What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Ρε, δεν αναφέρομαι στα ρηχά και 'τόσο όσο/ίσα ίσα' σενάρια αυτά καθαυτά, αλλά στον τρόπο με τον οποίο παρουσιάζονται οι πληροφορίες στον παίκτη, στις αξίες παραγωγής. Σε ένα οπτικοακουστικό μέσο, είναι εντελώς τεμπέλικο να πετάς κειμενάκι και να λες 'ΔΙΑΒΑΣΕ'. Είναι φτηνό. ΟΚ αν είσαι μικρός και ανεξάρτητος, αλλά από ΑΑΑ+ παραγωγή; Δεν το περιμένεις.

Ένα μέτριο σενάριο που παρουσιάζεται σε ωραίο περιτύλιγμα, σε κρατά περισσότερο από ένα καλό σενάριο που παλεύει κόντρα στο μέσο του. Σαν να βλέπεις ένα εντελώς απάλευτο φίλμ, που εκείνη την ώρα συνειδητοποιείς πως έπρεπε να είναι βιβλίο ή θεατρικό, ακριβώς το ίδιο πράγμα. Το κάθε μέσο έχει τις ιδιαιτερότητές του και θέλει ξεχωριστή τεχνική για να κάνεις επιτυχία.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Το CP2077 κυκλοφόρησε πέρυσι τέτοια μέρα, χεχ.

Γεγονός που με έκανε να συνειδητοποιήσω πως το game το είχα παίξει με review κωδικό, και ο κωδικός που είχε μέσα η συλλεκτική μου έκδοση παραμένει ανέγγιχτος. Οπότε, δε γαμείς, επετειακό FLASH GIVEAWAY.

Όποι@ ενδιαφέρεται για έναν GOG κωδικό για το CP2077 λοιπόν ας αφήσει ένα NEVER EVER react σε αυτό το ποστ. Αν υπάρχουν πολλές συμμετοχές θα κάνω κλήρωση όποτε μού'ρθει.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Έλα λογικό. Ο άνθρωπος είναι και μιας κάποιας ηλικίας, προφανώς δεν ασχολείται με κέημινκ. Απολαυστικές ήταν οι δηλώσεις του περί cybersex και εικονικής πραγματικότητας, τρανές αποδείξεις πως δεν έχει απαρνηθεί ακόμη τις χαρές των ποιοτικών ληγμένων (16:57 και μετά) :



(Προσέξτε τη λατρεία το Καριανάκι πώς ψάχνει πέτρα να κρυφτεί όταν απασφαλίζει ο Κιάνου της Καρδιάς)
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Ναι αλλά οι άλλοι έλεγαν ότι και το έπαιξε και του άρεσε αλλά δεν το τελείωσε.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ναι αλλά οι άλλοι έλεγαν ότι και το έπαιξε και του άρεσε αλλά δεν το τελείωσε.
Διόρθωσις (track changes ON)...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Έλα λογικό. Ο άνθρωπος είναι και μιας κάποιας ηλικίας, προφανώς δεν ασχολείται με κέημινκ. Απολαυστικές ήταν οι δηλώσεις του περί cybersex και εικονικής πραγματικότητας, τρανές αποδείξεις πως δεν έχει απαρνηθεί ακόμη τις χαρές των ποιοτικών ληγμένων (16:57 και μετά) :



(Προσέξτε τη λατρεία το Καριανάκι πώς ψάχνει πέτρα να κρυφτεί όταν απασφαλίζει ο Κιάνου της Καρδιάς)


Θεός Κιάνου, προσκυνώ!
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
μου αρέσει πάντως και το μπιστολιδι αρκετά στο game αν και το loot που σου βγαίνει γενικά σε κάθε περιοχή ιδίως μετα από κάποια μάχη θυμζει bordelands μιλάμε αρκετά υπερβολικό.
Δεν έχω καταλάβει ακόμα πως βρίσκεις τους πόντους για να κάνεις τα hacking στους εχθρούς και δεν έχω βρει πως κάνεις hack τα access point

Κάτι άλλο που ήθελα να γράψω είναι ότι o κολέκτορας είναι απλά απίστευτη κουτάρα. Δλδ στην τιμή έχει πέσει κοντά στα 100 ευρώ που την είχε το public είναι πολύ καλή γιαυτά που έχει μέσα συν την τεράστια φιγούρα. Τώρα βλέπω εξαντλήθηκε και την βρίσκεις μόνo στα 180 εδώ στην Ελληνική αγορά
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Δεν έχω καταλάβει ακόμα πως βρίσκεις τους πόντους για να κάνεις τα hacking στους εχθρούς και δεν έχω βρει πως κάνεις hack τα access point

Αν κάνεις upgrade στο Operating System μπορείς να έχεις μεγαλύτερο buffer δηλαδή περισσότερες ευκαιρίες για να κάνεις λάθος χωρίς να το χάσεις ή άλλα upgrades που σου δίνουν περισσότερο χρόνο.Τώρα για το πως βάζεις τα νούμερα, δες κανα βίντεο γιατί είναι κάπως δύσκολο να εξηγηθεί γραπτά. Θα κάνω μια προσπάθεια

Havkingexamplesolved.png


Εδώ ας πούμε έχει 6 buffer (μπορεί να διαλέξει μέχρι 6 νούμερα). Προσπαθεί να τα βάλει με την σειρά (κατά οριζόντια γραμμή). Μόλις επιλέξει νούμερο που ξεκινάει η γραμμή τότε το σύστημα περιμένει το επόμενο της ίδιας σειράς αλλιώς την καίει.

3η σειρά έχει το 80 (χ2) ξεκινάει με αυτό χωρίς να "ανοίξει" τις υπόλοιπες, μόλις πατήσει το 55 τότε κλείνει η 3η και "ανοίγει" η 2η. Στη συνέχεια με το 1C κλείνει την 1η και ενεργοποιείται η 2η και τελευταία.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Λεπόν, τα Never Ever Reacts εμφανίζονται στο ποστ μου με αυτή τη σειρά:

1. akarthis
2. nitro912gr
3. Myrmidonas
4. Hank Chinnaski
5. Τόνης

Μια επίσκεψη στο Random.org και...

cyberpunk-random-number.png

@Hank Chinnaski σου στέλνω τα ινφος σε ΡΜ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
δεν ξέρω αν μπορώ με το χέρι στην καρδιά να πω συγχαρητήρια, αλλά θα στρώσει εν καιρό :p
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ευχαριστώ πολύ! Τέλειο Χριστουγεννιάτικο δώρο.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Ναι, Hank. Μην περάσεις καλά με το CP2007, τα δίκρανα του global hivemind θα περιμένουν!
 
Top Bottom