What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Επισκευή αυτοκινήτου και λοιπές απορίες

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Το ψυκτικό μου είναι κόκκινο, οπότε έβαψε και τα κατακάθια. Η στάθμη του είναι εντάξει, αλλά αν έχει επικαθήσεις και στο κύκλωμα, που θα έχει μετά από τόσα χρόνια, πέφτει και η απόδοση του συστήματος εναλλαγής θερμότητας, από την οποία παίρνει ζεστό αέρα και το καλοριφέρ.

Θέλω να δω αν θα καθαρίσει το φίλτρο ή τα μπεκ του καυσίμου καθότι μυριζομαι ότι κάτι παίχτηκε εκεί.

Άντε να τελειώσω με αυτά γιατί μου ζήτησε ο πατέρας να καθαρίσω και τα καρμπυρατέρ των βενζινοπριονων. Είπα να κάτσω έναν μήνα στο σπίτι και θα μουτζωρωθω περισσότερο από ότι στην δουλειά..
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
@Chronomancy : Λοιπόν, Χρονό μου, το "θαυματουργό" υγρό είναι το P1180 Oxicat και είναι καθαριστικό για καταλύτη και αισθητήρα λάμδα. Δεν ξέρω αν είναι αυτό που ζητάς. Πάντως χάρη σε αυτό πήραμε κάρτα καυσαερίων (είχε κοπεί το αμάξι 1 βδομάδα πριν το βάλουμε).
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ναι ναι, ναι κύριε, έχει φύγει το παιδί. Είναι κυρίως για καταλύτη, αλλά θα βοηθήσει όσο να ναι. Γενικά από τα καθαριστικά δεν έχασε ποτέ κανένας.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Θελω να αλλαξω λαδια στο αυτοκινητο και το σπιτι #1 θελει κατι μερεμετια.
Ακομα στο σπιτι σου εισαι; περιμενω ρε ανεπροκοπε.
Βάλε το Witcher και ένα μπουκάλι κρασί να βάλω τα εργατικά. Κι εδώ στον ελεύθερό μου χρόνο Witcher παίζω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Βάλε το Witcher και ένα μπουκάλι κρασί

Αχ! Βαχ! Μου εβαλες μαχαιρι στην γκαρδια.

Αφησα την καρτα γραφικων στην Αφρικη. Δεν μπορω να ρισκαρω αποστολη απο εκει.
Ειμαι σε μια φαση, επιστρεφω στην Αφρικη, ωχ! δεν επιστρεφω... ααα επιστρεφω... not.
Παιζει και μια φαση, θα παρω λεφτα, πολλα. Ιδια φαση με την επιστροφη στην Αφρικη. Καροτο και μαστιγιο.

Απο την μια δεν με παιρνει να παρω καρτα και απο την αλλη, ακομα και αυριο το πρωι, να ποσταρω ερωτηση για νεο υπολογιστη. Με αυτα και με αυτα, εχω βρεθει με ενα λαπτοπ που απο στιγμη σε στιγμη, μπορει να σιωπησει.

Οι κοτες κανουν αβγα και εγω κανω υπομονη. Βεβαια, φτου φτου μη το γκαντεμιασω, ανοιξαν κατι παραθυρακια.

Αν ξερεις και απο ψυξη θερμανση και κανεις μια καλη, Witcher δεν θα βαλω αλλα βαζω τζακι, λουκανικα, μπυρες.
Αν κανω και λιγο PR, αντι για πολωνεζικο παιχνιδι, να φερω τιποτα Πολωνεζες να ψηνουν για εμας και να γεμιζουν τα ποτηρια. Σεμνα πραγματα. Θα φερουν και Πολωνεζικη μουσικη. Μπορει να ξερουν και κανεναν Πολωνο, που να ξερει να παιζει μουσικη απο το Witcher, στο ακορντεον.

Τα λαδια στο αυτοκινητο αντεχουν ακομα, τουλαχιστον να με βγαλουν με τον Φεβρουαριο.
 
Top Bottom