What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ανακοινώσεις μέσω του Xbox Developer Direct 2024

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,671
Και το Alpha Portokol ήταν καλό, αλλά όχι τόσο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,393
Για το Avowed η βασική απορία που έχω είναι η ποιότητα της μάχης. Στο storytelling τους έχω εμπιστοσύνη, το combat system όμως φαίνεται να είναι στο επίκεντρο και μέχρι τώρα ατυχώς θυμίζει περισσότερο Oblivion παρά Dark Messiah of Might and Magic. Αντίθετα στο Indiana Jones η first-person μάχη φάνηκε πολύ καλή κατά την γνώμη μου.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,892
Εγω περιμενω να ειναι καπου αναμεσα στο επιπεδο των poe (καλουτσικα αλλα λησμονησιμα) και Outer worlds (μετριο στη καλυτερη, καλο gameplay, εχανε κυριως στην εμβαθυνση του εγχειρηματος).

Δυστυχως η μαχη και η ολικη παρουσιαση δεν τους βγαινει στο βιντεο. Ας ελπισουμε ως συνολο να δενει καλυτερα αποτι ειδαμε αποσπασματικα

Δεν εχω ιδεα τι μπορει να σηκωσει η Patel, δεν εχω παιξει το xpansion του outer worlds δε με τραβηξε, φοβαμαι πως χωρις Cain/Sawyer/Boyarsky να κρατανε σκελετο δε ξερουμε τι μπορει να βγει ουτε απο αποψη γραφης/ατμοσφαιρας (καθως δε ξερουμε τι ποσοστο συμμετοχης ειχε στα poe η Patel), αλλα ουτε απο gameplay.

Κραταμε μικρο καλαθι και οπως παντα περιμενουμε πολλα bugs. Ας ελπισουμε μονο να μην ειναι unplayable σα το rogue trader
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,892
προσωπικα, περα απο το πρωτο poe, που γαμησε, δε θυμαμαι τιποτα απο τα white march και deadfire.

Οποτε ναι, θυμαμαι ειχα περασει καλα, αλλα δεν ηταν παιχνιδια οροσημο.
 

Robin Hood

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Jul 7, 2023
Messages
156
Με την αγωνία θα μας αφήσει. Μετά το "και" τι ακολουθεί άραγε;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,678
Μη χαλάς την τέχνη, είναι working as intended. Ο καθένας συμπληρώνει αυτό που τον εκφράζει. Ή και τίποτα. Όλα καλά.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,678
Σύμφωνα με τη wikipedia (και με πηγή ένα άρθρο του gamespot), o Todd Howard θεώρησε την MachineGames ιδανική εταιρεία για το νέο Indy game επειδή "και τα Wolfenstein και το Indy ασχολούνται με τους ναζί".


speechless-nathan-fillion.gif
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,555
ΤΟΣΟ ασχετος? καποιος να του πει οτι το wolfenstein ασχολειται με τα ΝΑΖΙΔΙΑ.
(νομιζω απ το γουφεστάι δεν ειχε αρχισει εκεινη η ΕΠΙΚΗ κουβεντα?? ααααχχχχχ, ωραια χρονια....)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,530
Σύμφωνα με τη wikipedia (και με πηγή ένα άρθρο του gamespot), o Todd Howard θεώρησε την MachineGames ιδανική εταιρεία για το νέο Indy game επειδή "και τα Wolfenstein και το Indy ασχολούνται με τους ναζί".


speechless-nathan-fillion.gif
Το ιδιο και η Υπολοχαγος Νατασα.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,553
Πες τα ρε συ. Βλέπω πολύ αρνητισμό επειδή "μπουχουχου ξανά φερς πέρσον". Και άντε αν σε κάποιον προκαλεί ζάλη να το καταλάβω, αλλά όλοι αυτοί έχουν τέτοιο θέμα;
Λες κι ένα action-adventure δε μπορεί να έχει τέτοια οπτική πχ System Shock, Chronicles of Riddick κλπ.
Προσωπικά θα προτιμούσα να ήταν 3d person. Χρόνια περίμενα να βγει κάτι με το uncharted να αναγεννά το είδος και το tomb raider να ακολουθεί στο δρόμο αυτό. Κρίμα.
Βέβαια φαίνεται πολύ καλό το παιχνίδι και πιστό στο ύφος των ταινιών. O Robocop ξεκίνησε κάτι ωραίο με τις 80s ταινίες
 
Top Bottom