What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Diablo IV

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Έχει αυτούσιους τους περισσότερους μηχανισμούς από το 3ο, το οποίο δεν προδιαθέτει και εμπιστοσύνη αφού το τελευταίο υπέφερε δραματικά από power-creep σε κάθε patch/season.

Από πλευράς ατμόσφαιρας σίγουρα είναι καλύτερο, αλλά αυτό βασίζεται σε μόνο μία από τις 5 περιοχές που διαθέτει το παιχνίδι συνολικά. Θα δείξει!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Έχει αυτούσιους τους περισσότερους μηχανισμούς από το 3ο, το οποίο δεν προδιαθέτει και εμπιστοσύνη αφού το τελευταίο υπέφερε δραματικά από power-creep σε κάθε patch/season.

Από πλευράς ατμόσφαιρας σίγουρα είναι καλύτερο, αλλά αυτό βασίζεται σε μόνο μία από τις 5 περιοχές που διαθέτει το παιχνίδι συνολικά. Θα δείξει!
Βασικά θα δείξει τι θα πει η νεολαία, οι γέροι ας παίξουμε το 2 στο ριμάστερ :p
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Παραδόξως, οι πρώτες εντυπώσεις λένε ότι το Diablo 4 είναι ιδανικό για εμάς με αρθριτικά, διότι έχει πιο αργό ρυθμό που εξυπηρετεί τακτικούς ελιγμούς και mechanics. Αυτό έρχεται σε αντιδιαστολή με το φρενήρη ρυθμό που έχουν υιοθετήσει τα πιο μοντέρνα παιχνίδια (π.χ. PoE).
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
596
Βασικά θα δείξει τι θα πει η νεολαία, οι γέροι ας παίξουμε το 2 στο ριμάστερ :p

Θα σας πούμε σε λίγο καιρό τις εντυπώσεις μας. Εμείς οι νέοι αδημονούμε για λίγο διαόλι ακόμη.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Challenge: κανένα λογοπαίγνιο γύρω από Diablo, κόλαση κτλ στο review. Θα είναι μία δύσκολη απόπειρα.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Οταν και οποτε βγει η ανασκοπηση, θα ηθελα ενα σχολιο σχετικα με το κατα ποσο υπαρχει κατι που να το ξεχωριζει απο το οποιοδηποτε αλλο ισομετρικο με αντιστοιχο θεμα κυκλοφορει. Δεν μιλαμε καν για αυτο το κατι που να σου δειχνει στα 10'' οτι ειναι Diablo, απλα κατι που να το ξεχωριζει απο το σωρο.

Απο τα βιντεο που εχω δει ως τωρα, αν του εβαζαν τιτλο baldurs gate η pillars of eternity, δεν θα καταλαβαινα διαφορα
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Με βάση το πρώτο act (που παίξαμε στην beta) πάντως έχει δωθεί μεγάλη έμφαση στο storytelling.

edit γιατι δεν ειδα καποιον να ποσταρει αυτα τα βιντεο.




 
Last edited:

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
@Mogrey665
Τα έχω δει δεξιά αριστερά αυτά αλλά δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη μεταφορά στα gameplays που έχω δει ως τώρα. Open space, ανελέητο ξύλο, τρέξιμο γύρω και μέσα από ορδές εχθρών χωρίς να τρέχει κάτι ιδιαίτερο και γενικά μια genericίλα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Οταν και οποτε βγει η ανασκοπηση, θα ηθελα ενα σχολιο σχετικα με το κατα ποσο υπαρχει κατι που να το ξεχωριζει απο το οποιοδηποτε αλλο ισομετρικο με αντιστοιχο θεμα κυκλοφορει. Δεν μιλαμε καν για αυτο το κατι που να σου δειχνει στα 10'' οτι ειναι Diablo, απλα κατι που να το ξεχωριζει απο το σωρο.

Απο τα βιντεο που εχω δει ως τωρα, αν του εβαζαν τιτλο baldurs gate η pillars of eternity, δεν θα καταλαβαινα διαφορα
Eaglos είναι όπως τα περιγράφεις πάνω-κάτω. Προσπαθώ να τρέξω την ιστορία όσο πάει (είμαι στην αρχή του Act 4 από τα 5.5). Θα υπάρξει αναλυτική σύγκριση με κάθε σημείο αναφοράς στο είδος. Προσωπικά θα έλεγα μέχρι στιγμής ότι προσπαθεί να είναι Grim Dawn/Diablo 2 σε ατμόσφαιρα χωρίς να είναι, είναι Diablo 3 στους βασικούς μηχανισμούς itemisation και συστημάτων (jewels, enchants κτλ). Θέλω να δω και endgame. Για το σενάριο έχω αρκετά να πω.

Γενικώς θα έχουμε αναλυτική κάλυψη. Το σίγουρο είναι ότι το παιχνίδι είναι τεράστιας κλίμακας που είναι στα θετικά του,
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Έφαγα ένα μικρό burn-out (lol) αυτό το Σ/Κ επειδή προσπαθούσα να τρέξω το main story (classic reviewer tale as old as time). Είμαι 44 level, πλέον ρολάρει πολύ καλά η Sorcerer (δείχνει ότι έχουν κάνει ωραία δουλίτσα στο να είναι συνεκτικά τα όποια builds).

Μόλις διάβασα (χωρίς spoilers) ότι η κεντρική ιστορία στο Act 4 παίρνει τον κατήφορο (που φαινόταν ήδη από το δεύτερο μισό του Act 3). Τρέμω στην ιδέα τι θα συναντήσω.

Δεύτερο expansion Travincal area με Paladin/Crusader κλάση #ΠρώτοιΕδώ

Πολύ ρεαλιστικό σενάριο (ακόμη και για το πρώτο expansion), μιας το Kurast βρίσκεται ακριβώς νότια από τις υπάρχουσες περιοχές.
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,887
Και μετά κάνει εντύπωση ότι το νέο lords of the fallen τράβηξε τα βλέμματα και με τη μουσική του...
Δε λέω ότι το παιχνίδι είναι κακό, αλλά για όνομα του θεού και του Diablo με τις αταίριαστες μουσικές μ@λ@κιες που βάζουν για να προωθήσουν κάποια παιχνίδια!
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
To marketing budget του Diablo δεν πρέπει να έχει πάτο. Έχουν γεμίσει στάσεις λεωφορείων και μετρό με διαφημίσεις Λονδίνο και Μπέρμιγχαμ πέτυχα (σίγουρα και άλλες πόλεις), ενώ παίζει και trailer στα σινεμά πριν από τις ταινίες.

B0575570-42-B9-4-E53-B183-C4-C473-D3-EFFE.jpg
 

Getta Robo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 21, 2022
Messages
164
Και μετά κάνει εντύπωση ότι το νέο lords of the fallen τράβηξε τα βλέμματα και με τη μουσική του...
Δε λέω ότι το παιχνίδι είναι κακό, αλλά για όνομα του θεού και του Diablo με τις αταίριαστες μουσικές μ@λ@κιες που βάζουν για να προωθήσουν κάποια παιχνίδια!

Τιναφτα. Αντε και με t-rap στην αναθμιση.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,851
Για να ειμαι ειλικρινής, περίμενα τη φωνή της Λίλιθ βαριά και διαβολική και όχι σαν μιας κοινής θνητής.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,949
Όντως έχει οργιάσει το marketing του Diablo αλλά αυτό με τα σινεμά δεν μου κάνει και τόση αίσθηση, δεδομένου ότι εδώ στο Βερολίνο πριν το GotG 3 έπαιζε trailer του Redfall (!).
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,851
351367068_1216287655995534_1284515685628808532_n.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
ναι έχει γίνει λίγο ξεφτίλα η φάση... θα βάλουν και κανέναν τράπερ να κάνει πρόμο;
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Το κριντζ της τυπισσας εν τω μεταξυ κανει μπαμ...τι σκατα σκεφτονται εκει στη βλιζαρ;


edit: Σιγουρα ο διζεη τρανος εξω απο το σχολειο της Γκραβας να λεει για το ποσο τον εμπνεει να πωθαινει απο τους δαιμονες θα ηταν αικονικ για το διαβλο 4
 
Top Bottom