει στο πάρτυ ρε γαμώ. Λογικά πρέπει να μπεις ακτ 2 για να δεχθεί.
Τον έχω στο Καμπ κάθεται
 
Top Bottom