What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Basketball is Life

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Απλά ζηλεύετε επειδή δεν αποκτήσατε είκοσι οκτώ νέα σπίτια μέσα στο 2021
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ναι βρε μιτσακο μου, αλλά ΑΥΤΟΤΕΛΩΣ.
ως μερος συνολακίου, ειναι δυνατον να τα συνδυαζει με υπουργοκουστουμι??
καταγγελω κατηγορηματικα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Είναι παιδί του λαού.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
πηρε την γαλλικη υπηκοοτητα ο εμπιντ, λεει η εκίπ.
υπερδυναμη πλεον η γαλλια, αφου εχει επισης γκομπερ, φουρνιε, μπατουμ κλπ.
ας πηγαινε στην εθνικη του καμερουν κι αυτος ο αθρωπος. εκει μεγαλωσε, τι την ηθελε την γαλλια?

 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Τι λέτε για να ξεφύγουμε από το κλίμα των δύο τελευταίων ημερών να μιλήσουμε λίγο για τις μεταγραφές στο μπάσκετ. Εμείς πήραμε Κάνααν, Μπολομπόϊ και Πιτερς. Καλοί ρολιστες με πολλή εμπειρία στο ψηλό επίπεδο. Έφυγε ο Ντόρσει που ήταν για μένα μια μικρογραφία Μάϊκ Τζέίμς, ήθελε την μπάλα πολύ, μεγάλη αυτοπεποίθηση που του έβγαινε συχνά σε κακό. Ο Ζαν Σαρλ ήταν λίγος, ο Εϊσι ουσιαστικά ήταν για τις πετσέτες και ο Πρι απλά δεν μπορούσε πια. Στενοχωρήθηκα για τον Χασάν, έκανε καλό δεύτερο μισό αλλά δεν έπεισε τον Μπαρτζώκα. Μεγάλο ερωτηματικό τι θα γίνει με τον Σάσα, αν φύγει θα είναι τεράστια απώλεια, ήταν ο καλύτερος παίχτης πέρσι. Αν μείνει ο Σάσα, μου φαίνεται στα χαρτιά ότι θα έχουμε περισσότερες λύσεις από πέρσι. Θα κάνουμε άλλη μια μεταγραφή, επειδή στράβωσε του Κωστακούμπο, πάμε για Τσαλμπούρη

Ο Παναθηναϊκός δείχνει σημάδια λογικής. Πήρε έναν έμπειρο προπονητή, γνωστό για την άμυνα του. Ξεφορτωθηκε το υπερπαλτο Νέντοβιτς και το ημίπαλτο Παπαπέτρου. Πήρε Λι, Νεϊτ, Γκριγκόνις, Άντριου, Ουίλιαμς. Έχει ήδη τους δύο καλύτερους Έλληνες κάτω των 20. Αν οι προσδοκίες είναι χαμηλές και τον αφήσουν να δουλέψει, θα μπορέσει να κοντράρει τον Ολυμπιακό σε βάθος χρόνου. Δεν έχει τελειώσει ακόμα, κοιτάει Λόβερν και Μήτρογλου.

Βέβαια, όλα στο παρκέ φαίνονται. Ο Παναθηναϊκός είναι στην φάση που ήταν ο Ολυμπιακός πριν τέσσερα πέντε χρόνια. Πάει για να φτιάξει μια βάση, γύρω από την οποία θα κάνει μια δυο προσθέσεις τον χρόνο. Νομίζω για μένα κινείται, σωστά αλλά μην τρελαθούμε κιόλας. Δεν θα χτυπήσει τους Golden State όπως αφήνει να εννοηθεί το SDNA
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ο Παναθηναϊκός θα χρειαζόταν συνειδητή προσπάθεια για να κάνει χειρότερο σχεδιασμό από πέρυσι. Μακάρι να γυρίσει ο Χεζόνια όπως ακούγεται στη θέση του Παπαπέτρου μπας και υπάρχει ελπίδα για το τμήμα (ακούγεται πως κλείνει στη Ρεάλ βέβαια, αλλά όσο ζω ελπίζω), διαφορετικά θα πρόκειται για ακόμη μία πλήρως μεταβατική χρονιά με ταβάνι το "να είμαστε ανταγωνιστικοί στους τελικούς του πρωταθλήματος".

Ακούγεται επίσης πως θα ανακοινωθεί και Αγραβάνης, και δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ αυτό.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Λόγω της τοξικότητας, δεν δίνεται χρόνος στις ομάδες να χτίσουν. Άποψη μου είναι να πάει σεμνά και να δώσει χρόνο σε Μαντζούκα, Σαμοντουροβ και Αβδάλα. Δεν υπάρχουν καλοί Έλληνες παίκτες και σε λίγα χρόνια θα έχουν και οι δύο πρόβλημα, πρώτος ο Ολυμπιακός
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
εξαλλος ειμαι με τον !@&$*# (τι διαλο? με πιασανε οι ντροπες τωρα? τελος παντων, ετσι ενιωσα, ετσι εγραψα) τον πριφτη περσι που σε μια επιδειξη μπασκετικης ιδιοφυιας αποφασισε να κρατησει τον ιωαννη κι εδιωξε τον μαριο. το χε πει ευθαρσως σε συνεντευξη και χτυπουσα αργα, αλλά ρυθμικα και σταθερα το κεφαλι μου στον τοιχο.
ο οποιος ιωαννης ειχε Nba buy out μετα απο λιγες μερες κι ητανε ολοι με την ψυχη στο στομα μην τον παρει καμια ομαδα. σχεδιασμος - μεγαλείο.
μα τι τριμάλακας θεε μου (τελικα νικησε μεσα μου ο τσομπανης χωστης μπινελίκης). θα χαμε τωρα τον μαριο και δε θα μας πειραζε η απωλεια παπαπετρου διολου.

σορυ, τους αλλους παικτες δεν τους ξερω, ουτε του οσφπ ουτε της ομαδας μου. δεν παρακολουθω τοσο πολυ πχια. μονο για τον γκριγκονις εχω αποψη. ειναι πολυεργαλειο αλλά νομιζω, οχι ηγετης.


αντιθετως μανκοινούση μου, καθομαι (σε μια ενδειξη αναμφισβητητης ηλιθιοτητας, το παραδεχομαι) καθε βραδυ και βλεπω σαμερ ληγκ του nba. μιλαμε, (για τους φιλους που δεν ξερουν), οχι, δεν ειναι καν τα ματς προετοιμασιας των ομαδων, που θα παιξουν ενα τεταρτο οι αστερες, 2 δωδεκαλεπτα οι πενταδατοι και τον υπολοιπο αγωνα τα λιμα του παγκου. ειναι ματς που οι καλυτεροι παικτες και διακριθεντες ειναι αυτοι που θα γινουν λιμά του παγκου, κι οι υπολοιποι ειναι χαροκαμενα παλια ντραφτς, αμερικανοι γυρολογοι ευρωπαικων ομαδων, και γνωστοι μανατζαραιων που τους βαζουν στην βιτρινα για να ψωνιζουν οι ομαδες ξερω γω του γιουροκαπ. αντε βαζουν και τα παλικαρια του ντραφτ μεσα για να παρακολουθει ο κοζμος και να λεει ποιος θα ειναι ανταγωνιστικος μεσα στη σεζον.
κι εκανα τωρα οοοοοολο αυτο τον προλογο για να πω οτι ο μαμουκελασβιλι ειναι παιχτουρα αδιανοητη (τον ειχα ξεχωρισει και στα περσινα ματς) κι αν τον αφησουν να φυγει οι μπακς θα καμουν εγκλημα.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Καλά μην νομίζεις ότι κι εγώ τους ξέρω, ότι διαβάζω στα πεταχτά δεξιά κ αριστερά. Δυστυχώς, βάλανε τα χεράκια τους και βγάλανε τα ματάκια τους και οι δύο. Το ελληνικό μπάσκετ είναι σε ελεύθερη πτώση. Θα φυτοζωει λίγα χρόνια ακόμα λόγω της λάμψης του Giannis και μετά σκοτάδι.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Λόγω της τοξικότητας, δεν δίνεται χρόνος στις ομάδες να χτίσουν. Άποψη μου είναι να πάει σεμνά και να δώσει χρόνο σε Μαντζούκα, Σαμοντουροβ και Αβδάλα. Δεν υπάρχουν καλοί Έλληνες παίκτες και σε λίγα χρόνια θα έχουν και οι δύο πρόβλημα, πρώτος ο Ολυμπιακός

Δυστυχώς οι περισσότεροι ιδιοκτήτες και οπαδοί έχουν τα ίδια μυαλά και περιμένουν επιτυχίες άμεσα λες και οι προπονητές είναι τζίνι που πραγματοποιούν ευχές. Μια στις τόσες θα συμβεί και αυτό αλλά ο κανόνας που φέρνει εγγυημένα αποτελέσματα είναι το σταδιακό χτίσιμο και η υπομονή.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Περιμένω το Eurobasket με ανυπομονησία. Φαίνεται πως έχουμε πλέον ικανοποιητικό ρόστερ και με Ντόρσεϊ επιτέλους έναν αξιόπιστο σουτέρ να τιμωρεί τα double και triple team στον Γιάννη. Ελπίζω σε καλή πορεία.
 
Top Bottom