What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Dark Souls 3

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
@Hank Chinnaski
Σε πήζει πολύ στο fun service το 3ο, απ' το οποίο δεν θα καταλάβεις τίποτα, εννοείται αρχίζεις απ'΄το 1 όπως είπαν και οι προηγούμενοι.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Πήρα το 1 και το ξεκινάω απόψε. Για να δω τις αντοχές μου...
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
Πήρα το 1 και το ξεκινάω απόψε. Για να δω τις αντοχές μου...
Αφέσου. Μην παίζεις τίποτα άλλο παράλληλα.
Ό,τι θες εδώ είμαστε.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Τώρα κάνω highjack άσχετο θρεντ, αλλά μια ερώτηση μιας και σε πέτυχα. Παίζει μεγάλο ρόλο το class που θα διαλέξω στην αρχή; Θέλω ή warrior ή knight. Θα πέφτει πολύ εύκολα ο warrior;
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Τώρα κάνω highjack άσχετο θρεντ, αλλά μια ερώτηση μιας και σε πέτυχα. Παίζει μεγάλο ρόλο το class που θα διαλέξω στην αρχή; Θέλω ή warrior ή knight. Θα πέφτει πολύ εύκολα ο warrior;

Όχι δεν παίζει ρόλο. Όλοι πέφτουν σαν κουνούπια.
Pro tips
1) αγνοήσε εντελώς το Resistance είναι άχρηστο stat σε οποιοδήποτε build
2) διάβασε τι κάνει το dexterity γιατί δεν είναι αυτό που νομίζεις από άλλα games.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,648
Όχι, μην σκας τόσο. Είναι περισσότερο για τα αρχικά στατιστικά. Σκέψου το χαρακτήρα ως ξεκινημα με αβαντάζ σε κάποια σημεία, αλλά κατά κύριο λόγο tabula rasa.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,344
Τώρα κάνω highjack άσχετο θρεντ, αλλά μια ερώτηση μιας και σε πέτυχα. Παίζει μεγάλο ρόλο το class που θα διαλέξω στην αρχή; Θέλω ή warrior ή knight. Θα πέφτει πολύ εύκολα ο warrior;

Αν θυμάμαι καλά το βασικό πλεονέκτημα του knight είναι ότι ξεκινά με ασπίδα που μπλοκάρει 100% το εισερχόμενο damage. Καλή αρχή και η συμβουλή που έχω να δώσω είναι να μην παραμελείς να ανεβάζεις το endurance σε κάθε level up μέχρι να φτάσει στο 40. Ειδικά αν παίξεις χαρακτήρα που θα βασίζεται στο block το ανεβασμένο endurance θα εξασφαλίσει ότι θα μπορείς να μπλοκάρεις επιθέσεις ακόμα και από bosses και να σου μένει διαθέσιμο stamina για αντεπίθεση.
 

dio666

Gelatinous Cube
Joined
Jan 3, 2016
Messages
108
Πήρα το 1 και το ξεκινάω απόψε. Για να δω τις αντοχές μου...

καλη τύχη μεγαλε !

λοιπον επειδη το 1 ειναι λιγο χαοτικό και τελειως open world το που θα πας κατα την αποψη μου ειναι πολύ καλύτερα να έχεις μια ιδέα με ποια σειρά να κάνεις τις περιοχες !

εγω ειχα δει ενα μικρο guide και έτσι ηξερα περιπου προς τα που να πάω για μένα ειναι πολυ καλύτερα ετσι γιατι εχεις λιγο πιο συγκεκριμένο πλάνο και δεν θα βρεθεις σε high level περιοχη κατα λάθος !

μπορει καποιοι να σου πουν οτι θα σου χαλασει την εμπειρία αλλα πιστευω ειναι καλύτερα να εχεις μια ιδέα.

εγω που το τερματισα πριν κανα μήνα , αν και Souls Veteran εχοντας τερματισει Demon souls - Bloodborne - DS 3 ΔΕΝ θα την παλευα αν πηγαινα ψάχνοντας
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,648
Αν τρως δυσανάλογα πολλές σφαλιάρες, τότε μάλλον έχεις πάρει λάθος στροφή.

Σφαλιάρες με μέτρο.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,530
Ρε τι μαθαινει κανεις τωρα που επιτελους επεστρεψαν οι servers...:giankos:
Τα Dark Souls 2 SOFTS (δεν ξερω για την original εκδοση δεν την εχω στο pc) και 3 δεν εχουν cloud save.:cautious:
RIP saves...Δεν τα έκανα backup από το παλιο pc που εφαγε και format...:rolleyes:
Για γελια πως μονο οι δυο εκδοσεις του 1 έχουν cloud save:ROFLMAO:
Anyway δεν σκοπευα να συνεχισω στο NG+4 στο DS3. Θα πάω για νέο playthrough να δω ποσο διαφορετικη εμπειρία θα ειναι στο νεο pc. Εχω και unfinished business με τα DLC bosses που πρεπει να τα ριξω solo + τον Nameless.:solaire:
Αλλά όσο να'ναι πίκρα ήταν 100% saves και στα 2 παιχνίδια:(
Το τραγικό της υπόθεσης ειναι πως και στο xbox 360 έχασα το 100% save του DS2 σε κάποια φάση😵
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,880
Ελπίζω μέχρι τον Νοέμβριο να έχουν επανέλθει και για το 1 που θα το βάλω ξανά μπρος για τα achievements
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,530

Τρομερή ιδέα. Αναρωτιέμαι αν υπάρχει και για τα άλλα παιχνίδια της From κάτι τετοιο
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,530
Οποιος θέλει να δει gameplay από το mod μπορεί στο παρακάτω playlist που ανεβάζω τα plays από το twitch


Live στο


Πραγματικά αν το demo είναι σχεδόν σαν φουλ παιχνίδι με 18 bosses τρομάζω πως θα είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Ανετα θα μπορούσε να χαρακτηριστεί Dark Souls 2,5 αν υπολογίσουμε που τοποθείται στο lore. Ωστόσο έχουν βάλει στοιχεία από demon's souls, ds 1-2-3, bloodborne, sekiro & elden ring. Αν και σίγουρα πρέπει να διορθώσουν πράγματα με κυριότερο το balance δυσκολίας σε κάποιες περιοχές, εχθρούς και bosses είναι απίστευτο το τι έχουν φτιάξει!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,223
Ξανάβαλα το DS2 (έχω να το παίξω από το 2014, στο xbox 360). Τσεκάρω για πρώτη φορά τα ντιελσι και βλέπω πως ωραία πραγματάκια γίνονται σε δαυτα.


20240401025948_1.jpg

20240401030011_1.jpg



Εντιτορε:
Φακ. Λάθος θρεντ. :giankos:
 
Last edited:
Top Bottom