What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Κριμα παιδια! Το BG3 θα πατωσει, πεφτει η μερα κυκλοφοριας του κοντα στη κυκλοφορια του σκαιρημ στο διαστημα!!!

:sneaky:

Mαλάκα γιατί μας το κάναν αυτό;

7dqmvs.jpg
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Επισης, δεν υπολογισε και αυτους που θα τα σκάσουν στην empress για να τους το σπασει. Τσκτσκτσκ
Δε χρειάζεται. Είναι ήδη DRM-free.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Δε χρειάζεται. Είναι ήδη DRM-free.
Έκανε πλάκα ρε, βέβαια το ότι είναι drm free είναι ακόμη ένας λόγος να αγοραστεί και να παιχτεί αυθεντικό
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Ε ναι, ή κατεβάζεις κάνα "demo" και μετά από τις πρώτες 30 ώρες το αγοράζεις κιόλας αν σου αρέσει.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Δε χρειάζεται. Είναι ήδη DRM-free.
τετοια λαμογια ειναι οι της larian και θα χασει το ρευστο η empress.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
Δε χρειάζεται. Είναι ήδη DRM-free.
Δεν μιλάω για σένα προσωπικά, αλλά παίζει αρκετά αυτή η καραμέλα: "α, δεν είναι DRM-free, γι' αυτό κουρσεύω".
Και μετά βλέπεις κάτι άδειες βιβλιοθήκες στο gog ή που απαρτίζονται από 95%+ freebies. 🤷‍♂️
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Eίμαι από το βαζάκι με αυτές τις καραμέλες, ομολογώ, και μια χαρά είναι γεμάτη η βιβλιοθήκη με αγορασμένα, το στηρίζω αλλά και με στηρίζει όταν δεν έχω μία αλλά θέλω πολύ να παίξω ένα γκέμι.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664


Κάπου στο 33:00 έχει μία όμορφη ανάλυση και υιοθετεί τη μέση οδό. Μεστός τύπος, πολύ ωραίο κανάλι.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000


Κάπου στο 33:00 έχει μία όμορφη ανάλυση και υιοθετεί τη μέση οδό. Μεστός τύπος, πολύ ωραίο κανάλι.

bookmarked για φιουτιουρ βιουηγκ!

(Αληθεια το χρησιμοποιειτε καθολου; φαινεται πολυ χρησιμο εργαλειακι για το φορουμ)
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Κάνω συχνά αυτή την ερώτηση (για το BG2) στον εαυτό μου. Έχω μαλώσει με πολλούς φίλους, συμμαθητές και συμφοιτητές παλιότερα (εποχές 2002-2009) υποστηρίζοντας το BG2 ως το καλύτερο RPG ever, ήμουν τόσο "crusader" που με κάποιους καταλήξαμε να μη μιλάμε καν ξερωγώ, αλλά από τότε: 1. κύλισε πολύ νερό στο αυλάκι, τόσο νερό που μη σε πω ο Ηρακλής έπλυνε σταύλο με αυτό με αποτέλεσμα να έχουν βγει ΠΟΛΛΑ RPG από τότε, και 2. αναρωτιέμαι αν ήταν τόσο καλό to begin with, ή αν απλά ήταν το μόνο "καλό" που είχα παίξει εγώ.

Πριν δω το βίντεο καν είχα ήδη φτάσει σε παρόμοιο συμπέρασμα για τα BG, ότι δεν έχει σημασία αν ήταν τα καλύτερα, σημασία έχει ότι υπήρξαν, ότι άφησαν και κληρονομιά, και ότι έκαναν και αυτά με τη σειρά τους streamline κάποια πράγματα που σπάνια τα έβλεπες σε παλιότερα RPGs, αν τα έβλεπες δηλαδή, όπως ένα οργανωμένο και λεπτομερές journal. (coughs in Falloutish).
τους δράκους για πόσο ακόμα τους κρατάμε?
 
Last edited:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
(Αληθεια το χρησιμοποιειτε καθολου; φαινεται πολυ χρησιμο εργαλειακι για το φορουμ)
Ναι, το χρησιμοποιώ για χρήσιμα links και αναφορές. Τα μουσικά thread είναι πρακτικά από μόνα τους ένα bookmark, ανοίγουν μουσικοί ορίζοντες σε είδη και υποείδη μουσικής.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Δε τα χρησιμοποιώ, αλλά έχω πιάσει τον εαυτό μου να ψάχνει παλιά posts με οδηγίες για mods κτλ, οπότε ναι πρέπει να είναι πολύ χρήσιμα.

Θυμάστε ρε μάγκες την εποχή που το θέμα συζήτησης σε μια παρέα, ακόμα και επί 2006-2007, ήταν συχνά το "πόσο RPGάρα είναι το BG2" και το ότι "ακόμα και σήμερα κανείς δε το έχει εξερευνήσει όλο" κτλ.
 
Last edited:

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Έσπασε η κατοστάρα σήμερα. ΛΕΛΕ.
Όλοι ξέρουμε ότι η αναμονή είναι πιο δύσκολη τώρα που μπήκαμε σε διψήφιο.
ΒΑΣΤΑΤΕ ΑΔΕΡΦΙΑ
 
Top Bottom