What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Απόφαση της ΕΔΠΠΙ

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Με ένα DNS τρίτου, λύνεται το θέμα. Έχω εδώ και πολύ καιρό Adguard DNS στο router και όλα κομπλέ.

Αν θες παντως να κατεβαζεις τορρεντ (τα νομιμα παντα :gap:) , δε χρειαζεται DNS, αρκει να κανεις εγκατασταση addon στον bittorrent client σου (τι εννοεις οτι δεν εχεις qBittorrent?) και να τρεχεις search απο κει οτι ψαχνεις ωστε να τα κατεβαζεις απευθειας.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Με ένα DNS τρίτου, λύνεται το θέμα. Έχω εδώ και πολύ καιρό Adguard DNS στο router και όλα κομπλέ.
για την ωρα ειμαι με cloudflare εγω. πως τα παει αυτο?
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Είστε καθάρματα. Από το κινητό με πήγε στο αρχικό ποστ και νόμιζα ότι
επέστρεψε ο Μποράτσος.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Αν θες παντως να κατεβαζεις τορρεντ (τα νομιμα παντα :gap:) , δε χρειαζεται DNS, αρκει να κανεις εγκατασταση addon στον bittorrent client σου (τι εννοεις οτι δεν εχεις qBittorrent?) και να τρεχεις search απο κει οτι ψαχνεις ωστε να τα κατεβαζεις απευθειας.
Δεν είμαστε χθεσινοί, κύριε. Το Jackett βαράει υπερωρίες (πάντα για τα νόμιμα) ;)

για την ωρα ειμαι με cloudflare εγω. πως τα παει αυτο?
Μια χαρά. Κανένα πρόβλημα. Το επέλεξα γιατί κόβει κάμποση σαβούρα διαφημίσεων (συν κάποια κακόβουλα sites), οπότε πλέον (σε mobile συσκευές) δεν εμφανίζονται μόνες μανούλες στην περιοχή μου. Γλίτωσα απ' την γκρίνια των χρηστών του wifi :)
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Μια χαρά. Κανένα πρόβλημα. Το επέλεξα γιατί κόβει κάμποση σαβούρα διαφημίσεων (συν κάποια κακόβουλα sites), οπότε πλέον (σε mobile συσκευές) δεν εμφανίζονται μόνες μανούλες στην περιοχή μου. Γλίτωσα απ' την γκρίνια των χρηστών του wifi :)
b94c1f0ff2c97f5c59b482ba00565927.jpg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ειναι μια ανακουφισις που εχετε σχεδον ολοι νομιμους τορεντ κλαιεντς για να κατεβαζετε νομιμα τορεντς.
ειπα ειναι δυνατον τα παιδια να κατεβασουν κατι παρανομο??

μολις φτιασετε τα dns τι ν αυτα δεν τα ξερω κιολας, ελατε να παρωμε πυρσους και δικρανια και παμε να κλεισωμε/κατεδαφισωμε/και αλλα σε ...ισωμε το My Abandonware: because old video games were better . ακουσα οτι ειναι γκριζα ζωνη. τους καναγιες, ρουφανε με το μπουρι της σομπας τον ιδρωτα των ντεβς.

μην ξεχναμε: η πειρατεια σκοτωνει το γκέημι. ωστοσο βοηθαει απ οτι φαινεται τον κινηματόγραφο και τα σήριαλζ και τους μουσικους. :LOL:
βρε, η στρουθοκάμηλος ειναι αχαρο ζωντανό. γιατι ν ακολουθουμε τα χουγια της??


Υπογραφη: Κωστας (aka χειρομαλαχτης, aka Βrother Bruce) ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΤΟΡΕΝΤΣ (ισως ο μονος εδω μεσα).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Τα proxys μου απ'όπου κατέβαζα σειρές προς το παρόν εξακολουθούν να δουλεύουν, απ'ότι βλέπω.
τα sources μου ειναι εκτος αποφασης αρα παμε καλα.
edit: ολα καλα και σε μενα
Αυτοι εβγαλαν την αποφαση και καποιος αλλος εκανε το σχετικο κλειδωμα. Ειναι κανενας που δεν πηγε για δουλεια τις τελευταιες ημερες; ρωταω για να γνωρισουμε καλυτερα τον περιγυρο μας.

Αυτο με τις μανουλες, παραλιγο να κανω εμετο απο τα γελια.

αυτο με το abandonκατασταση με εκανε να παω στον καθρεφτη να μετρησω ασπρες τριχες. Με την ευκαιρια αναψα και κατι μαυρα κερια γιατι ειπα να φτιαξω μικρη αγγελια, πωλειται φωτεινο παραδειγμα κτλ
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
εγώ μια χαρά δουλεύω pirate bay και όλα τα torrent. vpn παντού κυρίως και σε κινητό όταν κάνεις και συνδέσεις σε δημόσια δίκτυα
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Τι γίνεται ρε, μόνο εγώ έχω καιρό να κατεβάσω κάτι;
Μας φάγανε οι δουλειές και οι συντηρήσεις ενόψει χειμώνα. Καιρός να στοκάρω τίποτε για τις δύσκολες μέρες.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Εδώ και δύο φορμάτ δεν έχω ξαναπερασει qbitrorrent. Τα μόνα παράνομα που χρησιμοποιώ είναι κάτι papers και το τσίπουρο.
Νοικοκυραίος...
Τουλάχιστον αν χρειαστείτε κανέναν να σας φέρνει τίποτα στον Κορυδαλλό, θα είμαι πάντα στο πλευρό σας
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
de.jpg
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420
Ακόμα δεν έφτασα σε σημείο που να χρειάζομαι VPN, απλά έχω αλλάξει DNS σε Laptop, κινητό, και ρούτερ...

Μιλάμε για τον ορισμό του γελοίου κλειδώματος, και μάλλον η εκάστοτε κυβέρνηση το αφήνει ως έχει, γιατί δεν στερείς άρτο και θεάματα από τους πληβείους.
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Εύκολη αντιστοίχηση των αρχηγών της κλίκας με τους ρόλους τους: Χέλιον σατανιστής (I mean, δείτε το αβαταρ του στον Ατμό και ακούει μεταλ ffs), Μόγκρυ πειρατής (εχει όλες τις σαιζόν Άνιμε νοικοκυρές σε απόγνωση στο σκληρό), Τιναπείς κομμουνιστής (εχει δει το ημερολόγια μοτοσυκλέτας πάνω από 10 φορές).
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Ρε κουνέλε θα μου βγει ο καφές από την μύτη να ουμε.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εμένα γιατί δεν μ' έβαλε μέσα? Εγώ πότε θα γίνω σελέμπριτι????
Περιμενε λιγο και θα μπεις και εσυ μεσα

Ρε κουνέλε θα μου βγει ο καφές από την μύτη να ουμε.
Αν ο καφες σου ειχε ζαχαρη, θα πηγαινε κατω κατευθειαν. τον πικρο καφε πρεπει να τον κρατησεις στον στομα σου για λιγο, μπας και αραιωσει λιγο με το σαλιο και δεχθει ο ουρανισκος σου να δωσει την εντολη για την ποση. Λογικο ειναι να σου βγει ο καφες απο την μυτη, αφου δεν καταπιες.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Μα η ζωή μου είναι άχαρη τσίχλα καφές δίχως ζάχαρη... και πολυ μπάλα.

 
Top Bottom