What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
'Oντως είναι smooth, άμα τα κόψω όλα φτάνω 55fps Στο δικό μου μάτι δεν καταλαβαίνω διαφορά 35, 45 ή 55. Oύτε στην οδήγηση. Οι σκιές και οι αντανακλάσεις φαίνονται ή τα textures quality. Στα frames πάντως δεν βλέπεις σκίσιμο. ή να λαγκάρει η εικόνα.
Τα settings αλλάζουν on the fly δεν χρειάζεται να βγεις/ξαναμπεις στο παιχνίδι.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
Κι εγώ 40-45 σταθερά πιάνω, μου έχει κάνει εντύπωση πόσο smooth είναι, δεν το καταλαβαίνεις.
Φυσικά δεν το λιώνω, αντιστέκομαι, κάνω υπομονή λίγο καιρό να το παίξω όπως πρέπει.
Ανυπομονώ πώς θα είναι στο 60άρι
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Νομίζω οι απαιτήσεις σας είναι πολύ χαμηλά... Η βρώμα η Bethesda έχει βάλει τόσο χαμηλά τον πήχη που άμα δεν μας κρασάρει στο desktop το game όλα μια χαρά..

Άμα ο φίλος που έγραψε το ποστ στο ρέντιντ καθόταν και έβλεπε όλα τα trailer και περίμενε πράγματα έχει δίκιο να είναι παραπονεμένος. Προσωπικά είχα δει μόνο το gameplay demo και αυτό όχι όλο.. Αλλά όπως έδειχναν αυτό το interactivity και ότι μπορείς να διαλέξεις αν θες μιλιτεκ ή όχι μου είχε μείνει και αυτό ήλπιζα από το παιχνίδι.. Σταρχι άμα έχει μετρό ή όχι και με τα πόδια τριγυρνάω άμα λάχει
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
το προβλημα ειναι οτι τα μισα απο αυτα που αναφερει ο φιλος ηταν επιβεβαιωμενα οτι δεν θα υπαρχουν μεσα στο game τουλαχιστον 1 χρονο τωρα. η που καποια απλα αλλαξαν (τα cyberwares που λεει κλπ).

ότι μπορείς να διαλέξεις αν θες μιλιτεκ ή όχι
και τι ακριβως εννοεις με αυτο? αν παμε παλι στο οτι δεν μπορεις να κανεις join τα gangs εξαρχης το ξεραμε και αυτο. δεν στο υποσχεθηκε κανενας.
τωρα οπως καταλαβες κανεις δεν λεει οτι ειναι τελειο γκειμ κλπ. λεμε απλα οτι ειναι καλο γκειμ ωραια γραφη με αρκετες ελλειψεις κλπ που ισως μπουν στην πορεια (ειναι κατι που δεν ξερουμε) . συμφωνω 1000% με το review του @Hellion


το τουιτερ με ολοκληρωνει σαν ανθρωπο :p
Screenshot 2020-12-19 160127.jpg
 
Last edited:

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
Νομίζω οι απαιτήσεις σας είναι πολύ χαμηλά... Η βρώμα η Bethesda έχει βάλει τόσο χαμηλά τον πήχη που άμα δεν μας κρασάρει στο desktop το game όλα μια χαρά..

Άμα ο φίλος που έγραψε το ποστ στο ρέντιντ καθόταν και έβλεπε όλα τα trailer και περίμενε πράγματα έχει δίκιο να είναι παραπονεμένος. Προσωπικά είχα δει μόνο το gameplay demo και αυτό όχι όλο.. Αλλά όπως έδειχναν αυτό το interactivity και ότι μπορείς να διαλέξεις αν θες μιλιτεκ ή όχι μου είχε μείνει και αυτό ήλπιζα από το παιχνίδι.. Σταρχι άμα έχει μετρό ή όχι και με τα πόδια τριγυρνάω άμα λάχει

Προσωπικά, την Bethesda την απεχθάνομαι, δεν παίζω "παιχνίδια"της, δεν ξέρω για ποιον πήχη μιλάς.

Επίσης, μιλάς λες και αναφέραμε ότι το παιχνίδι είναι κάποια αποκάλυψη.
Καμία σχέση, το Wild Hunt βγήκε πριν 5μιση χρόνια.

Το ότι με διασκεδάζει το Cyberpunk, και όντως με διασκεδάζει, και βρίσκω αρκετά καλή τη γραφή του, δεν σημαίνει ότι το αποθεώνω ή κάτι τέτοιο.
Αλλά βέβαια, act 1 είμαι ακόμα, έχουμε δρόμο.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
τωρα οπως καταλαβες κανεις δεν λεει οτι ειναι τελειο γκειμ κλπ. λεμε απλα οτι ειναι καλο γκειμ ωραια γραφη με αρκετες ελλειψεις κλπ που ισως μπουν στην πορεια (ειναι κατι που δεν ξερουμε) .

Θα πρόσθετα και την Night City στα θετικά. Τέτοια πόλη σε ποιότητα και λεπτομέρεια δεν έχω ξαναδεί. Χάνομαι όταν τριγυρνάω στα στενά. Ίσως η Rapture να μου είχε προκαλέσει δέος, όμως εκεί ήταν επίπεδο-επίπεδο.

@Niris Με εξαίρεση 8 ώρες στο Oblivion δεν έχω παίξει κάποιο παιχνίδι της Bethesda, ούτε το New Vegas (ακόμα). Το Cyberpunk μου θυμίζει τα πρόσφατα Deus Ex και το GTA V. Όπως καταλαβαίνεις έχουμε διαφορετικό μέτρο σύγκρισης και διαφορετικές προσδοκίες.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,527
ας μην μπερδεύουμε τα παιχνίδια της Bethesda με τα παιχνίδια που κυκλοφορεί η Bethesda ε; NV απλά είχε την κατάρα της μηχανής γραφικών. :p
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Θα πρόσθετα και την Night City στα θετικά
Συμφωνώ. Κακός δεν την πρόσθεσα. Άμα διορθωθεί και το θέμα με την ai θα μιλάμε αν όχι για την καλύτερη πόλη σε game τότε για μια από τις καλύτερες.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
@kara ❌ γιατι δεν εχεις παιξει ακομη το New Vegas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,438
@kara
Fallout 1 και 2, έχεις ασχοληθεί;

@mits@kos

Φυσικά και δεν πρέπει να υποχρεώνεται ο υπάλληλος σε υπερωρία, αλλά αντίστοιχα και ο εργοδότης θα πρέπει να κάνει ότι είναι δυνατό από μέρος του ώστε αν οι υπάλληλοι όταν τους έχει ανάγκη ( στην προκειμένη περίπτωση, να κάνουν υπερωρία, γιατί δεν προλαβαίνουν να προσλάβουν και να εντάξουν προσωπικό ώστε να πιάσουν την προθεσμία ) βοηθάνε με τον τρόπο τους, αντίστοιχα και αυτός σε μια δύσκολη για τους υπαλλήλους στιγμή, πρέπει να πράξει ανάλογα.

Αλλά αν η CDPR είναι άξια μομφής για την 48ώρη εβδομάδα εργασίας, τα στούντιο όπου το 12ώρο και οι 7 μέρες την εβδομάδα είναι ο κανόνας ( πχ Naughty Dog ), πως πρέπει να τα αντιμετωπίσουμε; BTW, το Λαστοβά μας το μοστράρουν ως παιχνιδάρα και επίτευγμα...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,402
Να δείτε οπωσδήποτε το βίντεο που πόσταρα πιο πάνω, είναι χρησιμότατο για να δείξει πόσο μεγάλη διαφορά κάνει το ray tracing σε πολλές περιπτώσεις, ακόμα και σε σκηνές που δεν θα το περίμενε κανείς. Με έπιασε όρεξη για αναβάθμιση τώρα :cry:
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,158
ειλικρινά δεν έχω καταλάβει πως έχει περάσει στον κόσμο ότι η cd project δίνει έτοιμα game. Εγώ δεν θυμάμαι withcer να μην ήταν σπασμένο στις πρώτες του εκδόσεις με κάτι επικά σε μέγεθος patch για να τα διορθώνου.
To δε performance άστα κλάφτα. Kαι to πρώτο witcher ήταν low frame αλλά το δεύτερο θυμάμαι σπασμένα καρε ιδίως εκεί με τα troll.
Δεν έγινε αυτό το studio γνωστό για το φοβερό προγραμματισμό του αλλά για τα game του.
Μάλλον η κονσολάδες δεν ήξεραν τι γίνετε δημιουργήθηκε και αυτό το hype και να το epic fail
Το καλό με όλη αυτή την ιστορία σε 4 μήνες που θα το παίξω και διορθωμένo θα είναι συν ότι θα πάιζει σίγουρα σε πολύ τιμή.
 
Top Bottom