What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

2022

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,535
. Η κάρτα του τραπεζικού μου λογαριασμού είχε λήξει εχθές τα μεσάνυχτα! Βαζω πιστωτική αλλά δε θυμομουν password μιας και τη χρησιμοποιώ για Online αγορές. Ούτε όμως μετρητα είχα πανω μου. Υπογράφω εκεί ένα χαρτί, της λέω επιστρέφω σε 30'. Επιστρέφω με μετρητά αλλα και γνώση πλέουν του κωδικού.

Μονο μετρητα, τι τις θελετε τις βρωμοκαρτες; πολυ ανασφαλεια το και καλα "ασφαλεστερο απο τα μετρητα συστημα". σκλαβακια του καπιταλισμου.
Ειχα παει σε ενα σουπερ περιπτερο να πληρωσω εναν λογαριασμο και επαιζε ενα θεμα. Ειχε παιξει ενα κοκομπλοκο και το συστημα δεν δεχοταν καρτες. Με μετρητο την εκανα την δουλεια μου.


Να δω τώρα πόσο θα μου πιάσουν τον κώλο για μία ανάρτηση.
Τα οικονομικα σου δεν τα γνωριζω αλλα θα το περασεις το ποταμι εκτος και αν θελεις καμια αναρτηση που να παιρνει data απο δορυφορο που ανιχνευει τον δρομο και προετοιμαζει την αναρτηση για την λακουβα που ερχεται.

Μεχρι και την παραμονη, με πηγε λες και εχουμε ελλειψη στην βαζελινη. Το απογευμα της παραμονης εφτιαξε το θεμα και μεχρι τωρα ολα ησυχα. Ελπιζω να συνεχιστει αυτη η ηρεμια.

Εγω παντως τα ζαρια του I Ching τα εριξα και τρολαρετε οσο θελετε.
Πριν λιγους μηνες ειχα αυτο:
Abundant in his house
screening off his household
He peeps out his door
It's very quiet and without people
for three years he is unseen
Misfortune.
Screening oneself off from others for quite some time, keeping contact to a minimum. Things do not go well.

Η κλεισουρα ειναι γνωστη σε ολους αλλα εγω ειμαι πρωταθλητης. Συντομα θα κλεισω τον τριτο χρονο μακρυα απο τα ατομα που πρεπει να βλεπω. Απο γκαντεμια στις δουλειες μου αλλο τιποτα.


Σημερα και απο διαφορετικες πηγες, μην τα ριξω τα ζαρια στο ιδιο μερος, ειχα αυτα:
(αποσπασματα)

When the superior man must move, if he takes the initiative he will go astray. If he follows, he will find his proper lord. The advantage will be seen in his getting friends in the southwest, and losing friends in the northeast. If he rest in correctness and firmness, there will be good fortune.
There will be great progress and success, while it will be advantageous to be firmly correct. In the eighth month there will be evil.


πηγη 2η
There is a dangerous shock that results in losses. One must bring oneself to safety, and don't bother with these losses for the time being. When all is over, one will get everything back.

Release.
Beneficial is the southwest.
Without a situation to go to,
coming back brings good fortune.
If one does need to go somewhere,
doing it early in the morning brings good fortune.
It is good to let go of what one was doing, and return to the normal situation. It is beneficial to have partners and allies. If something still needs to happen, it is wise to do that on a short term.
(At the original place and time of the Yijing, allies were in the southwest.)
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,897
Υπότιθεται πως έπρεπε ήδη να μου είχαν στείλει. Εχω ενημερώσει μάλιστα την τράπεζα για την νέα μου διεύθυνση. Ελπίζω να είναι καθοδόν. Θα γράψω βέβαια και ένα email μήπως και το ξέχασαν (mah expectations)

@lelos kounelos μια ανάρτηση που να μην με αφήσει στο δρόμο ή και προκαλέσω ατύχημα και να περνάει ΚΤΕΟ θέλω.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,543
Εχω ενημερώσει μάλιστα την τράπεζα για την νέα μου διεύθυνση
Δεν κανεις καμια βολτα απο την παλια διευθυνση ή να μιλησεις με καποιον εκει;

Εμενα αλλη μια φορα ειχε τυχει με αλφα οπου θεωρητικα την εστειλαν αλλα δεν την ελαβα ποτε οποτε με χρεωσαν εκ νεου το 6ευρω για 2η καρτα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,509
Δεν κανεις καμια βολτα απο την παλια διευθυνση ή να μιλησεις με καποιον εκει;

Εμενα αλλη μια φορα ειχε τυχει με αλφα οπου θεωρητικα την εστειλαν αλλα δεν την ελαβα ποτε οποτε με χρεωσαν εκ νεου το 6ευρω για 2η καρτα.
όλοι οι μπάσταρδοι αυτό κάνουν... εδώ έστειλαν στον πεθερό μου που ζει 30 χρόνια στο ίδιο σπίτι κάρτα (Πειραιώς νομίζω) και δεν ήρθε ποτέ, και τον ξαναχρέωσαν για να του ξαναστείλουν. Βέβαια με λίγο βρισίδι το πήραν πίσω και επέστρεψαν το 10άρικο...
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,897
Μου απάντησαν σήμερα από την τράπεζα και μου είπαν πως μου έχουν στείλει ήδη μία από τον Οκτώβριο (!). Μπα, λέω παίδες δεν έχω παραλάβει τίποτες. Τους ξαναέγραψα την διεύθυνσή μου καλου κακού.
Το θετικό είναι πως έχω δική μου υπάλληλο και με τη οποία επικοινωνώ μαζί της μέσω App στο κινητό, οπότε δεν έχω να ντιλάρω κάθε φορά με έναν random υπάλληλο.
:journal:
 
Top Bottom