What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,530
BTW Prime έχει το BG1:En αν και θέλει το δικό του client, ήλπιζα για κλειδάκι GoG :p
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Tι να πω. Εμπειρικά έχω να παίξω demos από late '90s-early '00s, και αυτά ήταν: Hopmon, Future Cop LAPD, Populous the Beginning, Independence War 2 Edge of Chaos και Mechwarrior 4. Όλα αυτά δεν είχαν κάποιο αντιπροσωπευτικό κομμάτι του παιχνιδιού αλλά 1 ως 3 πρώτες πίστες/αποστολές και 1-2 multiplayer maps, με εξαίρεση το Populous, που είχε όντως κάπως πιο αντιπροσωπευτικά missions.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
613
Μιας και είμαστε σε χαιπ για BG3 (όσο και να έχει εκτροχιαστεί το θρεντ) σκέφτηκα να κάνω μια αλλαγή στο αβαταρι και να αφήσω τον αγαπημένο Guybrush για τον εξίσου λατρεμένο Firkraag, μιας και Αρχαίος Κόκκινος Δράκος δε θα γίνω στο άμεσο μέλλον. Γιατί ο - παντελώς τυχαίο tag - @Thaxll'ssillyia καλύτερος είναι;;; :p
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Εγώ κοτάω τον Θαξλσίλια και βλέπω έναν ψυχαναγκαστικό δάσκαλο φιλοσοφίας με μεγάλο πρόβλημα στην λήψη αποφάσεων.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Ο δράκος που με δυσκόλεψε περισσότερο ήταν ο Guardian στο Icewind Dale 2, που τις έτρωγε ΜΟΝΟ με magic missile και Mordekainen's sword (ή εγώ δεν έκανα κάτι καλά),
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,842
Εγώ δεν χρειάζεται να αλλάξω, σε κάποια από τις προηγούμενες ενσαρκώσεις μου θα ήμουν και δράκος (ή θα είχα δράκο για γκόμενα, μετράει και αυτό!)
Είναι επίσημο ότι το έχουμε σκίσει το θέμα. Σε λίγο θα ποστάρω μια συνταγή για ομελέτα
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Eγώ μισώ τους δράκους γιατί οι ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ της ΝΕΤ είχαν αντικαταστήσει τη Kim Δυνατή με τον Αμερικάνικο Δράκο στις 14:15 και δεν είχα τι να δω πριν το φροντιστήριο.
νταξ βρήκα κάτι
 
Last edited:

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Άπειροι πόντοι για το Άβαταρ-Αρχιερέα της Καταστροφής, Red Dragon @Stamatimenos .

Έτσι, επειδή είδα λίγο μπαρμπαδίστικο φως και μπήκα, θα ρίξω τον οβολό μου για τα ντέμα :

-Προφανώς, τον Καιρό των Δεινοσαύρων καθόμασταν και τα ξεψαχνίζαμε γιατί δεν παίζαν ούτε φράγκα, ούτε μπάκλογκ, ούτε πολλά παιχνίδια.

-Πλέον, ελάχιστες φορές θα κάτσω να τελειώσω ντέμο, μόνο σε περίπτωση που με συνεπάρει τόσο που δεν τον καταλάβω. Τα βάζω συνήθως για παιχνίδια που μου κάνουν ένα ψιλοκλίκ και θέλω να διαπιστώσω το βάιμπ τους, πώς ρολάρει το gameplay, αν είναι όμορφα τα γραφικά, τα κοντρόλ, τί κάνεις τελοσπάντων. Αν μου κάνει, uninstall στο δεκάλεπτο και αγοράζω το παιχνίδι, να μη μου χαλάνε και οι εκπλήξεις.

Στην περίπτωση τώρα του DivineDivinity3 BG3, εντάξει, μπορεί για έφηβους Μαρβέλκυθους να είναι μάννα εξ'ουρανού, αλλά δεν είναι στα ενδιαφέροντά μου, δεν μπορώ να έχω αντικειμενική άποψη. Εύχομαι πάντως οι μινερτζίκουλες καριέρας να το καταχαρούν και να ξαναζήσουν τα νιάτα τους :D
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,554
Να ριξω λιγο λαδι στην πορεια της συζητησης.
Το Demo, φανταζει σαν αβγο δεινοσαυρου. Ειναι, δεν αντιλεγω... αλλα.
Επειδη αναφερθηκε το Witcher/White Orchide. Ναι, δεν λεει πολλα, δεν ειναι αντιπροσωπευτικη περιοχη. Για οποιον παιζει πρωτη φορα, ειναι αριστη περιοχη. Ο ρολος της περιοχης ειναι η εξοικιωση. Σε βαζει, οπως η μαμα το μωρο στην κουνια, στους μηχανισμους του παιχνιδιου.
Σου δινει να καταλαβεις οτι θα τρελαθεις στα περα δωθε με το αλογο.
Ναι, αριστη επιλογη για demo. Για να παρεις μια ιδεα στον χειρισμο και πως λειτουργει ο Witcher. Βασικο στοιχειο.
Βλεπεις γραφικα, βλεπεις πως ανταποκρινεται στο συστημα σου, βλεπεις τον χειρισμο, παιρνεις μια ιδεα απο gear και εχθρους.


Προσωπικα θεωρω μεγαλη ταλαιπωρια να κατεβασεις 100κατι GB, τοσο δεν ειναι το Bordelands 3; δεχομαι ενστασεις και πιστωτικες, για να απογοητευτεις και να κανεις διαγραφη. καλα, δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι εκει εξω που θα το εσβηναν ετσι απλα. Παραδειγμα εφερα.

Να θυμισω οτι εδω μεσα εχουμε γινει μαρτυρες κλαψας για επιστροφες χρηματων. Δεν λεω οτι καποιος θα χασει τα χρηματα του αλλα οπως και να το κανουμε, ειναι μια διαδικασια. Μικρη και ελαχιστη θα πει καποιος. Ειναι μια διαδικασια οπου πληρωνεις, κατεβαζεις πολλα GB. Εχουμε και κλαψες για ταχυτητες. Δεν σου γεμιζει το ματι το παιχνιδι, σβηνεις, ζητας τα λεφτα σου πισω.

Το demo, το κατεβαζεις τσακ μπαμ. Δεν σε ενθουσιαζει, το σβηνεις. Τελος.

Το θεμα ειναι πρακτικο και οχι αρχαιολογικο. Πιστευω οτι πρεπει να υπαρχει σαν επιλογη, διαολε, ζουμε στην εποχη των επιλογων και του marketing που πουλαει φυκια.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Αν ο Σκρουτζ πούλησε ψυγεία σε εσκιμώους, μπορούν οι εταιρείες να βγάζουν demo της προκοπής, και οφείλουν, θα έλεγα.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Κριμα παιδια! Το BG3 θα πατωσει, πεφτει η μερα κυκλοφοριας του κοντα στη κυκλοφορια του σκαιρημ στο διαστημα!!!

:sneaky:
 
Top Bottom