What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Δηλαδή δε μπορούμε να αγοράσουμε πια τίποτα από το Internet?

devvy

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,750
Συνεχίζω εδώ τη συζήτηση να μην γίνει κι άλλο derail το thread του Quantum Break. <br><br>Την μέθοδο που είπε ο Borracho την είχα δοκιμάσει από τις πρώτες μέρες των cc και είχα συναντήσει πρόβλημα επειδή αν θυμάμαι καλά δεν με άφηνε να στείλω λεφτά στον λογαριασμό μου από άλλο λογαριασμό επειδή χρησιμοποιούσαν την ίδια κάρτα. Το θέμα μου είναι όχι απλά να γεμίσω το paypal, αν θέλω αγορές τις κάνω κατευθείαν από κάρτα, αυτό που με νοιάζει είναι να περνάν χρήματα σε sites που δεν με αφήνει η κάρτα (πληροφοριακά massdrop) γίνεται;
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Ακόμα υπάρχει πρόβλημα ε; Προσπαθώ να πάρω κάτι από Steam (PayPal και απευθείας κάρτα) και δεν με αφήνει. Το ίδιο και στο Kinguin.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Για Steam δοκίμασε ξανά αμέσως μετά. Μπορεί να το πάρει με τη δεύτερη.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Το έκανα 3 φορές. Θα δοκιμάσω πάλι αργότερα.
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Το steam θα έπρεπε να δουλεύει. Όπως και το humble bundle. Στην αρχή μου περνούσαν με τη δεύτερη, τώρα περνάνε με την πρώτη. Ίσως φταίει και η ώρα της συναλλαγής;
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Έγινε τελικά σήμερα το πρωί με απευθείας εισαγωγή της κάρτας.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
Ρε βάλετε Revolut να βρείτε την ηρεμία σας... Και πιο πολύ συμφέρει από προπληρωμένη (1€ το έμβασμα αντί για 2€ το γέμισμα της προπληρωμένης) και δεν την πιάνουν τα capital controls.
 

MaverickStrange

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,682
Παιδιά, η paysafe λειτουργεί στο steam? Κοιτάω τώρα αλλά δεν το βρίσκω.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Όχι, δε δουλεύει.<br><br><blockquote><br>Ρε βάλετε Revolut να βρείτε την ηρεμία σας... Και πιο πολύ συμφέρει από προπληρωμένη (1€ το έμβασμα αντί για 2€ το γέμισμα της προπληρωμένης) και δεν την πιάνουν τα capital controls.<br></blockquote><br>Για όσους έχουν Android ή iOS....
 

MaverickStrange

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,682
Bummer.<br><br>Έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω με μια paysafe? Το gog ας πούμε την παίρνει?
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Δυστυχώς, μόνο από Ελλάδα μπορείς να κάνεις αγορές με την paysafe ακόμα. Εκεί το είχα αφήσει. Πολύ όμως θα ήθελα να με διαψεύσει κάποιος.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Δεν έχω δει να τις δέχονται κάπου.<br>Μία λύση είναι να σου βάλουν το ποσό σε τραπεζικό λογαριασμό. Μου το είχαν κάνει free για δύο κάρτες, αλλά κράτησε 3€ η Πειραιώς :throw:<br>Αλλιώς την κρατάς, μήπως αλλάξει κάτι μελλοντικά.
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Δεν τις δέχονται πουθενά τις paysafe. Την πάτησα πρόσφατα με 75 ευρώ paysafe. Αυτό που βρήκα να κάνω ήταν να βρω κάποιον που παίζει στοίχημα στο ίντερνετ και να τις ανταλλάξω με λεφτά.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Προσπαθώ να αγοράσω τη retail έκδοση τού Lords of Xulima: Deluxe από το amazon.co.uk, που μου είχε προτείνει ο Adhan, αλλά τρώω άκυρο. Προχθές, προσπάθησα να αγοράσω πάλι από εκεί, κάτι για ένα φίλο, τα ίδια. Έχετε καταφέρει να αγοράσετε εσείς από άμαζον τον τελευταίο καιρό?
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Εχω αγορασει απο amazon.com και περιμενω παραλαβη σε 2 βδομαδες περιπου. Κανονικα περασε η πληρωμη.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,263
Κάτι βιβλία που ήθελα δεν με άφηνε. Έπεφτε άκυρο στο τέλος.
 

tasos9851

Gelatinous Cube
Joined
Dec 28, 2013
Messages
61
παιδια καλημερα γραφω εδω για να μην ανοιγω καινουργιο τοπικ εχει κανεις αγορασει στο origin meta ta kapital control?ειχα προσπαθησει πριν κανα 2 μηνες και δεν τα ειχα καταφερει,στο steam κανω αγορες με μια <br>αυλη χρεωστικη αλλα στο origin δεν με ειχε αφησει εχει αγορασει κανεις και αν ναι με ποιο τροπο.ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.
 

theonirvana

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,230
<blockquote><br>Προσπαθώ να αγοράσω τη retail έκδοση τού Lords of Xulima: Deluxe από το amazon.co.uk, που μου είχε προτείνει ο Adhan, αλλά τρώω άκυρο. Προχθές, προσπάθησα να αγοράσω πάλι από εκεί, κάτι για ένα φίλο, τα ίδια. Έχετε καταφέρει να αγοράσετε εσείς από άμαζον τον τελευταίο καιρό?<br></blockquote><br>εχω αγορασει δυο cd απο amazon.co.uk χωρις κανενα προβλημα.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,793
<blockquote>Έχετε καταφέρει να αγοράσετε εσείς από άμαζον τον τελευταίο καιρό?</blockquote><br>Τόσο εγώ όσο και ο αδερφός μου αγοράζουμε κανονικά από Amazon τα πάντα, από τον περασμένο Σεπτέμβριο περίπου.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Άντε λέω, ας ξαναπροσπαθήσω. Να πω τι πήρα ή θα με κόψουν τα banhammers?
 
Top Bottom