What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Δεν υπάρχουν δουλειές, δεν υπάρχουν λεφτά κτλ κτλ κτλ.....

sith_ari

Half-Ogre
Joined
Dec 1, 2012
Messages
602


InfamousJohn wrote:


Sith_Ari wrote:
<u><b><span style="font-size:4">Από την στιγμή που είσαι σε forum και θέτεις ερώτημα, πρέπει να περιμένεις και απάντηση. Αυτό αποτελεί στοιχειώδες λογικό συμπέρασμα!</b></u> Αν σε εκπλήσσει το ότι έλαβες απάντηση, μάλλον αποδεικνύει αυτό που σχολίασα στο παραπάνω μου σχόλιο, εκτός αν περιμένεις ντε και καλά να συμφωνώ με αυτά που λες <u>και κυρίως</u> με την συμπεριφορά και το υφάκι που έχεις.</span>
Και μόνο το τελευταίο αποτελεί λόγο αντίδρασης για εμένα!</blockquote>

φιλε μου προσπαθησα να συνδεσω αυτα που λες με το δικο μου προηγουμενο ποστ και απετυχα.
μπορεις σε παρακαλω να μου πεις κατεληξες στην διαπυστωση με την μεγαλη bold γραμματοσειρα? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: αλλα κυριως γιατι εχρειζε επισημανσης...!</blockquote>

To ότι μου είχες απαντήσει με πολύ ωραίο και τεκμηριωμένο τρόπο : "Πες τα αλλού αυτά" πιστεύω σου απαντά από μόνο του γιατί σου απάντησα έτσι. Σε παρατηρώ από το άλλο thread με τον Νitro, να έχεις ένα υφάκι 1000 καρδιναλίων και μια ειρωνική φρασεολογία, που είναι κάτι που μου έχει δώσει στα νεύρα. Χαμήλωσε την ειρωνία σου και θα την χαμηλώσω και εγώ.



 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516
φιλε μου αμα εχεις νευρα, δεν ευθυνεται κανεις απο το ragequit.gr.

αν ακολουθησουμε ολοι την τακτικη σου, θα ζηταμε απο τον κοσμακι να σβηνει τους λογαριασμους του εδω καθε φορα που 'δεν θα μας αρεσει ενα ποστ' τους...
χαλαρωσε λιγο
forum για gaming ειναι. :throw:
 

sith_ari

Half-Ogre
Joined
Dec 1, 2012
Messages
602


InfamousJohn wrote:
φιλε μου αμα εχεις νευρα, δεν ευθυνεται κανεις απο το ragequit.gr.

αν ακολουθησουμε ολοι την τακτικη σου, θα ζηταμε απο τον κοσμακι να σβηνει τους λογαριασμους του εδω καθε φορα που 'δεν θα μας αρεσει ενα ποστ' τους...
χαλαρωσε λιγο
forum για gaming ειναι. :throw:</blockquote>

Εγώ μια χαρά ήρεμος είμαι, εσύ μου δημιούργησες τα νεύρα με τον τρόπο που μίλαγες στον Nitro στο thread για τα laptop. Τέλος πάντων ζητάμε και οι 2 συγγνώμη και τελειώνει το θέμα εδώ εντάξει;

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
νομιζω πως εδω υπαρχουν απαντησεις για ολα τα ερωτηματα αλλα και τις δικαιολογιες.


Σωτηρία θα πει να λυτρωθείς απ’ όλους τους σωτήρες· αυτή ’ναι η ανώτατη λευτεριά, η πιο αψηλή, όπου με δυσκολία αναπνέει ο άνθρωπος. Αντέχεις;

<div class="bbcode_center" style="text-align:center">
* * * * *



Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω. Ν' αγαπάς τον καθένα ανάλογα με τη συνεισφορά του στον αγώνα. Μη ζητάς φίλους, να ζητάς συντρόφους! Να 'σαι ανήσυχος, αφχαρίστητος, απροσάρμοστος πάντα. Όταν μια συνήθεια καταντήσει βολική, να τη συντρίβεις. Η μεγαλύτερη αμαρτία είναι η ευχαρίστηση. Πού πάμε; Θα νικήσουμε ποτέ; Προς τι όλη τούτη η μάχη; Σώπα! Οι πολεμιστές ποτέ δε ρωτούνε!"

και τελος ο μεγιστος Ζουγανελης

ΨΗΦΙΣΤΡΟΝΙΑΑΑΑΑ!!!!
 

andrikos_of_steel

Half-Ogre
Joined
Dec 11, 2012
Messages
593


Hellion wrote:
Fun story, μιας και πιάσαμε τους ιδιοκτήτες και τα ενοίκια.

Ήταν στην πλατεία Ελευθερίας στην Θεσσαλονίκη ένα μαγαζί που έφτιαχνε τοστ-σάντουιτς-πίτες κτλ κτλ. Αρκετά μεγάλο, φωτεινό και καθαρό, είχε αρκετή κίνηση λόγω της εγγύτητας στα λαδάδικα και στις ορδές των πεινασμένων σουρωμένων. Αλλά από ένα σημείο και μετά αναγκαζόταν να αυξάνει σταδιακά τις τιμές του, σε βαθμό που καταντούσε απλά ασύμφορο να πάρεις κάτι από εκεί. Και αναπόφευκτα ερήμωσε και έκλεισε.

Ρωτούσα στην πιάτσα (ατσσσσ) τις προάλλες για αυτό το μαγαζί, και μου λένε πως ανέβαζε τις τιμές ακριβώς επειδή δεν μπορούσε να ανταπεξέλθει στα εξωπραγματικά ενοίκια της περιοχής, σε συνδυασμό με την οικονομική στενότητα της αγοράς λόγω κρίσης. Συγκεκριμένα, το ενοίκιο για τον χώρο που λειτουργούσε το μαγαζί πρέπει να ήταν γύρω στα 10.000 ευρώ το μήνα (γενικά στις περιοχές με νυχτερινή κίνηση αυτά και υψηλότερα εξωπραγματικά νούμερα αγγίζουν τα ενοίκια).

Το άκρως ενδιαφέρον είναι πως είχε ζητήσει από τον ιδιοκτήτη του χώρου να του ρίξει το ενοίκιο από τις 10 στις 5-6 χιλιάδες, έστω για 1-2 χρόνια μέχρι να καλυτερεύσει λίγο η οικονομική συγκυρία, και μετά ας του το ξανανέβαζε στα 10. Προφανώς ο ιδιοκτήτης αρνήθηκε και το μαγαζί έκλεισε.

Έτσι πήρε την απόφαση να κάνει το εξης: τα βρόντηξε με την οικογένειά του, πήγε στην Νίκαια (στην Γαλλία, όχι στον Κορυδαλλό :Ρ), βρήκε ένα μικρό μαγαζί με λογικό ενοίκιο και άνοιξε εκεί παρόμοιο σαντουιτσάδικο, το δούλεψε οικογενειακώς και τώρα ΧΕΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ.

Ο χώρος που είχε το μαγαζί του στην Θεσσαλονίκη προφανώς μένει ακόμα έρημος και ξενοίκιαστος, καθώς δύσκολα θα βρεθεί άλλο κορόιδο να σκάσει 10 χιλιάρικα το μήνα.

Απλά ένα δείγμα του πόσο φραγκοφονιάδες και χαραμοφάηδες είναι μερικοί ιδιοκτήτες. Τον χαλούσε το άλλο το ζώο να παίρνει 5 χιλιάρικα το μήνα εν μέσω κρίσης, ήθελε 10 και ακατέβατα. Φάε τώρα το έρημο κτίριό σου, και έχε το για να στο σπάνε τα πρεζόνια.

Είπα κι εγώ τον πόνο μου και ξαλάφρωσα :Ρ</blockquote>

Hellion, νομίζω κατάλαβα ποιο μαγαζί εννοείς. Ήταν και πολύ όμορφο το συγκεκριμένο. Δούλευα σε τράπεζα ακριβώς από κάτω (γωνία με τον πεζόδρομο της Καλαποθάκη) και μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι οι γύρω ιδιοκτήτες - σπιτονοικοκύρηδες (αλλά και αρκετοί επιχειρηματίες) ήταν στην πλειοψηφία τους απίστευτα ξιπασμένοι και φαντασμένοι άνθρωποι (είχαμε αρκετούς για πελάτες). Ήταν βυθισμένοι μέχρι τον λαιμό στα δάνεια, αλλά η μόστρα με την Cayenne και τα δακτυλίδια για δώρα στα γκομενάκια που είχαμε εκεί πάντα σταθερά. Άλλαξα 4 καταστήματα όσο ήμουν στην τράπεζα (άλλη πονεμένη ιστορία αυτό), σε διάφορες περιοχές της Θεσσαλονίκης, αλλά τόσο σιχαμένο κόσμο μαζεμένο όσο στο κατάστημα της Πλατείας Ελευθερίας δεν ξαναείδα. Ε, τώρα ζουν και αυτοί τις συνέπειες των πράξεων τους. Δυστυχώς, τις μαλακίες τους τις πληρώνουν σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό όσοι δούλευαν για αυτούς...

EDIT: Δεν κάθησα και εγώ να διαβάσω λίγο παρακάτω. Όντως για το Λοκάντα μιλάμε. Μου έχουν λείψει οι τζαζ μπάντες που έβαζε να παίζουν έξω από το μαγαζί τα Χριστούγεννα..

 
Top Bottom