What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Die With Your Boots On

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Αλλαγή στον 81 έγινε σήμερα ο Jimmy Greaves, θρύλος του ποδοσφαίρου και ειδικά στην Αγγλία, ο οποίος εκτός από την εθνική μεγαλούργησε και στην Τότεναμ
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Ο Χάρος βγήκε παγανιά σήμερα.


Κωλοαρρώστια.
Εγώ πάντα την θεωρούσα τρομερά άτυχη. Είμαι βέβαιος ότι όταν ξεκίνησε στην πολιτική, θα έβλεπε μόνο στα πιο τρελά της όνειρα ότι μια μέρα θα γινόταν αρχηγός του ΠΑΣΟΚ. Τελικά εξελίχθηκαν σε εφιάλτη :(
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Πολιτικά δεν θα μας λείψει. Σε ανθρώπινο επίπεδο δεν μπορείς να μην νιώσεις ένα σφίξιμο στο στομάχι, όπως και κάθε φορά που κάποιος άνθρωπος φεύγει από καρκίνο σε τέτοια ηλικία. Θα ήθελα να κάνω ένα αστείο για την δημιουργία του ΕΣΥ από τον πατέρα της και τις δικές της αποφάσεις, αλλά δεν είναι πρέπον τέτοιες μέρες
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Δεν είναι η στιγμή για πραγματική αποτίμηση για τη Γεννηματά, και φυσικά υπάρχει σοκ και στεναχώρια σε ανθρώπινο επίπεδο που λέει και ο Χρονομάντης.

Αλλά, μια ελαφριά ενόχληση μου φέρνουν οι εγκωμιαστικές νεκρολογίες, όχι για αυτή συγκεκριμένα, αλλά εξ αφορμής της και για κάθε φορά που αποβιώνει κάποιος πολιτικός, ειδικά αν έχει περάσει από υπουργικούς θώκους τα κατ' ελάχιστο είκοσι τελευταία χρόνια, και ανεξαρτήτως παράταξης. Όλοι ξεχωρίζουν για το λαμπρό ήθος τους και το κολοσσιαίο έργο τους, την ανθρωπιά τους σε προσωπικό επίπεδο και το ακλόνητο ανάστημά τους στον πολιτικό στίβο προς όφελος της Πατρίδας, τώρα πώς γίνεται να πάει η χώρα κατά διαόλου, να κολυμπάει στα σκάνδαλα και τη διαπλοκή και να είναι παράδειγμα προς αποφυγή σε όλο το Δυτικό κόσμο στο θέμα της διαφάνειας, το ερευνά η επιστήμη, το πολιτικό προσωπικό πάντως αποκλείεται να φέρει ευθύνη, ή αν φέρει, διαχέεται γενικά και αόριστα στο σύνολο του, κάτι παράξενο, όταν ατομικά ο καθένας και καθεμία είναι παράγοντες ηθικής και ικανότητας.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Η αποτίμηση ειδικά σε έντονα συναισθηματικό γεγονός όπως είναι μια απώλεια μπορεί να λογιστεί ότι ακροβατεί μεταξύ σκατοψυχιάς και πολιτικού κέρδους (σε τέτοιες περιπτώσεις). Όπως κάθε ανθρώπινη ζωή είναι στενάχωρο να τη βλέπεις να φεύγει, όπως κάθε ανθρώπινη ύπαρξη είχε τα καλά της και τις αδυναμίες της.

Συμφωνώ με αυτά που γράφει ο Γκου, Πέθανε ο Κόλιν Πάουελ και ξαφνικά όλοι ξέχασαν ότι ήταν μακελαρης.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Δεν έχω δει την αιτία πουθενά. Είχε θέμα με ηρωΐνες για χρόνια, και ήταν καθαρός εδώ και καμιά 10ετία, αλλά ίσως του άφησαν κανένα κουσούρι.

Λετζίτ στεναχωρέθηκα. Άκου 49 χρονώ ρε γμτ.


 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Πρεπει να ηταν αιφνιδιος ο θανατος του γιατι διαβασα οτι μεχρι πριν λιγες μερες ηταν πολυ active. Κριμα.
Αυτο το κομματι τα λεει ολα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μέσα σε μία εβδομάδα έχασα δύο δικούς μου ανθρώπους από επιπλοκές, κουσούρια δηλαδή, που τους άφησε ο κόβιντ. Αμφότεροι πάλευαν να επανέλθουν σε φυσιολογικά επίπεδα οξυγόνου αλλά εις μάτην. Ο ένας 80 και ο άλλος 90. Ναι ξέρω, έζησαν την ζωή τους, αλλά όπως και να χει το σοκ παραμένει, ειδικά όταν ο ένας σε έχει μεγαλώσει. Τους τοποθετώ εδώ γιατί έζησαν την ζωή τους με το κεφάλι ψηλά, μέχρι τέλους, αγωνιζόμενοι από το δικό τους μετερίζι για τα καθημερινά.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Τα συλλυπητήρια μου και καλή δύναμη
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
@Chronomancy Συλλυπητήρια, να ζήσετε να τους θυμάστε. Είναι φρικτή η περίοδος που ζούμε.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Συλλυπητηρια φιλτατε αλλα δεν υπαρχει τα εζησε καποιος τα χρονια του, ειναι λαθος εκφραση. Δεν εχουμε ηλικιακη ημερομηνια ληξης και απο την στιγμη που καποιος δινει πραγματα στους οικειους του, που κολαει τα εζησε τα χρονακια του;
Η μαμα μου μας αφησε το '19, ακομα δεν το εχω ξεπερασει και ουτε καν εχω πλησιασει να μαθω να ζω με αυτο. Η απωλεια δικων μας ανθρωπων τσακιζει ανελεητα αλλα ειναι και υπενθυμιση για το τι πραγματικα αξιζει στην ζωη.

EDIT
Αυτα τα τετραδια τα ειχαμε κολημενα πανω μας ολη μερα, απο το σχολειο μεχρι τα ηλεκτρονικα μετα το σχολασμα οπου τα ξεχναγαμε στους διπλανους μοχλους, στις καρεκλες στις καφετεριες. Αυτος ο ανθρωπος συνδιασε την επωνυμια του με μια ολοκληρη και καλυτερη περιοδο της ζωης μας.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
το μονο σιγουρο ειναι οτι οσων χρονων κι αν ειναι, οσων χρονων κι αν εισαι, οσο κι αν προετοιμαζεις τον εαυτο σου γι αυτη την στιγμη, οταν ερθει δεν θα εισαι ετοιμος. θα χασεις την γη κατω απ τα ποδια σου.
δεν μπορεις να κανεις κατι γι αυτο. το δεχεσαι, θρηνεις την απωλεια, την κουβαλας καθε μερα μεσα σου και προχωρας.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Και από μένα,τα θερμότατα συλλυπητήρια μου και να τους θυμάσαι, όπως ήταν στην ακμή τους!!!
 
Top Bottom