What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,457
Δίαβολε, τί έπος, τί ΕΠΟΣ.

Ηθικό δίδαγμα: Στέφανε, όταν λέει το RQ ότι αν το πάρεις θα γουστάρεις, σκύβεις και το παίρνεις.


Αναδιατυπώνω. Σκύβεις το κεφάλι και το παίρνεις το παιχνίδι.
 
Last edited:

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,543
Βλέπετε κύριε πρόεδρε και κύριοι και κυρίες ένορκοι λοιπόν το πνευματικό επίπεδο των περιβόητων τούτων Μαρβέλκυθων.

Υποννοούμενα, λάτεξ, τριπλή δόση οβομαλτίνης. Μέχρι τις 8μμ βαριά βαριά αυτά όμως, καθώς έχουν και σχολείο αύριο.

Οβαλτίνη.jpg
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,687
Χαίρομαι που το αγόρασε ο Borracho αν μη τι άλλο για να ισορροπήσουν τα στρατόπεδα και να ανάψει για τα καλά η σοβαρή κουβέντα πάνω στο παιχνίδι που δεν είναι άλλη από το πόσο σας κατουράει η Lae'zel την Shadowheart.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,112
ΜΟΝΟ SHADOWHEART.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,578
Τελικα, ποση γνωση απαιτει απο DnD Χ edition κανονες για να μην σπας το πληκτρολογιο σε καθε μαχη;

Στο review του PC Gamer, λεει πρακτικα οτι χρειαζεται υποβαθρο

Even as a Baldur's Gate vet who also plays tabletop RPGs, I found it quite intimidating, and a lot of folk at PCG ended up starting the game again after 20 hours. It demands a lot of patience, then, and you might have to spend a lot of those early hours just figuring things out and muddling through. Once you've figured out D&D's eccentricities, though, you'll have a much better time.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,445
Δεν έχω ακόμα πιάσει τις 20 ώρες, και από DnD έχω μείνει στην 3.5, όχι ότι κι αυτή την ξέρω καλά. Ειλικρινά μέχρι στιγμής απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοούν.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,687
Έχουν πελαγώσει από τις πολλές επιλογές ενώ έχουν συνηθίσει να παίζουν παιχνίδια σχεδιασμένα με περιοσμένο βαθμό ελευθερίας.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,543
Ρε παιδιά κι εγώ νομίζω σε 2.5/3 κανόνες είχα μείνει, αλλά δε με δυσκολεύει κάτι ιδιαίτερα στις μάχες. Σίγουρα δεν παίζω σαν τον Τζώνη Πέτσακα, τον Άσσο των Παρθένων Ζαριών, αλλά τις απολαμβάνω τις μάχες ως τώρα, δίκαιες και ισορροπημένες μου φαίνονται.

ΥΓ Μόλις τελείωσα το πρώτο ταντσονάκι, την Κρύπτη με τα έτσι. Γλυκύτατες αναμνήσεις εφηβικής μιναριάς. Ίσως τελικά έχει να κάνει με το γεγονός ότι άλλο το το ορίτζιναλ, το καλό, το παππουδίστικο κι άλλο τα αντίγραφα (D:OS).
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,339
Το 1ο Act είναι ένα μεγάλο τουτοριαλ και αρκετά ανάλαφρο για τα γούστα μου. Από το 2ο και μετά μπαίνεις στα ωραία...
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,543
Περιμένουμε εναγωνίως τοποθέτηση @f2bnp για τη furry hellrider Tiefling rogue του στο παιχνίδι.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,339
Ήμουν στο Βιζουαλ στουντιο και είχα σε ένα γουηντο ανοιχτό το στημ. ΚΑΘΕ 3 ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΔΕΙΧΝΕ "ΠΟΡΑΤΣΟ ΠΛΕΗΖ BG3", με 1 ώρα playtime τη φορά. Ούτε τα φιξάκια σου να έπαιρνες στη Πανόρμου!
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Ρε γμτ, οσο προχωρανε και μπλεκονται τα κουεστ και το εξπλορεσιο στη πολη, αρχιζουν και κανουν την εμφανιση τους bugs/glitches και μικρες, ελαφριες ευτυχως, αστοχιες.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,726
FB_IMG_1692359453868.jpg
 
Top Bottom