What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Εαν η Αθηνα εβγαζε το μεροκοματο που βγαζει η Σαγκαη, ο κουλης θα εφαρμοζε και τα covid test σε μορφη υποθετου.
Επειδη δεν ζουμε στην Κινα. Μπηκα σημερα στον φουρνο για να παρω το καρβελι και πετυχα μεσα 6 ατομα ουρα, συνωστισμενους στο ταμειο. εκανα ενα βημα προς τα πισω, τι εγινε ρε παιδια; τσαμπα ψωμι; κανενας δεν φοραγε μασκα.
Σοβαρα, νομιζα οτι επαιξε ανακοινωση τερμα οι μασκες. Δεν ειχα πιει και καφε. Κοιταζω προς το ταμειο, η υπαλληλος φοραγε μασκα.

Φευγω, μπαινω σε μαγαζι με ψιλικα για να παρω φουμαρα. 2 ατομα μεσα χωρις μασκα και μεχρι να βγω εξω, εσκασαν αλλοι 3 χωρις μασκα.
Κινα που σας χρειαζεται.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
τώρα αυτό είναι καλό ή κακό;
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Αποδειξη ειναι. Τι συμβαινει οταν βγαζεις τον πιθηκο απο το φυσικο του περιβαλλον.
Δεν θα έλεγα πίθηκο, στην τελική δεν είμαστε και πολύ καλύτεροι εμείς εδώ.
Περισσότερο απόδειξη ότι πιστεύουμε ότι θέλουμε να πιστέψουμε και αποφασίζουμε με βάση το τι θα θέλαμε και όχι με το τι είναι πραγματικά.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Καλυτεροι δεν ειμαστε. Ο χειρισμος της επιδημιας ηταν κακιστος αφου εβαζαν τσιχλα στις κλειδαροτρυπες και αφηναν τις πορτες ανοιχτες.
Αυτο που κανει την διαφορα ειναι οτι κανενας δεν ειπε οτι δεν χρειαζεται να παρουμε μετρα για την επιδημια. Οι 660.000 νεκροι δεν ειναι κατι ασημαντο. Για τον βραζιλιανο προεδρο, που ειναι εξαιρετικα προβληματικος, μικρη η ζημια.
Οτι μολυνθηκαν οι ψηφοφοροι του, εχει να κανει με την πιστη στα οσα τους ειπε ο προεδρος τους, που επαιξε τον ρολο του παππου.

ceb1cf81cebaceaccf82.jpg
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Η επόμενη πανδημία;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Η αληθεια ειναι οτι το covid κουρασε λιγο. Ζουμε σε μια περιοδο οπου η πλειοψηφια των ανθρωπων τον εχει ξεχασει.
Εγινε reboot στην σειρα "Πως τελειωσε ο κοσμος".
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Η επόμενη πανδημία;

Η συγκεκριμένη ευλογιά κινδυνεύει να χαρακτηριστεί σεξιστική και ομοφοβική, καθώς η πλειονότητα (έτσι λένε τουλάχιστον) των ανθρώπων που την κολλάνε, τον βοσκάνε τον κένταυρο.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Οποιος θελει να μαθανει τι θα συμβει μελλοντικα στο θεμα covid, θα πρεπει να τσεκαρει την Ν. Αφρικη. Ειναι ενα season μπροστα απο εμας.
Τα νεα μετρα που αποφασισε ο κυργιακος, χωρις μασκα σχεδον παντου, επειδη ερχεται το δολαριο. Για την Ν. Αφρικη ειναι παλια νεα και επιστρεφουν στην μασκα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Οποιος θελει να μαθανει τι θα συμβει μελλοντικα στο θεμα covid, θα πρεπει να τσεκαρει την Ν. Αφρικη. Ειναι ενα season μπροστα απο εμας.
Τα νεα μετρα που αποφασισε ο κυργιακος, χωρις μασκα σχεδον παντου, επειδη ερχεται το δολαριο. Για την Ν. Αφρικη ειναι παλια νεα και επιστρεφουν στην μασκα.
Δεν νομίζω να υπήρχε αμφιβολία ότι μόλις φύγουν οι τουρίστες (γιατί αυτοί ούτε κολλάνε ούτε το μεταδίδουν) , θα γυρίσουμε στην μάσκα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Καποιοι μπορει να ταιζουν το ενυδρειο με τις αυταπατες. Ειναι χρησιμο ομως απο την αποψη που θα ξερουμε, ποιο φθινοπωρο δεν θα χρειαζονται οι μασκες.
Εγω παντως δεν υπαρχει περιπτωση να σκασω σε σουπερ μαρκετ και φουρνο χωρις μασκα. Απο πρωτη Ιουνιου ολοι θα πιστεψουν αυτο που λεει η κυβερνηση, Δεν χρειαζονται οι μασκες.
Ολα τα προβατακια που ακουνε την κυβερνηση αλλα και οι λυκοι. Ειρωνια.
Τωρα ειναι η ευκαιρια για οσους δεν ειναι προβατα, να φορεσουν μασκα.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Κάτι ενδιαφέρον το οποίο δεν νομίζω να χει συζητηθεί εδώ.

1653234430328.png


Το ποσοστό των εμβολιασμένων στις ΜΕΘ είναι για 2η φορά μεγαλύτερο από αυτό των ανεμβολίαστων (52,5% έναντι 47,5%).

Σε αυτό βεβαίως παίζουν πολλά ρόλο (η φυσική ανοσία που αποκτήθηκε στους «ανεμβολίαστους», αλλά και το ότι το ποσοστό των πλήρως εμβολιασμένων είναι γύρω στο 75%), αλλά αυτό που θέλω να σχολιάσω είναι η ξεροκεφαλιά της κυβέρνησης να αποδεχθεί περισσότερο την σημαντικότητα της φυσικής ανοσίας (6μήνες η τεχνητή - 3 μήνες η φυσική λολ).

αυτό βεβαίως είναι το προφανές σκέτσι του πράγματος, ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
@Epitaph 156 σε ΜΕΘ



Το peak ηταν 21.04.21 με 835.
11.12.21 ειχαμε τον τελευταιο μεγαλο μεγαλο αριθμο σε ΜΕΘ με 707 ατομα. Απο εκει και περα, παιζει μια κατρακυλα στους αριθμους και φτασαμε στο 156.
Οι εμβολιασμενοι εχουν αντισωματα με μεγαλυτερη αντοχη στον χρονο και οι ανεμβολιαστοι εχουν 2 φορες μεγαλυτερη πιθανοτητα να ξανα-αρρωστησουν.

Για το συγκριτικο.
Διαβασα οτι απο πρωτη του μηνος τελειωνουν οι μασκες.
Χθες, Νομιζα οτι ηταν παρασκευη και δεν πηγα να ψωνισω. Σημερα δεν ειχα ουτε λαδι. Μετα απο πολυ καιρο, βγηκα εξω να παρω κατι απο υπερ κοντινο βρωμικοπωλειο. Ειναι τοσο κοντα που ειναι προτιμοτερο να παω εγω στο καταστημα. Εκλεισε, Για παντα, Κανονι το μαγαζακι. Αφου βγηκα εξω, οδηγησα μεχρι το επομενο καταστημα.
Σε κλειστο χωρο καθοντουσαν μερικα πεθερικα, νομιζω 6 ατομα. δεν κοιταζω σαν ανωμαλος μεσα απο τζαμαριες.
Μπηκα μεσα και ειδα δυο ντελιβεραδες, αραχτοι-απλωμενοι, ο ενας διπλα στον αλλον, να παιζουν με τα κινητα τους.
Η κοπελα στο ταμειο χωρις μασκα. Δυο κοπελες που ηταν διπλα στον ψηστη φορουσαν μασκα στον λαιμο. Ο ψηστης ειχε την μυτη εξω απο την μασκα.
Πληρωνω την πεινα μου και μπηκε μια γυναικα, στα 30 της, ψιλοσαβουρα-ψοφια, μεσα στο μαγαζι, χωρις μασκα, η οποια συνοδευε μια κοπελιτσα, επισης χωρις μασκα. Καθισαν στο τραπεζι που στεκομουν. Εαν εκλανα, η γυναικα θα ενοιωθε το ζεστο αερακι, πριν το νοιωσουν τα κωλομερια μου. η κοπελιτσα, αν και ενηλικη, δεν θα πω που ειχε τα μουτρα της. Καθισαν αντικριστα.
Με φωναζουν οτι ειμαι ετοιμος και τοτε παρατηρω οτι πισω απο τον παγκο, παιζει κοπελιτσα που δεν φαινοταν και φορουσε μασκα, κανονικα.
Δεν γινοταν να μην παρατηρησω τον ενθουσιασμο της για το προσωπο μου, και ας μην φαινοταν στο κοινο.
Σκεφτηκα "εσενα μαναρι μου, γιουβαρλακι μου με την μασκα, θα σε επαιρνα σπιτι μου" τις αλλες, ουτε απο τρυπα στην τζαμαρια και ουτε με covid pass. 12 ατομα, περιπου, και μονο το ενα ειχε λιγο τον νου του.

Τι ΜΕΘ μου λες τωρα και ποια ποσοστα; Σε ενοχλει οτι οι ανεμβολιαστοι ειναι τριμηνοι και οχι οτι ο κοσμος εχει ξεκινησει απο καιρο, να φτυνει ο ενας μεσα στο στομα του αλλου. Το 95% απο αυτα που πιανει το ματι μου καθημερινα, ειναι στα @@ μας ολα.
Ποιοι εμβολιασμοι; ποσα κρεβατια σε ΜΕΘ; τι σημασια εχουν ολα αυτα;
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
@Epitaph 156 σε ΜΕΘ



Το peak ηταν 21.04.21 με 835.
11.12.21 ειχαμε τον τελευταιο μεγαλο μεγαλο αριθμο σε ΜΕΘ με 707 ατομα. Απο εκει και περα, παιζει μια κατρακυλα στους αριθμους και φτασαμε στο 156.
Οι εμβολιασμενοι εχουν αντισωματα με μεγαλυτερη αντοχη στον χρονο και οι ανεμβολιαστοι εχουν 2 φορες μεγαλυτερη πιθανοτητα να ξανα-αρρωστησουν.

Για το συγκριτικο.
Διαβασα οτι απο πρωτη του μηνος τελειωνουν οι μασκες.
Χθες, Νομιζα οτι ηταν παρασκευη και δεν πηγα να ψωνισω. Σημερα δεν ειχα ουτε λαδι. Μετα απο πολυ καιρο, βγηκα εξω να παρω κατι απο υπερ κοντινο βρωμικοπωλειο. Ειναι τοσο κοντα που ειναι προτιμοτερο να παω εγω στο καταστημα. Εκλεισε, Για παντα, Κανονι το μαγαζακι. Αφου βγηκα εξω, οδηγησα μεχρι το επομενο καταστημα.
Σε κλειστο χωρο καθοντουσαν μερικα πεθερικα, νομιζω 6 ατομα. δεν κοιταζω σαν ανωμαλος μεσα απο τζαμαριες.
Μπηκα μεσα και ειδα δυο ντελιβεραδες, αραχτοι-απλωμενοι, ο ενας διπλα στον αλλον, να παιζουν με τα κινητα τους.
Η κοπελα στο ταμειο χωρις μασκα. Δυο κοπελες που ηταν διπλα στον ψηστη φορουσαν μασκα στον λαιμο. Ο ψηστης ειχε την μυτη εξω απο την μασκα.
Πληρωνω την πεινα μου και μπηκε μια γυναικα, στα 30 της, ψιλοσαβουρα-ψοφια, μεσα στο μαγαζι, χωρις μασκα, η οποια συνοδευε μια κοπελιτσα, επισης χωρις μασκα. Καθισαν στο τραπεζι που στεκομουν. Εαν εκλανα, η γυναικα θα ενοιωθε το ζεστο αερακι, πριν το νοιωσουν τα κωλομερια μου. η κοπελιτσα, αν και ενηλικη, δεν θα πω που ειχε τα μουτρα της. Καθισαν αντικριστα.
Με φωναζουν οτι ειμαι ετοιμος και τοτε παρατηρω οτι πισω απο τον παγκο, παιζει κοπελιτσα που δεν φαινοταν και φορουσε μασκα, κανονικα.
Δεν γινοταν να μην παρατηρησω τον ενθουσιασμο της για το προσωπο μου, και ας μην φαινοταν στο κοινο.
Σκεφτηκα "εσενα μαναρι μου, γιουβαρλακι μου με την μασκα, θα σε επαιρνα σπιτι μου" τις αλλες, ουτε απο τρυπα στην τζαμαρια και ουτε με covid pass. 12 ατομα, περιπου, και μονο το ενα ειχε λιγο τον νου του.

Τι ΜΕΘ μου λες τωρα και ποια ποσοστα; Σε ενοχλει οτι οι ανεμβολιαστοι ειναι τριμηνοι και οχι οτι ο κοσμος εχει ξεκινησει απο καιρο, να φτυνει ο ενας μεσα στο στομα του αλλου. Το 95% απο αυτα που πιανει το ματι μου καθημερινα, ειναι στα @@ μας ολα.
Ποιοι εμβολιασμοι; ποσα κρεβατια σε ΜΕΘ; τι σημασια εχουν ολα αυτα;

Η αλήθεια είναι ότι η μάσκα έχει γίνει σαν αξεσουάρ που απλά μερικοί από εμάς δεν έχουν καταλάβει ότι είναι της περσινής κολεξιόν.
Τρανό παράδειγμα, επίσκεψη σε εταιρεία πελάτη που εάν πήγαινες χωρίς μάσκα, δεν σε άφηναν να μπεις, και στην τελευταία μου επίσκεψη μου την "είπαν" γιατί την φοράω ακόμα!
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,669
Το peak ηταν 21.04.21 με 835.
11.12.21 ειχαμε τον τελευταιο μεγαλο μεγαλο αριθμο σε ΜΕΘ με 707 ατομα.
οι αριθμοί αυτοί είναι χωρίς νόημα. Εντελώς φάση 3.6 roentgen, not great, not terrible. Μετά τα 600 το σύστημα αρχίζει να φρακάρει.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Ελα τωρα, λαστ γιεαρ ολα αυτα. Απο Οκτωβρη παλι θα εχουμε ατομικη ευθυνη.

Ρουφηξτε βιταμνη D και θαλασσινο ιωδιο γιατι ερχεται χειμωνας δραμα και οχι λογω covid.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
Αρνητικοποιήθηκα κ εγώ και ξανά μπακ του οφις. Μου κράτησε 3 μέρες με πυρετό 38,5 και βήχα με συνάχι. Η σύζυγος με δέκατα και το μωρό δυστυχώς κόλλησε κ αυτό και έφτασε μέχρι 39,2. Τον είχαμε συνέχεια με κομπρέσες, μπανάκια και αντιπυρετικά και το ξεπέρασε κ αυτός. Τώρα με 3 εμβόλια και νόσο, έχω αντισώματα για όλους. Πωλούντα αντισώματα σε τιμή ευκαιρίας. ΠΜ.
 
Top Bottom