What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Στοιχεία Κοφιντ 2025

"10 νέα κρούσματα, 3 διασωληνομένοι και εμβολιασμένοι, 1 νοσηλευόμενος και μη εμβολιασμένος."

Επιταφ: Το 75% είναι εμβολιασμένο! Κούλη, ξέρεις εσύ...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Για πάμε σιγά σιγά, γιατί πολύ ησυχία έχει το thread
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Αρρωστια και εμβολια, πουλαει καλα αυτη η ειδηση. Δεν υπαρχει λογος για πανικο. Εγω ηρθα απο το εργοστασιο παρασκευης της συγκεκριμενης αρρωστιας και δεν επαθα τιποτα.
Αυτα τα φοβαμαι περισσοτερο επειδη ειναι και στην μοδα

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Αρρωστια και εμβολια, πουλαει καλα αυτη η ειδηση. Δεν υπαρχει λογος για πανικο. Εγω ηρθα απο το εργοστασιο παρασκευης της συγκεκριμενης αρρωστιας και δεν επαθα τιποτα.
Αυτα τα φοβαμαι περισσοτερο επειδη ειναι και στην μοδα

του την έκοψε;
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Πήγα Σάββατο στο Up The Hammers και Δευτέρα είχα συμπτώματα (ερεθισμένος λαιμός και το απόγευμα πυρετό και μυαλγίες). Δευτέρα βράδυ κάνω self test και βγήκε πολύ αχνά η 2η γραμμή (στα πρώτα 5 λετπά δεν φαινόταν), και πήγα την επόμενη για rapid και βγήκε θετικό σε COVID19. Απόλυτη μιζέρια οι πρώτες 2 μέρες με 39.2 πυρετό και depon. Πονούσαν πολύ κόκκαλα/μύες. ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ; Ρίξτε στοιχήματα...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Αυτος που κολησε εσενα πρεπει να ειχε μεγαλο σουξε.
Δυο μερες, σκαρτες, για την εμφανιση των πρωτων συμπτωματων; ετσι γινεται τωρα;



θα την βγαλεις, μεσα για το στοιχημα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Πήγα Σάββατο στο Up The Hammers και Δευτέρα είχα συμπτώματα (ερεθισμένος λαιμός και το απόγευμα πυρετό και μυαλγίες). Δευτέρα βράδυ κάνω self test και βγήκε πολύ αχνά η 2η γραμμή (στα πρώτα 5 λετπά δεν φαινόταν), και πήγα την επόμενη για rapid και βγήκε θετικό σε COVID19. Απόλυτη μιζέρια οι πρώτες 2 μέρες με 39.2 πυρετό και depon. Πονούσαν πολύ κόκκαλα/μύες. ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ; Ρίξτε στοιχήματα...
Εγώ στοιχηματίζω ότι θα την βγάλεις καθαρή. Έτσι, ότι και να συμβεί, θα είσαι σε κάτι κερδισμένος :p
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Πήγα Σάββατο στο Up The Hammers και Δευτέρα είχα συμπτώματα (ερεθισμένος λαιμός και το απόγευμα πυρετό και μυαλγίες). Δευτέρα βράδυ κάνω self test και βγήκε πολύ αχνά η 2η γραμμή (στα πρώτα 5 λετπά δεν φαινόταν), και πήγα την επόμενη για rapid και βγήκε θετικό σε COVID19. Απόλυτη μιζέρια οι πρώτες 2 μέρες με 39.2 πυρετό και depon. Πονούσαν πολύ κόκκαλα/μύες. ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ; Ρίξτε στοιχήματα...

Στο ίδιο gig την πάτησε και ένας φίλος. Κοβιντιάστηκε κι αυτός. Πρέπει να έπαιξε πολύ "χλαπάτσα" τελικά εκεί πέρα...

Περάστικς μαν. Είμαι σίγουρος ότι θα τη βγάλεις καθαρή.
Μη με βάλεις στην κλήρωση. :Ρ
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Στο ίδιο gig την πάτησε και ένας φίλος. Κοβιντιάστηκε κι αυτός. Πρέπει να έπαιξε πολύ "χλαπάτσα" τελικά εκεί πέρα...

Περάστικς μαν. Είμαι σίγουρος ότι θα τη βγάλεις καθαρή.
Μη με βάλεις στην κλήρωση. :Ρ

To αστείο είναι ότι εγώ δεν θυμάμαι να ακούμπησα κάποιον και επίσης δεν ήμασταν σαν σαρδέλες εκεί μέσα! Δηλαδή είχες αρκετό χώρο να κινηθείς και να αναπνεύσεις και γενικά δεν ήταν αποπνικτικά (είχε δροσιά μέσα).
Θα ακούμπησα κάποια σάπια επιφάνεια και μετά θα φερα το χέρι σε επαφή με ανοικτούς πόρους! Μόνο έτσι με κόβω να κόλλησα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
To αστείο είναι ότι εγώ δεν θυμάμαι να ακούμπησα κάποιον και επίσης δεν ήμασταν σαν σαρδέλες εκεί μέσα! Δηλαδή είχες αρκετό χώρο να κινηθείς και να αναπνεύσεις και γενικά δεν ήταν αποπνικτικά (είχε δροσιά μέσα).
Θα ακούμπησα κάποια σάπια επιφάνεια και μετά θα φερα το χέρι σε επαφή με ανοικτούς πόρους! Μόνο έτσι με κόβω να κόλλησα.

Πράγματι, και ο φίλος μου αναρωτιόταν πώς κόλλησε (όσο κι αν εγώ του έλεγα να μου πει την αλήθεια!!!111!!! :Ρ). Ήταν και ο μόνος στην παρέα που κόλλησε. Επίσης, σκέφτηκε μήπως την άρπαξε έξω από τον χώρο στα διάφορα "πηγαδάκια" όπου το σταγονίδιο πάει "σύννεφο".
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Δεν ξέρω τι λέτε αλλά Ρόδο δεν φοράει κανείς τπτ στο αεροδρόμιο. Φλου καλοκαίρι δεν κολλάει.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Δεν ξέρω τι λέτε αλλά Ρόδο δεν φοράει κανείς τπτ στο αεροδρόμιο. Φλου καλοκαίρι δεν κολλάει.

Ποιο αεροδρόμιο... εδώ και στα σουπερμάρκετ, ακόμα και σε ιατρεία (!) ο καθένας κάνει ό,τι θέλει πια...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
εγω τους λυπαμαι εκει στον εοδυ.
θα σκασει ο πιταφχιος με τα διαγραμματα του, τις στατιστικες, τα γραφηματα και θα τους τσακισει τα νευρα.

περαστικα, πιταφχιο. βαλε με στην κληρωση, δεν το χω ακομα.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Πήγα Σάββατο στο Up The Hammers και Δευτέρα είχα συμπτώματα (ερεθισμένος λαιμός και το απόγευμα πυρετό και μυαλγίες). Δευτέρα βράδυ κάνω self test και βγήκε πολύ αχνά η 2η γραμμή (στα πρώτα 5 λετπά δεν φαινόταν), και πήγα την επόμενη για rapid και βγήκε θετικό σε COVID19. Απόλυτη μιζέρια οι πρώτες 2 μέρες με 39.2 πυρετό και depon. Πονούσαν πολύ κόκκαλα/μύες. ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ; Ρίξτε στοιχήματα...

Θα την βγάλεις καθαρή και θα κάνεις εδώ μέσα giveaway, κωλοδάχτυλο στον Χάρο (και στον Κούλη)
Περαστικά!

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά Ρόδο δεν φοράει κανείς τπτ στο αεροδρόμιο. Φλου καλοκαίρι δεν κολλάει.
Καλοκαίρι δε κολάει
Το Χειμώνα κολυμπάει
Στο λαιμό, σου κάνει τούμπες
στα πνευμόνια κωλοτούμπες
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
@Epitaph: Η κοινότητα του Ρεηκουί απαιτεί ημερήσιο ριπόρτ για την κατάσταση της υγείας σου.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
@Epitaph Όλα καλά. Πάλι καλά που δεν έχεις την ευλογία των κορακιών
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326

Ηρεμια. 1.500 κρουσματα σε ολο τον κοσμο. Το περιγραφουν αλλα δεν το λενε ξεκαθαρα. Οι μεγαλες πιθανοτητες να κολησεις ειναι





Ο πιταφιος δεν παθαινει τιποτα. Μετα θα εχει υλικο για συζητηση, ως covid βετερανος.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Ευχαριστώ όλους για τις ευχές και ας πω πως ακριβώς πήγε μέχρι σήμερα.

Δευτέρα 13/06 : Ερεθισμένος λαιμός από το πρωί (όχι όμως πόνος). Κατά τις 17:00 ένιωθα μια κόπωση και μετά μυαλγίες και το βράδυ που τελείωνα απ τη δουλειά είχα έντονη αίσθηση πυρετού. Γυρνάω, βάζω θερμόμετρο και είχα 38.2. Μετά ανέβαινε και πήρα Depon κατά τις 23:00. Πέφτω για ύπνο και ξύπναγα κάθε μία ώρα γιατί δεν με παιρνε με τίποτα ο ύπνος. 05:00 τα χαράματα είχα 39.2.
Τρίτη 14/06 : Αρκετός πόνος και πυρετός (σταθερά μέγιστο το 39.2 - σε κείνο το σημείο έπαιρνα Depon για να πέσει). Βήχας με φλέμα, πράγμα σπάνιο γιατί κάθε φορά που αρρώσταινα στις 7-8 μέρες με πιανε ο παραγωγικός βήχας. Πότε τόσο νωρίς. Το βράδυ πέφτω για ύπνο και ξύπνησα μια φορά μόνο γιατί είχα ιδρώσει όλος (ένδειξη ότι έπεσε δυνατά ο πυρετός). Ο λαιμός δεν ήταν πια ερεθισμένος.
Τετάρτη 15/06: Ο Πυρετός δεν ανέβηκε πάνω από 38.2 και δεν πήρα καν Depon. Έτρεχε λίγο η μύτη αλλά τίποτα πολύ ακραίο. Όμως τότε ήταν που συνέβη το πιο σιχαμένο πράγμα που μου χει συμβεί ποτέ.
Δεν θα το πω γιατί θα φάω ban
Πέμπτη 16/06 : Πυρετός με μέγιστη τιμή το 37.2 (το πρωί) αλλά μετά 36.7. Οι μυαλγίες εξαφανίστηκαν σχεδόν. Άρχισα να παίρνω και αντιβίωση (Zithromax αν θυμάμαι καλά - ΠΟΥΤΑΝΑ ΦΑΗΖΕΡ). Με πήρε και από την πολιτική προστασία ένα μωράκι και με έκανε να ξανανιώσω... Το τηλέφωνο μου το χει. Η μπάλα είναι στο γήπεδο της τώρα... Περιμένω κίνηση.
 
Last edited:
Top Bottom