What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Καλά και το stealth του Cyberpunk μην τρελαθούμε ή τις πολλές επιλογές σε όπλα και το skill tree του, το Fallout 3 περισσότερα είχε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
μπαναΐαμ φαλάουτ 3 σε thread που λέμε γιατί δεν είναι πολύ RPG το παιχνίδι; :p
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Το Fallout 3 είναι πιο rpg από το Cyberpunk 2077. Πριν καιρό εδώ τα παιδιά που γράφουν reviews κράζαν την Μπεθέσντα και άλλες εταιρείες για πράγματα που θα έπρεπε να κράζουν και τώρα το Cyberpunk... Αλλά βέβαια το Cyberpunk άλλαξε κατεύθυνση έτσι στον τελευταίο χρόνο development του και έπρεπε να το ξέρουμε όλοι αυτό και να μην περιμένουμε ένα σωστό RPG...
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Γενικότερα οι απόψεις διίστανται (), ανάλογα με το πόσο παρακολουθούσες τις τελευταίες ανακοινώσεις..
Εγώ που είχα δεί λίγα πράγματα από τα demo 18' 19' και έβλεπα ότι προσπαθούν να κάνουν κάτι σαν το New Vegas περίμενα να κάνουν κάτι σαν το New Vegas. Το ότι το παιχνίδι δεν είναι σαν το New Vegas όμως δεν είναι ο λόγος που πιστεύω ότι θέλει χαμηλότερη βαθμολογία το παιχνίδι, είναι όλα τα άλλα προβλήματα που επιχειρεί να κάνει το παιχνίδι και δεν τα κάνει καλά...
open world 5/10
skill tree 7/10
campaign 9/10 (δεν έχω προχωρήσει στο τέλος βέβαια ,αλλά για να κάνετε έτσι όλοι σαν fanboy καλή θα είναι)
gameplay 7.5/10 λόγο κακιάς ΑΙ κ.α
Τα γραφικά δεν τα βαθμολογούμε ποτέ
Μέσος όρος ~70/100
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Μέχρι χθες 79/100 μας έλεγες

btw, στο open world πχ, το 5/10 πως το αιτιολογείς;
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Μέχρι χθες 79/100 μας έλεγες

btw, στο open world πχ, το 5/10 πως το αιτιολογείς;
Δεν είχε κάνει τις κβαντικές πράξεις ο υπολογιστής, τώρα πριν λίγο μου έδωσε τα πραγματικά νούμερα, πιο πριν έβαζα μια εκτίμηση...
To Open World του Witcher 3(αφού σας αρέσει να το συγκρίνετε μόνο με αυτό το παιχνίδι) είχε περισσότερες δραστηριότητες και πιο ενδιαφέρον κόσμο.. Πόσα χρόνια μετά πρέπει να περιμένουμε DLC να μας βάλει κουρείο στο παιχνίδι..
Έχουν πάρει σαν βέβαιη την ηλιθιότητα κάποιων, που θέλουν να πιστέψουν ότι υπάρχουν ωραία πράγματα στον σκατό-κόσμο μας και η CDPR είναι από Gamers για Gamers ,οπότε δεν κάθισαν να βάλουν ούτε βασικά πράγματα που είχε το προηγούμενο παιχνίδι τους...Μην μιλήσω για τις πόρνες, στο Witcher 3 είχα κοκκινομάλλες μαυρομάλλες όλων των ειδών... Τώρα έχουμε μόνο μια-δύο επιλογές..
Πέρα από το troll, το open world δεν έχει τίποτα ενδιαφέρον πέραν των ωραίων visuals, που δεν βαθμολογείς ποτέ σε ένα παιχνίδι.. Αν κάποιος με ρωτήσει ,έχεις κάνα καλό strategy κατά νου να κατεβάσω στο smartphone, να παίζω όταν δεν είμαι στο Pc, ακόμα μπορώ να του προτείνω το Rome Total War γιατί ήταν παιχνιδάρα και όχι γιατί είχε ωραία γραφικά..
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Έχοντας μπει στο Act 2, κάνοντας gigs και side jobs, μπορώ να πω πως είμαι εντυπωσιασμένος! Πολλές επιλογές για διεκπαιρέωση των quests ανάλογα το playstyle. Είναι άνετα από τα καλύτερα RPG που έχω παίξει :love:
Το crafting παρ'ολα αυτά το βρίσκω πολύ δύσχρηστο. Χρειάζεται βελτίωση.
Επίσης βελτίωση θα ήθελα και στο inventory/character UI. Το βρίσκω δύσκολο να καταλάβω με μια ματιά τι αντικείμενα φοράω.. Πολλά και περίπλοκα μενού.. νομίζω μπορούν να κάνουν καλύτερη δουλειά σε αυτόν τον τομέα..

Σοκαρίστηκα με τα γεγονότα στο τέλος του 1ου Act. Κρίμα για το παλικάρι.. μεγάλη στεναχώρια..
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Δεν ξέρω τι είναι το cyberpunk αλλά το fallout 3 είναι shot em up
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Δεν ξέρω τι είναι το cyberpunk αλλά το fallout 3 είναι shot em up
Άσε νίτρο τυχερός είσαι που δεν παίζεις..Το παιχνίδι έχει και πυξίδα-κουέστ/ένα μεγάλο κίτρινο θαυμαστικό να σου λέει που να πας...
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Νταξει διασκεδαζω παρα πολυ τα quest με τον τακεμουρα! Τον δουλευω ψιλογαζι και οι απαντησεις του ειναι ολα τα λεφτα! :PANAM:
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
-Η Bethesda αγόρασε το Fallout franchise και έβγαλε ένα fallout 3 που δεν είχε καμία σχέση σαν περιεχόμενο και feeling με τα 1 και 2.
-Η CDPR έφτιαξε εκ του μηδενός ένα νέο γκεημ που βασίζεται σε ένα pnp franchise, και, πέρα από τα bugs και τα θέματα με την ΑΙ, οι πάντες γκρινιάζουν επειδή "η εταιρεία μας πρόδωσε" και "my emotions".

Apples and Oranges. Ουδεμία σχέση μεταξύ των 2 παραδειγμάτων. Ακόμα και με το New Vegas είναι οριακό το αν στέκει λογικά η σύγκριση (εξαιρώντας βέβαια την πανσυμπαντική αλήθεια πως το CP2077 είναι το νέο New Vegas, μην επαναλαμβάνομαι).
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Το outer worlds δεν είναι το νέο New Vegas?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
^
Αυτό ερχόμανε να ποστάρω.


Καταστροφή :sneaky:

tenor.gif
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Να μην ξεχνάμε και ότι πάντα υπάρχουν "10 γκόμενες" που κλαίνε για να τους δώσουν σημασία παίζει να μην το έχουν παίξει καν το παιχνίδι.
 

mouthbreather

Commoner
Joined
Jun 27, 2017
Messages
38
Άμαν, άμαναμαναμαν, ψαρωτική η πρώτη συνάντηση με την Αλτ τις ει πέραν του Blackwall, αφηγηματικά φαίνεται να το κάνανε πάλι το θαύμα τους οι άτιμοι.

Και η συνάντηση που προηγήθηκε, καλή ήταν. :gap:
 
Top Bottom