What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Είχα γράψει για το main story του Phantom Liberty ότι στο τέλος επέλεξα να στείλω την So Mi στο φεγγάρι σκοτόνωντας τον Reed. Το έκανα γιατί για κάποιο λόγο της έχω εμπιστοσύνη ότι θα με βοηθήσει στο τέλος..

To ξαναγράφω πρώτον για να υπάρχει καταγεγραμμένο ότι πέρα απ' το να γράφω κρύες εξυπνάδες, που και που παίζω και κάνα παιχνίδι και δεύτερον για να συνεχίσω την κουβέντα με τις ορδές που παίζουν το παιχνίδι.

Παίζω Netrunner με Overclock, Cyberware Malfunction και Synapse Burnout. Πρέπει να ανεβάσω επίπεδο δυσκολίας όμως μου φαίνεται γιατί στο Normal απλά πέφτουν σαν τα κοτόπουλα οι άλλοι. Εσείς σε τι επίπεδο βρήκατε το sweet spot σας;

Κάπου, μάλλον στο άλλο θρεντ για το game, είχε αναφέρει ο Χέλιος ένα κουέστ που κάιγονται τα μπομπόλια του άλλου και πρέπει να τον βοηθήσεις. Ήταν κυριολεκτικά το πρώτο side quest που βρήκα και πήγα να κάνω, αλλά είχε φάει μια μπαγκιά το παιχνίδι και εκεί που οδηγούσα με εμφάνιζε συνέχεια στα μπλόκα της NCPD με αποτέλεσμα να μου τον σκοτώσουν τον καψομπομπόλι και να μην το κάνω ποτέ το quest.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,840
Κάπου, μάλλον στο άλλο θρεντ για το game, είχε αναφέρει ο Χέλιος ένα κουέστ που κάιγονται τα μπομπόλια του άλλου και πρέπει να τον βοηθήσεις. Ήταν κυριολεκτικά το πρώτο side quest που βρήκα και πήγα να κάνω, αλλά είχε φάει μια μπαγκιά το παιχνίδι και εκεί που οδηγούσα με εμφάνιζε συνέχεια στα μπλόκα της NCPD με αποτέλεσμα να μου τον σκοτώσουν τον καψομπομπόλι και να μην το κάνω ποτέ το quest.
Στο quest αυτό (που κάθε άνδρας οφείλει να βοηθήσει), απλά στρίβεις αριστερά στο μπλόκο της αστυνομίας και σε πάει από άλλη διαδρομή. Το μπλόκο πρέπει να είναι μέρος του quest ούτως ή αλλιώς
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Στο quest αυτό (που κάθε άνδρας οφείλει να βοηθήσει), απλά στρίβεις αριστερά στο μπλόκο της αστυνομίας και σε πάει από άλλη διαδρομή. Το μπλόκο πρέπει να είναι μέρος του quest ούτως ή αλλιώς
Όχι αυτό το μπλόκο ρε. Οκ πολύ μάπα η οδήγηση στο CP αλλά μπορώ να τους αποφύγω είπαμε.

Με πετούσε (τηλεμεταφορά φάση) στο μπλόκο που έχουν στήσει στην εισαγωγή του παιχνιδιού για να μην μπορείς να βγεις από το Watson. Και εκεί αρχίζαν να πυροβολούν με την μία και ο άλλος ο μαν σκιάχτηκε και βγήκε από το αμάξι και λύθηκε το πρόβλημά του. Δεν του καίγονται πχια.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,840
Όχι αυτό το μπλόκο ρε. Οκ πολύ μάπα η οδήγηση στο CP αλλά μπορώ να τους αποφύγω είπαμε.

Με πετούσε (τηλεμεταφορά φάση) στο μπλόκο που έχουν στήσει στην εισαγωγή του παιχνιδιού για να μην μπορείς να βγεις από το Watson. Και εκεί αρχίζαν να πυροβολούν με την μία και ο άλλος ο μαν σκιάχτηκε και βγήκε από το αμάξι και λύθηκε το πρόβλημά του. Δεν του καίγονται πχια.
Εγώ που το έπαιξα με την 2.0.1 δεν συνάντησα πρόβλημα
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,685
Ένα ενδιαφέρον mod για όσους βαριούνται να εξερευνούν κάθε σπιθαμή της Night City. Ουσιαστικά μετατρέπει/εμφανίζει στο παιχνίδι ως κανονικά Gigs γύρω στα 200 "κρυφά" μικρο-quests που ως τώρα μπορούσαν να εντοπιστούν μόνο κατά τύχη και δεν εμφανίζονταν στο Journal.


Έχει την πλάκα του να τα πετυχαίνεις κατά τύχη η αλήθεια είναι, αλλά ναι.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς το mod που κάνει το game third person?

Δεν την παλέυω καθόλου με το first person ρε γαμώτο.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,685
Απ'όσο θυμάμαι παλαιότερα, το μοντέλο του V δεν έχει σχεδιαστεί με το 3rd Person κατά νου, και τα χέρια του φαίνονται κάπως έτσι:

giphy.gif


Επίσης όταν στοχεύει με το όπλο φαίνεται σαν εφιάλτης του Κρόνενμπεργκ.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Αυτό φοβάμαι και δεν το κατέβασα...
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
Δεν την παλέυω καθόλου με το first person ρε γαμώτο.

Σε ζαλιζει και σενα ε;
Η αληθεια ειναι οτι στο CP οσο ειχα παιξει, δεν ειχα προβλημα αν επαιζα σε μικρα διαστηματα.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,960
Κατά σύμπτωση ξεκίνησα χθες το expansion και λίγο ξενέρωσα κι εγώ με το πρώτο πρόσωπο. Βέβαια, όταν το είχα λιώσει εκεί πριν το καλοκαίρι θυμάμαι ότι σταδιακά το συνήθισα, οπότε ελπίζω κι εδώ να συμβεί το ίδιο μετά από 1-2 ώρες.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Σε ζαλιζει και σενα ε;
Η αληθεια ειναι οτι στο CP οσο ειχα παιξει, δεν ειχα προβλημα αν επαιζα σε μικρα διαστηματα.

Όχι δεν με ζαλίζει, απλά δεν μου αρέσει καθόλου. Νιώθω ότι δεν πολυκαταλαβαίνω τι γίνεται.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
Όχι δεν με ζαλίζει, απλά δεν μου αρέσει καθόλου. Νιώθω ότι δεν πολυκαταλαβαίνω τι γίνεται.

Α καλά ναι εννοείται. Who cares μωρέ για το τι γίνεται
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,820
Χανκ, θέλω από αυτό που πίνεις για να με βλέπω IRL σε τρίτο πρόσωπο. Καμία φορά συστήνομαι σε τρίτο ενικό, αλλά δεν πιάνεται.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Όνομα και διεύθυνση. ACS φτάνει;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
πολλες σκηνες του cyberpunk πιστευω δικαιωνει την επιλογη πρωτου προσωπου.
 
Top Bottom