What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

3 μήνες Game Pass Ultimate (PC + console) με 1 € συνολικά

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Παρότι τα download τα ξεκινάς από το Xbox App, στην ουσία από ότι έχω δει τα χειρίζεται το Store.

Εγώ το χειρότερο πρόβλημα που έχω συναντήσει είναι ότι αν κάνεις format, όχι μόνο δεν μπορείς να κάνεις locate τα ήδη εγκατεστημένα παιχνίδια, αλλά δεν μπορείς ούτε να τα ξανακατεβάσεις στον ίδιο δίσκο εκτός και αν τον φορμάρεις και αυτόν (καθώς τον βλέπει να ανήκει σε άλλο χρήστη). Με αποτέλεσμα να έχω ένα partition αποκλειστικά για τα παιχνίδια του GamePass.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Παρότι τα download τα ξεκινάς από το Xbox App, στην ουσία από ότι έχω δει τα χειρίζεται το Store.

Εγώ το χειρότερο πρόβλημα που έχω συναντήσει είναι ότι αν κάνεις format, όχι μόνο δεν μπορείς να κάνεις locate τα ήδη εγκατεστημένα παιχνίδια, αλλά δεν μπορείς ούτε να τα ξανακατεβάσεις στον ίδιο δίσκο εκτός και αν τον φορμάρεις και αυτόν (καθώς τον βλέπει να ανήκει σε άλλο χρήστη). Με αποτέλεσμα να έχω ένα partition αποκλειστικά για τα παιχνίδια του GamePass.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Παρότι τα download τα ξεκινάς από το Xbox App, στην ουσία από ότι έχω δει τα χειρίζεται το Store.

Σωστά. Είναι πραγματικά να απορείς γιατί η Microsoft δεν έχει ακόμα ενοποιήσει την υποδομή του Xbox app με το Xbox Live.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Κάθε φορά, κάθε φορά ανεξαιρέτως, που χρησιμοποιώ κάποιον άλλο client εκτός του Steam αντιλαμβάνομαι σε δευτερόλεπτα πόσα χιλιόμετρα μακριά είναι η Valve από όλους τους υπόλοιπους. Έβαλα να κατέβει το Forza Horizon 4 και βλέπω αυτό:

View attachment 1329

Γιατί εμφανίζεται το ίδιο παιχνίδι δύο φορές; Γιατί έχει διαφορετικό μέγεθος; Γιατί το ποσοστό στην έκδοση Standard είναι 31,5% ενώ έχω κατεβάσει πάνω από το μισό; Γιατί μόλις μπαίνω να παίξω ένα παιχνίδι, βγαίνοντας μου βγάζει μήνυμα ότι υπήρξε σφάλμα στο download και πρέπει να πατήσω να συνεχίσει;

Στα θετικά της υπόθεσης, ξεκίνησα το Battle Chasers Nightwar, έπαιξα ένα μισάωρο και έμεινα με πολύ καλές εντυπώσεις. Αλλά ρε Microsoft, για τον Θεό, φτιάξε μια ρημάδα εφαρμογή που να κάνει τα βασικά! Ή αν δεν μπορείς, βγάλε το Game Pass στο Steam να είμαστε ήσυχοι.

Αφήστε κ Ναύαρχε, τις προφανείς δικαιολογίες και απαντήστε ειλικρινά: Κατεβάσατε το Phoenix Point και δεν μας το λέτε?
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Αφήστε κ Ναύαρχε, τις προφανείς δικαιολογίες και απαντήστε ειλικρινά: Κατεβάσατε το Phoenix Point και δεν μας το λέτε?

nope.gif


Κατέβασα Horizon 4, Battle Chasers και κατεβάζω Gears Tactics. Δεν ασχολούμαι με τις παλλακίδες του Σουίνι.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Με έφτιαξε ωραία η προσφορά. Πάνω που τελείωνε η εξάμηνη Gold που είχα για το xbox 360. Η τρίμηνη θα έκανε 16 τώρα από instant gaming, οπότε κέρδος 15 ευρώ. Δεν με χάλασε!
Vamparanger btw, add me
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Πέρασα το No Man's Sky. Πλάκα έχει, μόλις μάθεις τα βασικά κι αρχίσεις να ταξιδεύεις.


Panzerfausts το όνομα. Δεν ξέρω γιατί.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Πέρασα το No Man's Sky. Πλάκα έχει, μόλις μάθεις τα βασικά κι αρχίσεις να ταξιδεύεις.


Panzerfausts το όνομα. Δεν ξέρω γιατί.

Ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω αν με ενδιαφέρει αυτό το παιχνίδι. Η αγάπη μου για την sci-fi εξερεύνηση συγκρούεται με την απέχθειά μου για κάθε λογής survival mechanics.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Αν παίζεις στο πρώτο mode δυσκολίας, μοναδικά survival elements είναι το πώς να προφυλαχθείς από το κρύο ή τη ζέστη ή την τοξική αρρενωπότητα στους toxic planets. Το οποίο είναι αρκετά εύκολο, αν μπεις για λίγο σε μια σπηλιά ή ένα σπίτι ή οτιδήποτε, η στολή ανανεώνει αυτόματα τις αντοχές της. Και στην πορεία φτιάχνεις addons για τη στολή τα οποία αυξάνουν και το resistance σε όλα τα στοιχεία της φύσης.

Προσωπικά ακολουθώ το βασικό σενάριο μέχρι ένα σημείο για να ξανοιχτώ στα άστρα, αλλά ως επί το πλείστον κυνηγάω οβελίσκους που σου μαθαίνουν λέξεις από τη γλώσσα των εξωγήινων πολιτισμών του παιχνιδιού. Πρέπει να μάθω τα πάντα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Αν παίζεις στο πρώτο mode δυσκολίας, μοναδικά survival elements είναι το πώς να προφυλαχθείς από το κρύο ή τη ζέστη ή την τοξική αρρενωπότητα στους toxic planets. Το οποίο είναι αρκετά εύκολο, αν μπεις για λίγο σε μια σπηλιά ή ένα σπίτι ή οτιδήποτε, η στολή ανανεώνει αυτόματα τις αντοχές της. Και στην πορεία φτιάχνεις addons για τη στολή τα οποία αυξάνουν και το resistance σε όλα τα στοιχεία της φύσης.

Προσωπικά ακολουθώ το βασικό σενάριο μέχρι ένα σημείο για να ξανοιχτώ στα άστρα, αλλά ως επί το πλείστον κυνηγάω οβελίσκους που σου μαθαίνουν λέξεις από τη γλώσσα των εξωγήινων πολιτισμών του παιχνιδιού. Πρέπει να μάθω τα πάντα.

Έτσι είναι!! Είναι 80% εξερεύνηση, 20% και λιγότερο όσο αναβαθμίζεις τη στολή survival!! Κατεβάστε το και δοκιμάστε κ. Ναύαρχε !!

Όσο εγώ θα παίζω Phoenix Point!!!! :p :p :p :p :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
και εγώ αυτό έβαλα πρώτο χθες, δεν έχω ασχοληθεί ακόμα αλλά με έχει ιντριγκάρει αυτό το παιχνίδι. έβαλα και το doom eternal να βρίσκεται :p
Αλλά πρέπει να κλείσω τον κύκλο μου στο Witcher 3 πρώτα πριν τα πιάσω αυτά.

edit ρε τους αλήτες το game pass δεν πιάνει την πασιέτζα, πρέπει να πληρώσω άλλα για να βγουν οι διαφημίσεις από εκεί!
 
Last edited:

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ξέρει κανείς μέχρι πότε ισχύει αυτή η προσφορά; Το αναφέρει πουθενά;
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
nope.gif


Κατέβασα Horizon 4, Battle Chasers και κατεβάζω Gears Tactics. Δεν ασχολούμαι με τις παλλακίδες του Σουίνι.
Αγαπητέ κ. Ναύαρχε θα σας μαλώσω, γιατί ακόμα δεν έχετε καταλάβει το υποχθόνιο σχέδιο του Gollop:

Πήρε τα λεφτά από τον Θείο Τιμ, οπότε σας επέστρεψε τα χρήματα που είχατε δώσει!!
Ταυτόχρονα το διέθεσε στον Θείο Bill, ο οποίος Θείος Bill σας έκανε το Χριστουγεννιάτικο δώρο της τρίμηνης συνδρομής του ενός euro!!!
Δεδομένης της τακτικής δεινότητος που σας χαρακτηρίζει, σε ένα τρίμηνο θα το έχετε τελειώσει!!

Άρα παίζετε το παιχνίδι για ένα euro, ενώ ταυτόχρονα ο Θείο Τιμ, περιμένει να το πουλήσει τριάντα!!

Ούτε πειρατικό να ήταν!!!
 

Havanezos

Death Knight
Joined
Aug 3, 2013
Messages
2,524
Ξέρει κανείς μέχρι πότε ισχύει αυτή η προσφορά; Το αναφέρει πουθενά;

Δεν το πήρε πουθενά το μάτι μου! Ωραία τακτική για να το αποκτήσεις ΤΩΡΑ! ΤΡΕΧΑ!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Άντε να μπει και ΕΑ να παίξω και το Battlefield V γιατί με το EA Access πριν ένα χρόνο πρόλαβα μόνο το 1 να παίξω :p
 
Top Bottom