What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,396
Μεγάλη δικαίωση για την Larian και τον ίδιο τον Σβεν, να δούμε τώρα αν και ο κονσολοτσολιάς ο Keighley θα σοβαρευτεί ή θα βγάλει πάλι Game of the Year καμιά παπαριά.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
Μεγάλη δικαίωση για την Larian και τον ίδιο τον Σβεν, να δούμε τώρα αν και ο κονσολοτσολιάς ο Keighley θα σοβαρευτεί ή θα βγάλει πάλι Game of the Year καμιά παπαριά.

Πιο σημαντικα βραβεια ποια θεωρουνται;
Αυτά τα joystick η αυτά που ειναι αρχες Δεκέμβρη;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,396
Πιο σημαντικα βραβεια ποια θεωρουνται;
Αυτά τα joystick η αυτά που ειναι αρχες Δεκέμβρη;

Αν είμαστε ελικρινείς, κανένα. Τα βραβεία στο gaming δεν έχουν το πρεστίζ άλλων media, ακόμα και στα Game Awards του Keighley οι περισσότεροι ενδιαφέρονται για τα trailers νέων games και όχι για τα ίδια τα βραβεία.
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Ασχολουνται πολλοι φιλοι και γνωστοι με το παιχνιδι οπου λιγο πολυ εχουν καλυφθει οι αρετες του. Δικαιωματικα αξιζει η ολη αναγνωρισμοτητα και επιτυχια του.

Διαφωνω ομως με την επευφημια πανω στη ποιοτητα του διαλογου και τους ηθοποιους. Ειναι σε ακομα χαμηλοτερο επιπεδο απο των Witcher και για εμενα αυτο ειναι σοβαρο ζητημα.
Μου λειπουν πολυ οι μερες οπου σε απειρως χαμηλοτερες παραγωγες, υπηρχαν πολυ καλυτεροι ηθοποιοι, με πολυ ανωτερη χρηση λογου.......Κριμα.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,818
Uh-oh.
Μαζευτείτε σιγά-σιγά πάω να φέρω 🍿🍿🍿

(implying ότι τα Witcher είχαν κακό voice acting και writing, όσο για το BG3 όσο έχω δει, η ηθοποιία μόνο «χαμηλού» επιπέδου δεν είναι)
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Uh-oh.
Μαζευτείτε σιγά-σιγά πάω να φέρω 🍿🍿🍿

(implying ότι τα Witcher είχαν κακό voice acting και writing, όσο για το BG3 όσο έχω δει, η ηθοποιία μόνο «χαμηλού» επιπέδου δεν είναι)
Που διαφωνεις;
Τα Witcher μαλλον μετριους ηθοποιους στη μεταγλωτιση και σιγουρα κατω του μετριου διαλογους.
Εχω πολυ διαφορετικα προτυπα για αυτα που θελω και περιμενω απο παιχνιδια επικης φαντασιας, και σιγουρα δεν αποδεχομαι προφορες και διαλογο σαν να ειναι καποιος απο το Bronx.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,918
Διαφωνω ομως με την επευφημια πανω στη ποιοτητα του διαλογου και τους ηθοποιους.

Προφανως spoilers, αλλα δεν υπαρχει συγκριση, πχ :











επισης

Duties, duties, duties. Patrolling and saluting and following and bowing and scraping and 'yes sir, no sir, rip and cut your throat sir'


https://www.youtube.com/watch?v=W8DGEwkS8XU
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,818
Ποια μεταγλώττιση ρε μαν, στα αγγλικά είναι η βασική/main κυκλοφορία και έγινε localize ανά χώρα μετά με τους αντίστοιχους ηθοποιούς. Και άντε πες στο πρώτο που είναι μικρότερη παραγωγή, ok υπήρχαν κάποιες μέτριες ερμηνείες σε δευτεροτρίτους ρόλους. Στα επόμενο δύο όμως; Δε νομίζω.
Όσον αφορά την ποιότητα γραφής, με τίποτα όμως, Ειδικά το 3ο game είναι στους κορυφαίους εκπροσώπους του είδους.

Μου λειπουν πολυ οι μερες οπου σε απειρως χαμηλοτερες παραγωγες, υπηρχαν πολυ καλυτεροι ηθοποιοι, με πολυ ανωτερη χρηση λογου
Δώσε αν θέλεις λοιπόν μερικά παραδείγματα από αυτές τις παραγωγές με το χαμηλότερο μπάτζετ και την ανώτερη ηθοποιία και γραφή.
(edit- είμαι σίγουρος ότι μέσα σε αυτά θα είναι τα LoK, ok είναι γνωστά για τις συγκεκριμένες αρετές τους αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θεωρούνταν «μικρές» παραγωγές στην εποχή τους)
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,307
Ασχολουνται πολλοι φιλοι και γνωστοι με το παιχνιδι.
Ερώτηση. Έχεις παίξει το παιχνίδι;

Στα της γραφής τώρα.
Μια χαρά γραφή έχει για dnd παιχνίδι. Δε βρίσκεται σε "επικά επίπεδα", αλλά είναι αρκετά καλή θαρρώ και στέκεται επάξια στα προηγούμενα installments.
Το voice acting είναι to the point και αν κάποιος προτιμά τη λονδρέζικη high fantasy χροιά, τότες μπορεί να βάλει να δει το Legend του 1985.
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Προφανως spoilers, αλλα αν δεν υπαρχει συγκριση, πχ :
Ναι, εχω πολυ διαφορετικα προτυπα για καλο διαλογο και καλους ηθοποιους και δεν ειναι τα παραπανω.
Πχ




Υποδειγμα πως να εχεις επικο διαλογο, και με εκπληκτικη αφηγηση


Τα παραπανω του Baldur's Gate 3 δεν μου κανουν καμια εντυπωση. Ουτε απο την επιλογη των ηθοποιων ουτε το επιπεδο του διαλογου.
ΣΙΓΟΥΡΑ οχι για να μνημονευονται ως αρχετυπα στο χωρο. Και αυτο δειχνει τα προβληματα οπου εχει η βιομηχανια. Εχουν πεσει παρα πολυ τα προτυπα, "λογικο" απο τη μια, αφου φυσικα θελουν πολυ μεγαλες πωλησεις και να απευθυνονται σε τεραστιο κομματι της πιτας. Αλλα δεν μπορουν να κερδιζουν ολοι, και σιγουρα οχι με διαλογο οπου δεν θα ειναι ουτε αρεστος ουτε κατανοητος σε πολυ κοσμο.
Υπαρχει πολυ καλος λογος οπου ο διαλογος του BG3 ειναι προτυπων Warcraft 2.0. Ξερουν καλα πως και που θα πουλησουν.
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Ποια μεταγλώττιση ρε μαν, στα αγγλικά είναι η βασική/main κυκλοφορία και έγινε localize ανά χώρα μετά με τους αντίστοιχους ηθοποιούς. Και άντε πες στο πρώτο που είναι μικρότερη παραγωγή, ok υπήρχαν κάποιες μέτριες ερμηνείες σε δευτεροτρίτους ρόλους. Στα επόμενο δύο όμως; Δε νομίζω.
Όσον αφορά την ποιότητα γραφής, με τίποτα όμως, Ειδικά το 3ο game είναι στους κορυφαίους εκπροσώπους του είδους.


Δώσε αν θέλεις λοιπόν μερικά παραδείγματα από αυτές τις παραγωγές με το χαμηλότερο μπάτζετ και την ανώτερη ηθοποιία και γραφή.
(edit- είμαι σίγουρος ότι μέσα σε αυτά θα είναι τα LoK, ok είναι γνωστά για τις συγκεκριμένες αρετές τους αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θεωρούνταν «μικρές» παραγωγές στην εποχή τους)
Τα παρεθεσα.
Μιλαω φυσικα για την Αγγλικη εκδοση του BG3 οπου αφορα και το παρων θεμα, δεν ξερω αν υφισταται καποια αλλη επισης.
Επι αυτου λοιπον, τα δυο πρωτα BG εχουν μακραν καλυτερους διαλογους. Μακραν.
Οντως θεωρειται απο τους κορυφαιους εκπροσωπους, και τα Witcher αλλωστε. Και εδω δειχνει το ποσο ξεπεσαν τα προτυπα και αρχετυπα οπου ξεραμε.
Δεν ειμαι σιγουρος ποια παιχνιδια ειναι τα LoK.
Ερώτηση. Έχεις παίξει το παιχνίδι;

Στα της γραφής τώρα.
Μια χαρά γραφή έχει για dnd παιχνίδι. Δε βρίσκεται σε "επικά επίπεδα", αλλά είναι αρκετά καλή θαρρώ και στέκεται επάξια στα προηγούμενα installments.
Το voice acting είναι to the point και αν κάποιος προτιμά τη λονδρέζικη high fantasy χροιά, τότες μπορεί να βάλει να δει το Legend του 1985.
Ναι, δεν το εχω τελειωσει, εχω δει ομως μεγαλο μερος του.
Σε ευχαριστω πολυ γιατι αναφερες κατι που ηλπιζα.
Εχει λοιπον "καλη" γραφη για τα "συγχρονα" βιβλια/εκδοσεις dnd. Πεμπτη εκδοση συγκεκριμενα. Υπηρξε ομως και μια δευτερη εκδοση οπου συγγραφικα ηταν και παραμενει η καλυτερη. Εξου και αντιστοιχα παιχνιδια οπως τα BG οπου κυκλοφορησαν επι δευτερης εκδοσης.
Η επικοτητα του διαλογου του BG3 ειναι επιπεδου WoW 2.0.
Εντυπωσιακη για αυτα που κυκλοφορουν και αποδεχονται οι παιχνιδαδες του σημερα, οχι ομως απο αλλες κυκλοφοριες που μεγαλωσα μαζι τους.
Επισης δινεις πολυ καλο παραδειγμα με το υπεροχο Legend. Αλλωστε το προβλημα δεν ειναι με τα βιντεοπαιχνιδια αλλα με την ευρυτερη βιομηχανια, ταινιες και σειρες.
Γιατι ειχαμε επισης το Excalibur του 1981 και το King Arthur του 2017.
Η καθε γενια ειχε τα προτυπα και επιπεδα της.
Καποτε λοιπον θεωρουσαμε πολυ καλο διαλογο, αριστουργηματα σαν τα παραπανω. Σημερα εχουμε το BG3. Δεν λυπαμαι κιολας αλλα δεν το αποδεχομαι. Μικρη σημασια εχει απο μια θα πει κανεις, το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο και δικαιωματικα πετυχημενο. Ελπιζω να βγουν καλα mods ομως και να βελτιωσουν και το διαλογο και τους ηθοποιους, υπαρχουν τα μεσα αλλωστε.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,818
Μιλαω φυσικα για την Αγγλικη εκδοση του BG3 οπου αφορα και το παρων θεμα, δεν ξερω αν υφισταται καποια αλλη επισης.
Εγώ όμως μιλάω για την αγγλική έκδοση των Witcher γιατί ανέφερες τη μεταγλώττιση για τα Witcher στο σχόλιο σου
Τα Witcher μαλλον μετριους ηθοποιους στη μεταγλωτιση και σιγουρα κατω του μετριου διαλογους.
όχι τα BG. Τα BG ούτως ή άλλως, λογικό είναι να είχαν αγγλική default αφούν είναι Καναδοαμερικάνικης προέλευσης. Ακόμα και το 3ο όμως, πλέον οι μεγάλες παραγωγές εδώ και χρόνια ανεξαρτήτως χώρας έχουν main αγγλική/στοχεύουν σε διεθνή κυκλοφορία.

Δεν ειμαι σιγουρος ποια παιχνιδια ειναι τα LoK.
Τα Legacy of Kain φυσικά που, αναμενόμενα, ανέφερες.

Όσο για τα BG, Torment κλπ άνιση σύγκριση στο voice acting με BG3, Witcher κλπ. Μιλάμε από τη μία για παιχνίδια που είχαν ηχογραφημένο διάλογο σε ένα 10-20% των κειμένων, με games που είχαν full voice acting.
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Εγώ όμως μιλάω για την αγγλική έκδοση των Witcher γιατί ανέφερες τη μεταγλώττιση για τα Witcher στο σχόλιο σου

όχι τα BG. Τα BG ούτως ή άλλως, λογικό είναι να είχαν αγγλική default αφούν είναι Καναδοαμερικάνικης προέλευσης. Ακόμα και το 3ο όμως, πλέον οι μεγάλες παραγωγές εδώ και χρόνια ανεξαρτήτως χώρας έχουν main αγγλική/στοχεύουν σε διεθνή κυκλοφορία.
Ναι για ολα μιλαω φυσικα για τις αγγλικες εκδοσεις, εξυπακουεται.
Να διευκρινισω εδω οτι προτιμω τους ηθοποιους του Witcher και τον διαλογο του BG3. Κανενα ομως δεν ανταποκρινεται στις προσδοκιες και στο πηχη που εχουν θεσει προγενεστερες κυκλοφοριες και εχω ως αρχετυπα για καλο διαλογο και καλους ηθοποιους.

Τα Legacy of Kain φυσικά που, αναμενόμενα, ανέφερες.

Όσο για τα BG, Torment κλπ άνιση σύγκριση στο voice acting με BG3, Witcher κλπ. Μιλάμε από τη μία για παιχνίδια που είχαν ηχογραφημένο διάλογο σε ένα 10-20% των κειμένων, με games που είχαν full voice acting.
Καλως, ναι τα πρωτα Legacy of Kain ειναι σιγουρα μεσα στα παιχνιδια οπου εθεσαν τα υψηλα προτυπα στη ποιοτητα του διαλογου.

Καταλαβαινω τι θες να πεις, για εμενα παραμενει ζητημα ομως. Υπαρχουν καλοι ηθοποιοι και επισης πολυ καλοι συγγραφεις. Αλλα αντιστοιχως εχουν αλλαξει οι απαιτησεις και το τι θεωρειται καλο κειμενο.
Δεν ηταν ομως παντα ετσι, και φυσικα δεν θελω να ξεχασω τι βιωματα εχω.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,307
Ευελπιστώ να βάλουν κάνα Ντίνο Σούτη και κάνα Σπύρο Μπιμπίλα για όλες τις φωνές, στην definitive edition του παιχνιδιού.
Επίσης η γραφή θα πρέπει να ξεφύγει από τα woke πρότυπα του σήμερα και να πάει σε κάτι πχιο επικό και μη-woke.
Χάθηκε να προσλάβουν κάνα Μπογδάνο ή Κατή για την γραφή;
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Ευελπιστώ να βάλουν κάνα Ντίνο Σούτη και κάνα Σπύρο Μπιμπίλα για όλες τις φωνές, στην definitive edition του παιχνιδιού.
Επίσης η γραφή θα πρέπει να ξεφύγει από τα woke πρότυπα του σήμερα και να πάει σε κάτι πχιο επικό και μη-woke.
Χάθηκε να προσλάβουν κάνα Μπογδάνο ή Κατή για την γραφή;
Δεν βλεπω γιατι χρειαζεται η ειρωνια πανω στη συζητηση.
Ειδικα οταν αντιπαραθετουμε αποψεις πανω στο πως αντιλαμβανομαστε τα παραδειγματα και το επιπεδο διαλογου, εστω απο αυτα που θεωρει ο καθενας την βαση των κριτηριων του.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,818
Χρυσό το παρελθόν, classics αυτά που παρέθεσες (κι εμείς με αυτά μεγαλώσαμε σε περίπτωση που είχες αμφιβολία) και καλή η νοσταλγία αλλά αν ήμασταν (πολύ) προσκολλημένοι σε αυτό, δε θα μπορούσαμε να εκτιμήσουμε παιχνιδάρες όπως το God of War, τριλογία Metro, τα Plague Tale, τα Alan Wake κλπκλπ.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,918
Ναι, εχω πολυ διαφορετικα προτυπα για καλο διαλογο και καλους ηθοποιους και δεν ειναι τα παραπανω.
Πχ




Υποδειγμα πως να εχεις επικο διαλογο, και με εκπληκτικη αφηγηση


Τα παραπανω του Baldur's Gate 3 δεν μου κανουν καμια εντυπωση. Ουτε απο την επιλογη των ηθοποιων ουτε το επιπεδο του διαλογου.
ΣΙΓΟΥΡΑ οχι για να μνημονευονται ως αρχετυπα στο χωρο. Και αυτο δειχνει τα προβληματα οπου εχει η βιομηχανια. Εχουν πεσει παρα πολυ τα προτυπα, "λογικο" απο τη μια, αφου φυσικα θελουν πολυ μεγαλες πωλησεις και να απευθυνονται σε τεραστιο κομματι της πιτας. Αλλα δεν μπορουν να κερδιζουν ολοι, και σιγουρα οχι με διαλογο οπου δεν θα ειναι ουτε αρεστος ουτε κατανοητος σε πολυ κοσμο.
Υπαρχει πολυ καλος λογος οπου ο διαλογος του BG3 ειναι προτυπων Warcraft 2.0. Ξερουν καλα πως και που θα πουλησουν.

Το θεμα δεν ειναι ομως τα διαφορετικα γουστα που βγαζει ο καθενας μας, αλλα το ποσο ομορφα υλοποιειται το VA και σε τι κειμενο παταει ωστε να μη σου χαλαει το immersion, και σε δευτερο χρονο να σου εμπλουτιζει την εμπειρια. Σε αυτο το κομματι το BG3 οχι μονο δεν αποτυγχανει αλλα δινει ρεσιταλ, ειδικα ο τυπος που κανει τον astarion και αυτο αντικατοπτριζει το συγκεκριμενο βραβειο.

Δεν νομιζω να ειχε κανεις καποια ενσταση για το οτι δε σου αρεσαν αυτα τα δυο η τα βρηκες κατωτερα των προσδοκιων με βαση καποια παλαιοτερα παιχνιδια. Ομως το να υποβαθμιζεις μια υπεροχη δουλεια που οντως ειναι αξια βραβειου για να επιχειρηματολογησεις πανω στο "δεν τα φτιαχνουν οπως παλια", ε, ειναι κακη πρακτικη.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,307
Καθόλου ειρωνεία. Τα παραπάνω είναι πράματα τα οποία άνετα θα έδιναν κάμποσους έξτρα πόντους στο δημιούργημα της Λαριαν.
Οι διαφωνίες και οι συζητήσεις είναι θεμιτό και φυσιολογικό να υπάρχουν, αλλά το "Νε, αλλά δε τα φτιάχνουν όπως παλιά", αρχίζει και φέρνει στην επιφάνεια καφενειακό επίπεδο. Από τη στιγμή κιόλας που πέφτει ολίγον άνιση σύγκριση στο όλο κουβεντολόι μας.
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Χρυσό το παρελθόν, classics αυτά που παρέθεσες (κι εμείς με αυτά μεγαλώσαμε σε περίπτωση που είχες αμφιβολία) και καλή η νοσταλγία αλλά αν ήμασταν (πολύ) προσκολλημένοι σε αυτό, δε θα μπορούσαμε να εκτιμήσουμε παιχνιδάρες όπως τα God of War, τριλογία Metro, τα Plague Tale, τα Alan Wake κλπκλπ.
Δεν ειναι προσκολληση, αλλα κριτηριο για τις μελλοντικες κυκλοφοριες. Δεν βελτιωνονται η μαλλον θα πρεπει να βελτιωνονται μονο τα γραφικα.
Εχουμε μιλησει και σε αλλα θεματα περι εξελιξης και το πως βλεπω καποιες κλασικες σειρες, νομιζω ημουν εξαρχης κατανοητος
Αν ειναι να διαγραφουμε τι ζησαμε και τι εμπειριες εχουμε, διχως να κραταμε βασεις....
Για τα δυο συγκεκριμενα παραδειγματα παντως (Witcher / BG3) υπαρχει γενικοτερα μια υπερωραιοποιηση. Ναι μια χαρα παιχνιδια ειναι, παιχνιδαρες συγκεκριμενα. Οχι τελεια ομως και θιγω τις ενστασεις μου. Οποιος θελει να το βλεπει δογματικα το ζητημα, προφανως και ειναι επιλογη του, προφανως επισης και δεν το ασπαζομαι.
Το θεμα δεν ειναι ομως τα διαφορετικα γουστα που βγαζει ο καθενας μας, αλλα το ποσο ομορφα υλοποιειται το VA και σε τι κειμενο παταει ωστε να μη σου χαλαει το immersion, και σε δευτερο χρονο να σου εμπλουτιζει την εμπειρια. Σε αυτο το κομματι το BG3 οχι μονο δεν αποτυγχανει αλλα δινει ρεσιταλ, ειδικα ο τυπος που κανει τον astarion και αυτο αντικατοπτριζει το συγκεκριμενο βραβειο.

Δεν νομιζω να ειχε κανεις καποια ενσταση για το οτι δε σου αρεσαν αυτα τα δυο η τα βρηκες κατωτερα των προσδοκιων με βαση καποια παλαιοτερα παιχνιδια. Ομως το να υποβαθμιζεις μια υπεροχη δουλεια που οντως ειναι αξια βραβειου για να επιχειρηματολογησεις πανω στο "δεν τα φτιαχνουν οπως παλια", ε, ειναι κακη πρακτικη.
Δεν μιλαω για γουστο, εστω οτι υφισταται ομως. Και οπως ειπαμε, εχουμε βασεις και κριτηρια απο παλαιοτερες κυκλοφοριες, οπου οχι, δεν βλεπω κανενα ρεσιταλ.
Επαναλαμβανω πως ειναι πολυ καλο παιχνιδι και του αξιζει και η επιτυχια και η αναγνωρισιμοτητα. Τα βιντεο που μου παρεθεσες παραπανω ως συγκριτικα... ειπαμε, ο καθενας με τα κριτηρια του. Καλως η κακως η εξελιξη ερχεται και με την κριτικη, θετικη η αρνητικη.
Δεν το βλεπω ουτε ως κακη πρακτικη ουτε ως υποβαθμιση. Εκτος και αν ειναι κατακριταιο να επιχειρηματολογουμε πανω σε κατι που διαφωνουμε.
Καθόλου ειρωνεία. Τα παραπάνω είναι πράματα τα οποία άνετα θα έδιναν κάμποσους έξτρα πόντους στο δημιούργημα της Λαριαν.
Οι διαφωνίες και οι συζητήσεις είναι θεμιτό και φυσιολογικό να υπάρχουν, αλλά το "Νε, αλλά δε τα φτιάχνουν όπως παλιά", αρχίζει και φέρνει στην επιφάνεια καφενειακό επίπεδο. Από τη στιγμή κιόλας που πέφτει ολίγον άνιση σύγκριση στο όλο κουβεντολόι μας.
Να εισαι καλα και καλη συνεχεια
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,307
Παίζει να είναι το πιο ωραίο πράγμα που διάβασα για εμένα, τα τελευταία 11 χρόνια. Ευχαριστώ.
 
Top Bottom