What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

3 μήνες Game Pass Ultimate (PC + console) με 1 € συνολικά

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Για πειτε xbox νικσ να προσθετω ρε σεις, μπας και παιξουμε κανα ψιψιψονι
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,426
'Αμα ψήνεστε για κάνα co-op multiplayer, βλέπω έχει και το καλύτερο co-op multiplayer όλων των εποχών, το Deep Rock Galactic. Μαζευτείτε να ζήσουμε το ζενίθ της Ανδροπρέπειας, ρεμάλια, διαστημικοί μεταλλωρύχοι, δουλειά για πραγματικούς Νάνους.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ρε σεις μια ωρα και κατι προσπαθουσαμε με ενα φιλαρακι να μπουμε coop στο Streets of Rage...

Μια δεν δουλευε και ηθελε Update το xbox launcher app, μια ηθελε xbox game bar, μια ηθελε xbox controller config, μια ηθελε να απενεργοποιησουμε το bitdefender και τα firewall...

Τι πρηξιμο ειναι αυτο;

Πως τα καταφερνετε και παιζετε μουλτι απο το xbox app του pc ηθελα ναξερα...
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,888
Κανονικά μια τέτοια προσφορά θα πήγαινε στο "όλα τζάμπα 1 ευρώ" thread, αλλά νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να το αναδείξουμε γιατί είναι μεγάλη προσφορά. Ισχύει κανονικά και για τη χώρα μας, μόλις ολοκλήρωσα τη διαδικασία και πήρα 3 μήνες Game Pass με 1 ευρώ. Κιμπαριλίκι από την Microsoft, μαγκιά τους.


H λίστα των διαθέσιμων παιχνιδιών:


Έχει κανείς προτάσεις για παιχνίδια; Σκεφτόμουν να ξεκινήσω από Forza Horizon 4 και Gears Tactics.
Indivisible, greedfall έρχεται, yoooka έρχεται ,plague tale, celeste, carrion, alien isolation, darksiders genesis, tell me why, το medium Γενάρη, outer wilds, outer worlds, tetris effect, spiritfarer, call of the sea έρχεται, gothic armada, blair witch, thε touryst, battletech κτλ κτλ

Μακάρι να μπορούσα να σου γράψω και άλλα, αλλά ως γνωστόν το pass δεν έχει καλά παιχνίδια... :gap:
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,152
γενικά η microsoft έχει κάνει εντυπωσιακά βήματα στο χώρο. Τώρα έβλεπα ότι έχουν ενσωματώσει την δυνατότητα να παίζεις ένα game ακόμα και όταν δεν έχει κατέβει ολόκληρο.
Πάει σε λίγα χρόνια για κυριαρχία στον χώρο αν συνεχίσει με αυτό το ρυθμό.
 

Havanezos

Death Knight
Joined
Aug 3, 2013
Messages
2,527
Όντως ισχύει και για μας που μαστε ήδη συνδρομητές! Ελπίζω μετά να μας αφήσει εύκολα να επιστρέψουμε στο απλό!
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Παιδες μπορω να εχω καποιο feedback για το τι διαδικασιες κανετε για να εχετε επιτυχημενες συνδεσεις μεταξυ σας για Multiplayer Coop σε διαφορα παιχνιδια;

Πχ το Streets of Rage 4 δεν με αφηνε και φιλους μου να συνδεθουμε μεταξυ μας και να παιξουμε coop.
Μετα απο διαφορες αλχημειες (και παραιτηση των 2 απο τους 4).
Καταφεραμε να μπουμε σε ιδιο παιχνιδι μετα απο πολλες δοκιμες (κανοντας public server, εγκαθιστοντας 3-4 "apps", απενεργοποιωντας το firewall/antivirus, τσεκαροντας το NAT του Xbox Live που μια ηταν οκ μια οχι κλπ)

Η ερωτηση μου (κυριως για την δικη μου σωματικη ακεραιοτητα) ειναι αν αυτο το φαινομενο ειναι συνηθισμενο και αν καναμε κατι στραβα.

PS. Ολοι PCαδες, αν πανε ολα καλα (που δε το βλεπω) ισως μπει και ενας που εχει xbox.


Edit: Δε μπορεις να φανταστεις ποσο βρωμικος αισθανομαι @mits@kos απο χτες :(((
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Δεν ξερω αν παιζει ρολο το καθε παιχνιδι.

Σε ολα τα Halo (6 games) ημασταν 2 απο pass 2 απο steam, κανενα θεμα.

Στα Sea of Thieves και Forza Horizon 4, 2 απο pass 2 αγοραστα απο ΜS store, κανενα μεγαλο θεμα ισως μονο στο Forza

Δεν εγκαταστησαμε κανενα εξτρα app, ειχαμε ολοι τα εκαστοτε τελευταια update των Win 10 (αυθεντικα νομιζω τα εχουμε και οι 4) και παντα τα τελευταια update των παιχνιδιων που παιζαμε. Καμια αλλαγη σε antivirus/firewall.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Κάθε φορά, κάθε φορά ανεξαιρέτως, που χρησιμοποιώ κάποιον άλλο client εκτός του Steam αντιλαμβάνομαι σε δευτερόλεπτα πόσα χιλιόμετρα μακριά είναι η Valve από όλους τους υπόλοιπους. Έβαλα να κατέβει το Forza Horizon 4 και βλέπω αυτό:

MS_WTF.jpg

Γιατί εμφανίζεται το ίδιο παιχνίδι δύο φορές; Γιατί έχει διαφορετικό μέγεθος; Γιατί το ποσοστό στην έκδοση Standard είναι 31,5% ενώ έχω κατεβάσει πάνω από το μισό; Γιατί μόλις μπαίνω να παίξω ένα παιχνίδι, βγαίνοντας μου βγάζει μήνυμα ότι υπήρξε σφάλμα στο download και πρέπει να πατήσω να συνεχίσει;

Στα θετικά της υπόθεσης, ξεκίνησα το Battle Chasers Nightwar, έπαιξα ένα μισάωρο και έμεινα με πολύ καλές εντυπώσεις. Αλλά ρε Microsoft, για τον Θεό, φτιάξε μια ρημάδα εφαρμογή που να κάνει τα βασικά! Ή αν δεν μπορείς, βγάλε το Game Pass στο Steam να είμαστε ήσυχοι.
 
Last edited:

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,426
Παιδες μπορω να εχω καποιο feedback για το τι διαδικασιες κανετε για να εχετε επιτυχημενες συνδεσεις μεταξυ σας για Multiplayer Coop σε διαφορα παιχνιδια;

Συνδεόμαστε στο Steam.

Admiral, το xbox app χρησιμοποιείς, έτσι; Γιατί αυτό που βλέπω θυμίζει ύποπτα το windows app store...
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Δεν εγκαταστησαμε κανενα εξτρα app, ειχαμε ολοι τα εκαστοτε τελευταια update των Win 10 (αυθεντικα νομιζω τα εχουμε και οι 4) και παντα τα τελευταια update των παιχνιδιων που παιζαμε.

Εδω πρεπει να ειναι το προβλημα...Ισως επειδη ειχα κανει φρεσκο φορματ και δεν ειχα τα παντα στο OS updated ενω δεν εχουμε ολοι τα updates ενεργοποιημενα...

Τα extra apps που δεν ειχαμε ηταν
το Game Bar
το Xbox Console Companion
που τα εκανε εγκατασταση

ενω επρεπε να βαλω προσωπικα το
Xbox accessories για να κλεισω το ατελειωτο rumble που μου πονεσε τα χερια (το οποιο αυτοματα μου εβγαλε update firmware και πρηχτηκαν ολοι στη παρεα :p)

Αυτα που εκανε update αυτοματα
ηταν το xbox live

===================
To αλλο προβλημα που βγαινει οποτε του καπνισει και γιαυτο δεν μπορουμε να εχουμε μια ροη στην εμπειρια ειναι το server connectivity που πρηζει και καθε τρεις και λιγο ειναι offline ακομη και τωρα που το τσεκαρω.


Εν κατακλειδι μαλλον πως εκρινα λαθος να το προωθησω σαν ευκαιρια να "παιξουμε κανα καινουργιο ακριβο παιχνιδακι ολοι μαζι, αντι να λιωνετε στα lol και barotrauma. βλαχοι ε βλαχοι". Θελει πολυ κοπο και ειναι αρκετα ασταθες για τετοια πραγματα, ειδικα οταν υπαρχει το steam.

Θα δοκιμασω κανα single player παιχνιδακι.


Edit: Εγραφα και νομιζα οτι ειμαι γκρινιαρης, αλλα τελικα ειδα τον Αντμιραλ και τον Γκου και πλεον ειμαι σιγουρος οτι ειμαστε πολλοι που σκεφτομαστε το ιδιο!
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Τα extra apps που δεν ειχαμε ηταν
το Game Bar
το Xbox Console Companion

Δεν καταλαβα πως εννοουσες αυτα, δε. θα τα χαρακτηριζα εξτρα αφου ερχονται πακετο.

Μια σημαντικη αλλαγη σε σχεση με το steam. Αν το παιχνιδι εχει update δεν το κατεβαζει αυτοματα, ενω σε αφηνει να μπεις στην παλια εκδοση μονο και μονο για να σου πει στο mtachmaking πως δεν εχεις ιδια/τελευταια εκδοση με τον αλλον, να βγεις και να περασεις το update...
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
νομίζω το xbox console companion δεν χρειαζεται πια και νομίζω έχει αιωνες να παρει update.
απο κει και περα με τα win10 παντρευεσαι και το game bar (εχει και ξεχωριστή κατηγορια γιαυτο στα windows settings). εκτος και αν πειραζες πραγματακια οποτε να εσπασες κατι.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Συνδεόμαστε στο Steam.

Admiral, το xbox app χρησιμοποιείς, έτσι; Γιατί αυτό που βλέπω θυμίζει ύποπτα το windows app store...

Ναι, Xbox app.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
η διαφορά ultimate από την έκδοση PC έχει κάποια διαφορά εκτός του ότι σε περιορίζει στο pc? στον κατάλογο ας πούμε;

άκυρο έχει compare, 3 μήνες πως τσιμπάς; 1 μήνα λέει

πάλι άκυρο το λέει στα ψιλά του ultimate :p

ωραία το πήρα και εγώ, τώρα μπορώ να παίζω πασιέτζα χωρίς διαφημίσεις :D

κάντε add είμαι πλοκ, nitro912gr

edit Νο123123123 : ρε με το games gold τσιμπάς παιχνίδια free to keep?
 
Last edited:

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Κάθε φορά, κάθε φορά ανεξαιρέτως, που χρησιμοποιώ κάποιον άλλο client εκτός του Steam αντιλαμβάνομαι σε δευτερόλεπτα πόσα χιλιόμετρα μακριά είναι η Valve από όλους τους υπόλοιπους.
To οποίο Steam είναι σημαντικά buggy, το UI του δεν έχει καν uniformity και το UX του είναι για μάπες. Όμως εχθρός του κακού, είναι το χειρότερο. Απλά έπαθες Microsoft.
Edit: Δε μπορεις να φανταστεις ποσο βρωμικος αισθανομαι @mits@kos απο χτες :(((
ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ!
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,824
Κάθε φορά, κάθε φορά ανεξαιρέτως, που χρησιμοποιώ κάποιον άλλο client εκτός του Steam αντιλαμβάνομαι σε δευτερόλεπτα πόσα χιλιόμετρα μακριά είναι η Valve από όλους τους υπόλοιπους. Έβαλα να κατέβει το Forza Horizon 4 και βλέπω αυτό:

View attachment 1329

Γιατί εμφανίζεται το ίδιο παιχνίδι δύο φορές; Γιατί έχει διαφορετικό μέγεθος; Γιατί το ποσοστό στην έκδοση Standard είναι 31,5% ενώ έχω κατεβάσει πάνω από το μισό; Γιατί μόλις μπαίνω να παίξω ένα παιχνίδι, βγαίνοντας μου βγάζει μήνυμα ότι υπήρξε σφάλμα στο download και πρέπει να πατήσω να συνεχίσει;

Στα θετικά της υπόθεσης, ξεκίνησα το Battle Chasers Nightwar, έπαιξα ένα μισάωρο και έμεινα με πολύ καλές εντυπώσεις. Αλλά ρε Microsoft, για τον Θεό, φτιάξε μια ρημάδα εφαρμογή που να κάνει τα βασικά! Ή αν δεν μπορείς, βγάλε το Game Pass στο Steam να είμαστε ήσυχοι.
Εάν υπήρχε το game pass μέσω stream, θα το πλήρωνα κάθε μήνα ακόμα και αν δεν έπαιζα ούτε μια ώρα!
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
edit Νο123123123 : ρε με το games gold τσιμπάς παιχνίδια free to keep?

Το games gold ειναι υπηρεσια για τις κονσολες. Ναι δινει free καθε μηνα games για τις κονσολες xbox.

Καποια παιχνιδια εχουν την υπηρεσια xbox anywhere οπου με εναν κωδικο μπορεις να παιξεις xbox/pc, μονο ετσι ισως μπορουμε να επωφεληθουμε εμεις που δεν εχουμε κονσολα.
 
Top Bottom