What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,888
Πάντα έχω χρόνο για Την™ Τέχνη™.™
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,369
Καλά προφανώς και δεν είναι εύκολο να το δεις μονοκοπανιά. Πιο σωστά το βάζεις να παίζει από πίσω σαν ραδιόφωνο κι ακούς την κουβέντα
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000



Γεια σου ρε Φλασκή!
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Εσεις παλευετε με τα απονερα-σπλατς-σπλους της επιδημιας. Εγω εχω σοβαροτερα θεματα, που τα προκαλει η χλιαρη-κωμικη καραντινα.
Παιζει φουρναρισσα που τον τελευταιο καιρο μου εδινε την εντυπωση οτι θελει να βαλει στο φουρνακι της το κουλουρακι μου.
Επειδη το ψησιμο γινοταν με μικροκυματα, με εβαζε σε φαση "τωρα μου την πεφτει; ..... μπααα μου φανηκε" εχει οψη παντρεμενης.
Η περιπτωση της ειναι ΠΟΛΥ δυνατο πεινιρλι.
Προχθες; επαιζε ενας τυπος χωρις μασκα, το ειχα γραψει εδω, οτι μου ανοιξε τα ματια. Την γνωριζει, απο καπου, και την ρωτησε ποτε θα παντρευτει και δηλωσε συμμετοχη για κουμπαρος. Με ποιον; τον ρωταει και οι κορες των ματιων μου ανοιξαν ωσαν τις συμπληγαδες πετρες.
ο τυπος χωρις μασκα προτεινει εναν φιλο του και αυτη ξινιζει, με τον ταδε που ειναι ετσι και ετσι; αυτος ειναι τζογαδορος.
Ηρθε η σειρα μου και το εριξα στο πολυ χαλαρο..... Την Δευτερα, που δεν θα εχει μαζευτει πληθος. Σκαω μυτη την Δευτερα και ο πανικος απο τον κοσμο εφτανε μεχρι εξω, λεφτα μοιραζουν; Ουτε την κλασσικη κουβεντα δεν ειχαμε, η πενταστερη γυναικα ηταν ταλαιπωρημενη σαν προχθεσινο ψωμι. Σκαω μυτη σημερα και λεω, black friday - ημερα Τριτη - στον φουρνο; ρε εχετε τρελαθει εδω μεσα ναπουμε;
3 ατομα κοιτουσαν απο αυτα τα πραγματα που εχουν τα καταστηματα και δεν τα αγοραζει ποτε κανενας, ενας αλλος κοιτουσε τους τρεις και γενικα επαιζε κορονοπαρτι εκει μεσα.
Μπειτε καραντινα ρε μαμω το στανιο σας, μπας και μαμησουμε και μεις. Α να χαθειτε αηδιες, που εχετε καψε τα μυαλα σας και μετα σας ενοχλουν τα τσιπακια. Το τσιπακι θα σας αναβαθμισει γιατι εχετε αποκαει σαν μεταχειρισμενο καρβουνο.
Σπιτια σας ρε!!!! μεσα!!!

Δεν εχουν τι να κανουν και πανε μεχρι τον φουρνο, μπας και βρουν να αγορασουν κατι. Πριν την καραντινα, στην χειροτερη, να πετυχαινα ενα ατομο μεσα. Ολοι συνωμοτουν εναντια στις ορμονες του κουνελιου.
ξαναβρειτε τα σκυλια που αμολυσατε μετα την πρωτη καραντινα. στοδιαλοπχια
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

funny%20laughing%20gif.gif
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Όπως έχει ειπωθεί ξανά η φάση είναι "Να μην πληρώνουμε άδειες" γι' αυτό και τα Δεν κολλάει στα δημοτικά.

Φίλος μου έλεγε ότι στο τμήμα της κόρης του είχανε κρούσμα και το κλείσανε (το τμήμα όχι το σχολείο). Τι οδηγίες σας δώσανε, του λέω; Καραντίνα; Ξέρετε ποιες ήταν οι οδηγίες του ΕΟΔΥ; Καραντίνα 14 ημερών μόνο η μικρή. Οι γονείς της κυκλοφορούν κανονικά και για δουλειά και για ψώνια και για να αγοράσουν κατοικίδιο μπας και μπορούν να βγαίνουν ακόμα πιο συχνα από το σπίτι. Καραντίνα μόνο το 10χρονο λες και το έχουν στείλει με την γκουβερνάντα του στην Ελβετία για καθαρό αέρα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,788
είναι ηλίθιοι ρε... ήθελα να ήξερα, τόσα λεφτά έδωσε η ΕΕ για να αντιμετωπιστούν όλα αυτά, δεν αρκούν για να πει "κλείνουν τα πάντα 1 μήνα, πάρτε και 800€ να μην πεθάνετε";
Τώρα παπάρια καραντίνα είναι, δουλεύουμε χωρίς πελάτες. Για να μην τους λέμε μάλλον ότι μας κλείσατε γιατί μας χρεώνετε φόρους και εισφορές...

Αλήθεια από τα τέλη κυκλοφορίας θα μας αφαιρεθούν 2 μήνες για ακινησία οχήματος; :D
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,710
Φιλική συνεισφορά του RQ προς τον αξιότιμο κύριο Πέτσα (από το βικιλεξικό):

Επίταξη (η, θηλυκό ουσιαστικό):
  1. διαταγή, προσταγή
  2. η οριστική ή προσωρινή αφαίρεση κινητής ή ακίνητης περιουσίας καθώς και προσωπικών υπηρεσιών, που γίνεται από το κράτος για στρατιωτικούς σκοπούς σε καιρό πολέμου ή επιστράτευσης ή για δημόσια ωφέλεια
Όχι "ενοικίαση".

Σας ευχαριστώ.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,703
Συμφωνώ με μια διόρθωση μόνο: Όχι "ενοικίαση στην διπλάσια τιμή".
Πάντα ήταν υπέρμαχος της ιδιωτικής υγείας ο πρόεδρος, καιρός να βγάλει και τίποτε υποχρεώσεις..........
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Και πάλι ατομική ευθύνη. Δε φταίει ο γκαντεμοκομψος σε τίποτα. αν και το σκέφτεται αν έκανε κάτι λάθος κάθε βράδυ σπίτι του, στο τέλος καταλήγει ότι έπραξε άριστα. Ένας άριστος! Φτου σου μη σε ματιασω tps



Επίσης
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,369
Δηλαδή αν έμεναν κλειστά τα σύνορα και εμείς χορεύαμε σε ταράτσες και λοφτ θα φύτρωνε ο κορονοιος στο ποτό μας; Μήπως μας το ρίχνει κάποιος στο ποτό αντί για ναρκωτικά;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,666
ενταξει, μερικα πραγματα μου ειναι εντελως ακατανοητα, ισως γιατι ειμαι ενας ψεκασμενος ζαίος.
δηλαδη σημερα στην βουλη ο πρωθυπουργος της χωρας ειπε απευθυνομενος στην αντιπολιτευση, : "ανοίξαμε τον τουρισμό με τεστ σε ένα ποσοστό των επισκεπτών γιατί αν κάναμε αυτό που μας είχατε πει εσείς, δηλαδή υποχρεωτικά τεστ σε όσους έρχονταν, θα είχαμε το 10% αυτού που τελικά είχαμε» και ειναι ακομα στη θεση του? μας φανηκε λογικο? θελω να πω δεν ειναι ομολογια οτι ανοιξαμε τον τουρισμο ξεροντας οτι θα γεμισει ο τοπος με κρουσματα? ναι, ξερω, η επισημη απαντηση ειναι οτι τα κρουσματα αυξηθηκαν μετα τον σεπτεμβριο. ευχαριστω πολυ. το χειροτερο ειναι οτι προφανως οταν ανοιξε ο τουρισμος, αυξηθηκαν κατακορυφα οι ασυμπτωματικοι, που ειναι η βομβα στα θεμελια του καθε κρατους και εν δυναμει μεταδοτές του ιού σε 5 μερες, σε 10 η σε 30.

επισης ενα ευχαριστο διαλειμμα για ενα ωραιο θεματακι με την δημιουργικη θα ελεγε κανείς δημοσιογραφία της εποχης, με τη βοηθεια παντα της γνωστης πετσολίστας....



εντιτ: ρε σεις τα καλυτερα δε μου τα λετε. αυτο εγινε προχτες και δεν ενημερωσατε... δεν ξερω αν θα πρεπει να μπει εδω βεβαια η στο φανι σταφ. αληθεια, γελασα καπως περισοτερο απ οτι θα πρεπε. και μετα εκαμα διπλο φεισπαλμ. θα εκαμνα ισως και τριπλο αν ειχα τρια χερακια.

 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,369
Μια χαρά τα ξέρανε τα κρούσματα. Τυχαία κλείνανε τα νησιά;

να το και το καλό!
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Εχω μια μικρη ελπιδα, οτι οι στατιστικες με τα μπραβο για τους χειρισμους της κυβερνησης για την επιδημια, να γυρισει σε φασκελα.
Μια τετραετια ειναι παρα πανω απο αρκετη για τον καθενα απο αυτους. Τι αμφιβολιες να αφησεις σε 4 χρονια;
Σε περιπτωσεις, η μιση τετραετια μπορει να θεωρηθει και μη σπαταλη χρονου.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,666
στερευουν οι εναλλακτικες κουνελο μου. δυστυχως.
αυτο ειναι πολυ σοβαρο ζητημα. ειναι για το καφενειο βεβαια, οχι για εδω. καποτε υπηρχαν 4-5 πολιτικοι ανεξαρτητως κομματος, που τους εβλεπα κι ελεγα ναι, αυτος φαινεται σχετικα με το επαγγελμα του παντα, νορμαλ τυπος, αξιοπρεπης και διαφορετικος απ τους αλλους. τωρα ουτε με κυαλι δεν βρισκω.
και οχι, δεν ηταν επειδη ημουν νεοτερος και πιο αθωος. απο μικρος, ειχα το κουσουρι να μην γουσταρω τους πολιτικους (οι εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα, καναγιες. σας προλαβαινω, αρνητες του Ασυγκριτου Ηγετου της Αλλαγης!)
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,703
Μόλις το διάβασα πέθανα στα γέλια. Κανονικά εμείς τώρα πρέπει να τους απαγορέψουμε την είσοδο στη χώρα για να ρεφάρουμε την υποκρισία τους.........
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Η αληθεια ειναι οτι οταν ακους ελληνα, να σου λεει για τον Τραμπ, που τον εφαγε η δολοπλοκια, καταλαβαινεις την επιτακτικη μου αναγκη να επιστρεψω στις ασιατικες ζουγκλες.
Οταν βλεπεις τον χαβαλε για το ΠΑΣΟΚ και την ΝΔ στην κυβερνηση, δεν μπορεις να εχεις ελπιδες.
Η ελπιδα μου στηριζεται στην υπερβολικη καταναλωση υπομονης που προκαλει η επιδημια και θελω να πιστευω οτι θα ερθει η στιγμη που αυτο το πραγμα θα σκασει. Αν δεν σκασει δεν θα σκασω εγω στην θεση του.
Σκαω επειδη δεν μπορω να φυγω, σκαω επειδη καθε μερα που περναει χανω πολλα λεφτα, σκαω επειδη τα πραγματα μπορει να εκτροχιαστουν επειδη δεν μπορω να παω εκει που θελω. Τωρα για το εαν η ελλαδα δεν εχει πολιτικους, δεν σκαω ουτε εαν με πεταξεις σε ναρκοπεδιο.
Εχω αλλα πραγματα στο μυαλο μου
Την φουρναρισσα και πως εφτασε το πραγμα ως εδω

index.png

κανονικα επρεπε να μπαινουν σε καραντινα πριν ερθουν εδω. Η διακρατικη υποκρισια εχει φτασει σε επιπεδα flat earth.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,788
Εχω μια μικρη ελπιδα, οτι οι στατιστικες με τα μπραβο για τους χειρισμους της κυβερνησης για την επιδημια, να γυρισει σε φασκελα.
Μια τετραετια ειναι παρα πανω απο αρκετη για τον καθενα απο αυτους. Τι αμφιβολιες να αφησεις σε 4 χρονια;
Σε περιπτωσεις, η μιση τετραετια μπορει να θεωρηθει και μη σπαταλη χρονου.
έχει γυρίσει, έβλεπα κάπου χθες μια έρευνα από 80% που έλεγα καλά τα έκαναν στην πρώτη καραντίνα έπεσε κάπου στο 40% τώρα και κατεβαίνει.
Και εγώ το μπράβο έλεγα αν θυμάστε, αλλά να 'μαστε... και όσοι ξέρω τα ίδια λένε.

Μπορντέλο
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,049
Ρε κουνελε λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων λογικά δεν θα ήταν εφικτό να φύγεις; Έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις
 
Top Bottom