What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Darkest Dungeon I και II

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
Για πάμε λίγο.

Σκοπεύει κανείς να μπει στην Early Access στη μαγαζάρα?



Λογικά στα 30 ευρώ η τιμή.

 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,694
Σκοπεύει κανείς να μπει στην Early Access στη μαγαζάρα?
Εγώ έχω μερικούς κανόνες και εκτός αν ξεχνώ αυτήν την στιγμή κάποιον το DD2 τούς παραβιάζει όλους

1) Δεν έχω λογαριασμό στην μαγαζάρα ούτε για τα τζάμπα
2) Δεν αγοράζω παιχνίδια χωρίς ιθαγενή υποστήριξη λίνουξ (εκτός αν είναι σε bundle)
3) Δεν δίνω ποτέ πάνω από €20 για παιχνίδι
4) Δεν αγοράζω ποτέ Early Access
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,082
Σκοπεύει κανείς να μπει στην Early Access στη μαγαζάρα?

epic store exclusive;
tumblr_mdwullwUCF1rp4xpeo1_500.gif
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,235
Πολίτικη κουζίνα
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Στεγνά, Day 1, μιλάμε για σύγχρονα αριστουργήματα και κορυφαίες δοκιμασίες Γκέημινκ Ανδροπρέπειας (ΤΜ).

Με το κουπονάκι του Σωτήρος Ημών Τιμοθέου για σκόντο δέκα ευρώπουλα, στα είκοσι θα το χτυπήσουμε, όσα δίνουμε και για το φτηνό κονιάκ της υπηρεσίας, τίποτα, μας μένει και νέο κουπονάκι για να επενδύσουμε στο Alan Wake Remastered.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Έχουν βάλει μέσα το μηχανισμό του Slay the Spire στο roguelite μέρος του.

Ενδιαφέρον, αν και θα μου πάει να συνηθίσω το λίγο πιο ενήλικοv art direction.
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
305
Έχω πάθει τέτοιο overdose προσπαθώντας να τελειώσω το 1 με τα DLCs του (πλησιάζω τις 110 ώρες) , που μου έχει φύγει τελείως η όρεξη να ασχοληθώ με το 2. Σε καμιά πενταετία βλέπω να πιάνω το 2.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Εύγε @manofsorrows και καλή δύναμη στον Αγώνα σου ενάντια στο Σκοτεινότατο.

Επιβάλλεται περίοδος αγρανάπαυσης, είναι σα να γυρνάς από ταξίδι με το παπόρι.

Εγώ έχω να παίξω απ' όταν τέλειωσα το Μισερό Αγρόκτημα Πέρα Απ' Τ' Αστέρια, οπότε τσουτσουρίζει η καρδούλα μου για βόλτα μέχρι το τέλος της φρενοβλάβειας.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
Δηλαδή εγώ που έπιασα πρόσφατα το Τάρκεστ Τάτσεο το 1ο, να το "κόψω" και να μπω κατευθείαν στο Νο.2; :Ρ
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Όχι ρε, έχεις μπροστά σου 150-160 ώρες ανδροπρεπούς δοκιμασίας φρονήματος και νεύρων. Το δεύτερο θα το πιάσεις λογικά όταν βγει από την Early Access, σε κανά χρόνο-ενάμιση από τώρα :D
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
Όχι ρε, έχεις μπροστά σου 150-160 ώρες ανδροπρεπούς δοκιμασίας φρονήματος και νεύρων. Το δεύτερο θα το πιάσεις λογικά όταν βγει από την Early Access, σε κανά χρόνο-ενάμιση από τώρα :D

Έτσι που μου το περιγράφεις, προβλέπω να αφήνω το 1ο, να αγνοώ το 2ο και να πιάνω το... 3ο το μακρύτερο
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
Εν τω μεταξύ το game δίνει και μια έξτρα έκπτωση 10% αν έχεις ήδη στη library σου το Darkest Dungeon. Το οποίο DD είχε δώσει τζάμπα το Μαγαζί.

Του κουμπώνεις και το κου(μ)πώνι 10 ευρώ από την εγγραφή στο mailing list, και μπορείς να το πάρεις με 11 ευρώ μόνο.

Α ρε Τιμ γαλαντόμε ηγέτη.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Σαν να κλέβεις παγκάρι εκκλησίας. 11 ευρώ για 150-200 ώρες αγνής, μαζοχιστικής ηδονής. 11 ευρώ για την Ύστατη Κέημινκ Δοκιμασία 2021-2023. Απορώ αν θα μείνει έστω ένας να μην κεράσει τον Παναγιότατο Τιμόθεο το λαϊκό Seagram's που ζητά ως αντίτιμο.
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
305
Έχω την εντύπωση - και το λέω με κάθε επιφύλαξη- ότι το DD2 βγαίνει σε 50 ώρες. Δεν είναι τόσο τέρας όσο το πρώτο. Προσωπικά, αν ισχύει όντως, το βρίσκω θετικό. Η τιμή είναι τιμιότατη και πάλι. Επίσης οι αλλαγές στο gameplay φαίνονται ενδιαφέρουσες. Τελικά μάλλον θα το τιμήσω νωρίτερα από την 5ετια που έλεγα...
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Στην παρούσα μορφή, στάνταρ και ενδεχομένως λες και πολλές. Με όλα όσα θα προσθέσουν κατά την διάρκεια της Early Access (αμφιβάλλω αν έχουν περιλάβει end-game περιεχόμενο ή όλους τους χαρακτήρες ακόμη) και τα αναπόδραστα DLC's, λογικά θα τραβήξει. Σαν τη σπινταρισμένη μαϊμού δουλεύω για να ξεκλέψω χρόνο να το δω λιγάκι :D
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Απερίγραπτος εθισμός. Ξέχασα τα πάντα. Πάλι καλά που είναι η μικρή στο σταθμό. Προβλέπω κολοσσιαίες καταστροφές και πάλι. Φοβερά γυαλισμένο για Early Access, αν δεν στο 'λεγαν, δεν το φανταζόσουν με τίποτε. Οι νέες προσθήκες εξοχότατες, ενθαρρύνουν πολύ πιο έντονο και επιθετικό παιχνίδι. Έτσι και πας πέρα από την τετάρτη ή πέμπτη σειρά σε μάχη, είσαι χαμένος από χέρι.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Ρε, είναι τρελό παλούκι το DDII.

Πλέον είναι ξεκάθαρο rogue-like, ζητάει ουσιαστικά τα απανωτά wipes, τουλάχιστον στην αρχή, προκειμένου να ξεκλειδώσεις χαρακτήρες και αντικείμενα. Θέλει και πολύ προσεκτικό παιχνίδι, να αποφεύγεις όσο μπορείς περισσότερες 'ανούσιες' μάχες και να κρατάς δυνάμεις για τους πόσηδες που κρατάνε τους ουσιαστικούς θησαυρούς. Σε κάθε θάνατο στη λέει κιόλας ο αφηγητής : 'Στεναχωρέθηκες τζουτζούκο μου; Έννοια σου, κάτσε να δεις τί σου 'χω για μετά!'

Προφανώς τα παραπάνω μονάχα πεισμώνουν περισσότερο τον γνήσιο, ψυχασθενή οπαδό.
 
Top Bottom