What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
Για κάποιους ήταν φρούδα ελπίδα, για άλλους μια αναμενόμενη εξέλιξη, για παράλλους “το πιο καλά φυλασσόμενο μυστικό”. Όπως και να έχει, πριν λίγες ώρες η Piranha Bytes ανακοίνωσε και επίσημα πως, 4 περίπου χρόνια μετά την κυκλοφορία του πρώτου μέρους της σειράς, το ELEX 2 είναι υπό development!

Για τους μη-γνώστες, το ELEX ήταν μια αρκετά vintage και σκληροπυρηνική open-world role-playing εμπειρία, από τους δημιουργούς των RPG σειρών Gothic και Risen. Το ELEX 2 επιστρέφει στον μετα-αποκαλυπτικό, science fiction κόσμο του πλανήτη Magalan, με τα τεράστια handcrafted περιβάλλοντα που μπορούν να εξερευνηθούν πεζή ή με τη χρήση jetpack.
Μετά την ήττα του Hybrid στο τέλος του ELEX, ο Magalan έχει ζήσει μερικά μάλλον ειρηνικά χρόνια και τα γνωστά factions του game έχουν διαλυθεί και αντικατασταθεί από νέα. Ωστόσο, όπως προκύπτει και από το ending cutscene του game, μια νέα απειλή ρίχνει...

Continue reading...

Last edited:
εν τω μεταξυ σε αλλο θρεντ γνωστου ημιθανους ιστοτοπου/φορου, εκλεκτα μελη "πλακωνονται" σχετικα με το αν εχουν επαναλαμβανομενα σεναρια ο μαρτης ή οι Ηρωες με τα Κολάν. ενω σκεφτομαι οτι τα πιρανχας (ανεξαρτητα με το γεγονος οτι εχω ΛΑΤΡΕΨΕΙ πολλα απ τα παιχνιδια τους) εχουν σε ΟΛΑ αν δεν με απατα η μνημη μου το ιδιο θεμα. ΚΑΚΑΣΧΗΜΟΣ ηρωας (αυτο συνεχιζει ως προαπαιτουμενο απ το πρωτο γκόθι) κανει Αυτο Που Χρειαζεται, περνωντας απο ζηρο_του_χήρο εχοντας φαει πολυ ξυλο και κανοντας κουεστς/γνωριζοντας 3 φαξονς παντα.

δε χρειαζεται να πω οτι αυτο βλεπω και τωρα στο τρειλερ οπως αναμενοταν. στο ελεξ 1 επαιξα μονο το πρωτο φαξον (το πιο "φανταζυ/αρτηριοσκληρωτικο) και μολις ειδα τα πρωτα ρομποτ να με σιμωνουν ή μαλλον οταν βρηκα το δευτερο χαμπ, ενα ποσταποκαλυπτικ σαμθινγκ, εκαμα υγιες και χαλαρο ανινστώ. ισως το ιδιο να συμβει και τωρα. θα δειξει απ τα τρέιλε.

παντως ναι, καθε κυκλοφορια της πιρανχα ειναι καλο πραμα. μας θυμιζει τα νιατα μας και μας ατσαλωνει με μικρες ελπιδες οτι καποια μερα ισως δουμε νεο γκοθι (οχι το ρημαστερντ, που αληθεια τι γινεται μ αυτο? δε θα βγαινε τωρα κοντα?) ή εστω ριζεν.

Εξαιρετικά νέα, καιρός ήταν.
Είχα περάσει τέλεια με το πρώτο, προφανώς το ίδιο θα γίνει και με το δεύτερο.

Admiral America ο φασαίος

Mamakithian Multiverse
Staff member
Κανείς δεν έχει σχολιάσει ακόμα πόσο ΚΑΚΗ είναι η επιλογή μουσικής που είναι εκτός κλίματος του παιχνιδιού; Ή την υπερβολική εστίαση/ανισσοροπία προς τη μεριά του sci-fi στοιχείου (που γουστάρω btw αλλά στο προηγούμενο ήταν μια μίξη από settings) που αν δεν πέταγε το logo στο τέλος θα νομίζαμε ότι βλέπαμε κάνα Starcraft 3;

γιατι βαζεις φυτιλιες τωρα?
οι μαμμακυθοι (που λεει κι ο πρωην Κανενας, νυν Κάποιος) γουσταρουν ΑΥΤΗ τη μουσικη κι αυτα τα scifi σέτι.
ειδα εγω παντως, εδειξε κατι κλασματα του νανοσεκό το κλασικο προβλεπέ φανταζυ φάξο.

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
Οι Γερμανοί είναι old school dudebros από τα 90ς, ως εκ τούτου η κιτς και πλήρως αταίριαστη μουσική επένδυση ήταν επιβεβλημένη. 10/10

Mogrey665

Death Knight
ειπα να μη το γραψω εγω αλλα γενικα το τρειλερ μου φανηκε meh.

akarthis

Gelatinous Cube
O davis των κορν ειναι ο τραγουδιστης?

update. Exclusive song "ELEX" by Jonathan Davis - δε το ειδα μεχρι τελους. Δε μου αρεσε και τοσο που με κανει αισιοδοξο για το παιχνιδι.

maladroid

Blackguard
Δεν έχω παίξει κανένα παιχνίδι της εταιρείας, οπότε δεν ήθελα να είμαι εγώ ο χέστης του πάρτυ αλλά πραγματικά αυτό το trailer ζέχνει edgy κριντζοεϊτίλα-ναϊντίλα. Η αισθητική, το μοντάζ, η μουσική, το ίδιο το περιεχόμενο (κάντε-άκρη-κόβω-κωλιά), είναι σα να βγήκαν από μια καλά θαμμένη time capsule που έπρεπε να την έχουν αφήσει στο χώμα.

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
Child NPCs...

Μερικά πρηβιού ακόμα (που δείχνουν ως επί το πλείστον τα ίδια πράματα):

Επίσης θα έχει 5 ξεχωριστές φάξιονς (!) συν μία "κρυφή", και δεν θα έχει DLC (!!).

Top Bottom