What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Χορτοφάγοι

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,273
Οι γονείς του όμως ήταν βηγκαν ή τον έφερε ο πελαργός;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Μονο οι μουσουλμανοι θα ειχαν τετοια αντιδραση. Ουτε αυτοι, θα θεσω ιστορια αληθινη.
Για να μιλησω και "λιγο" σοβαρα. Ο τυπος, εκτος απο ντραμα κουιν, Πως γινεται να μην μυρισεις το μπεικον; ειναι ξεκαθαρο οτι χρειαζεται συνεδριες με ψυχολογο. Εχουμε να κανουμε και με ανθρωπο που ζει μονος του και βγαινει εξω για φαγητο μονος του. Μπαρουτοκαπνισμενος απο την ζωη για να το κανει εθελοντικα δεν δειχνει.

Φυσιολογικες αντιδρασεις με δυο περιστατικα.
1. Επειδη τον Κουνελο δεν τον ακουνε και μετα το μετανοιωνουν. Ειχα μια γκομενα που πηγε στα εγκαινια ενος κινεζικου εστιατοριου. Ειχε πεσει με τα μουτρα στα τηγανιτα καλαμαρακια. Εφαγε ολο το σοι του κυριου Καλαμαρη. Σ
την πορεια βγηκε ο σεφ για να χαιρετισει τον κοσμο. Πηγε να μιλησει και με την γκομενα επειδη την γνωριζε προσωπικα.
Ωραια τα καλαμαρακια, λεει αυτη. Ποια καλαμαρακια; ρωταει αυτος. Αυτα εδω, του δειχνει η γκομενα.
Δεν ειναι καλαμαρακια, κλοτρυπιδες γουρουνιων ειναι. Το γκομενακι ξενερωσε αλλα δεν εκανε εμετο και δεν εκλαψε και δεν σηκωθηκε να φυγει.

2. Εχω σκασει σε τοσταδικο για να φτιαξω σε σαντουιτς τον εφιαλτη του βιγκαν. Σκαει μυτη Πακιστανος. Κοιταζει μεσα απο το τζαμακι και αρχιζει να χτιζει το δικο του ψωμακι. Καποια συστατικα δεν τα ηξερε και ρωτουσε. Δεν εδινα σημασια και την ωρα που παιρνω στο χερι το προιον μου και ειμαι να φευγω, τον ακουσα να ρωταει, αυτο τι ειναι; ζαμπον λεει η υπαλληλος. Βαλε της λεει. Εκανα δυο βηματα πισω και περιμενα. Το μονο που ηθελα ηταν να μην φυγει ο ανθρωπος.
Αρχισε να τρωει, μπροστα μου. Σε καποια στιγμη κοιταζει το σαντουιτσακι του. το ανοιγει, το μυριζει, το κλεινει, το ανοιγει, το κλεινει. Παει στην υπαλληλο. αυτο το ζαμπον, τι κρεας ειναι; χοιρινο του λεει η υπαλληλος.
Φτυνει τα ψιχουλα που ειχε στο στομα του, πεταει το σαντουιτς, ξενερωνει. Γιατι μου εδωσες χοιρινο; ειμαι μουσουλμανος και εμεις δεν τρωμε χοιρινο. Που θελεις να ξερω εγω σε τι πιστευεις και τι δεν τρως; Εγω εβαλα οτι μου ζητησες. Το καταλαβε ο ανθρωπος και δεν εδωσε συνεχεια. Εφυγε ξενερωμενος και πεινασμενος. Ουτε εμετοι, ουτε κλαματα και ουτε δραματα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
κάποιοι από κάτω του λένε ότι παίζει να είναι βιγκαν μπείκον κιόλας... ζώα, αλλά χειρότερα ζώα όσοι τον ενδυναμώνουν...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Παντου βιγκαν ρουφιανοι.

dog.png
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Τα εχουμε ξαναπει αυτα τα πραγματα αλλα πρωτα. Πολυ σωστα μιλησε ο τρις αγαπητος @Chronomancy αυτος με τα σκυλια πρεπει να παει φυλακη για κακοποιηση ζωου.
Στην κυριολεξια. Με την διατροφη που θελει να δινει, θα επρεπε να προσανατολιστει προς χαμστερ, ινδικα χοιριδια.
Θα ελεγα και κουνελια αλλα με αυτα δεν μπορεις να εισαι ποτε σιγουρος.
Ο σκυλος ειναι ζωο σαρκοφαγο. Οτι δεν βρισκει κτηνιατρο που να συμφωνει με την διαιτα που χορηγει στα σκυλακια, ισως στο μυαλο του να σημαινει οτι οι κτηνιατροι ειναι στενομυαλοι. Αυτη την εντυπωση μου εδωσε.
Πολυ καλο δειγμα και αποτυπωμα ηλιθιοτητας που μαστιγωνει βαναυσα αυτη την ομαδα ανθρωπων.

Ολοι αυτοι οι ανθρωποι, δεν ξερουν σε ποιο ειδος ανηκουν και πανε εναντια στην φυση. παρα φυσιν κινημα δηλαδη.
Καλα, μονο που νομιζουν οτι επειδη βοσκανε ειναι και οικολογοι, ειναι θεμα ιατρικης παρακολουθησης.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Τρομάζω και μόνο στην ιδέα του να είχαμε και κάποιον χορτοφάγο εδώ μέσα. Τι θα κάνατε τότε;
 
Top Bottom