What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Δηλαδή δε μπορούμε να αγοράσουμε πια τίποτα από το Internet?

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
Εδώ δεν το πίστευαν οι υπάλληλοι της Πειραιώς, που πήγα σήμερα. Κανονικά το Steam, θα έπρεπε να περνάει!!!!!
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287


Captain Kal wrote:
Εδώ δεν το πίστευαν οι υπάλληλοι της Πειραιώς, που πήγα σήμερα. Κανονικά το Steam, θα έπρεπε να περνάει!!!!!</blockquote>

Τραγικοί . από πειραιώς έχει περάσει από μένα indie gala, humble bundle και Green man gaming όπου μάλιστα μου μπλόκαραν την κάρτα για ασφάλεια και με πήραν τηλέφωνο ότι έχει γίνει όντως συναλλαγή..... Steam πάλι.....

 

Tom G

Mind-flayer
Joined
Nov 30, 2012
Messages
1,736
Από Kinguin τι φάση παίζει ξέρουμε;
 

zombiecow

Blackguard
Joined
Nov 26, 2013
Messages
1,358
Θα δοκιμασω σημερα τον πιγκουινο και θα ενημερωσω.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Εκεί ετοιμάζομαι να δοκιμάσω κι εγώ. Αν και δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος.
 

Tom G

Mind-flayer
Joined
Nov 30, 2012
Messages
1,736
Δοκίμασα και εγώ και παπάργια...
 

Tom G

Mind-flayer
Joined
Nov 30, 2012
Messages
1,736
Από το G2A αγόρασα το The Last Roman με Master Card για το Attila επιτυχώς.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
bless my beard! οι τύποι είναι ανάπηροι ρε! Πάντως κάπου διάβασα ότι μέσα σε κάνα δίμηνο θα τελειώσει αυτή η μαλακία με τις κάρτες.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Μόλις έκανα αυτό :

http://luben.tv/web/www/61154

Και ταντάαααμ Witcher Gwent Deck under way! Επιβάλλεται να ακούτε και το Fuck Da Police ενώ κάνετε το προσέσο, θα με θυμηθείτε!
 

zombiecow

Blackguard
Joined
Nov 26, 2013
Messages
1,358
Yup. Δουλεψε και εκανα αγορα απο Ebay κανονικα. Best.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Λειτουργεί με την κάρτα που έχεις συνδέσει στο paypal ή θέλει άλλη κάρτα?
 

zombiecow

Blackguard
Joined
Nov 26, 2013
Messages
1,358
Εβαλα την ιδια καρτα που εχω στο PayPal account μου. Εκανα και δευτερη αγορα με PayPal και περασε κανονικα. Verified. Αφησανε τρυπα να βουτανε 3,4% + €0,35 απο καθε συναλλαγη μας. Κορακια.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Για να το κάνουμε λιανά. Δλδ, κάνοντας request money, έχουμε στη συνεχεια στο paypal balance ένα Α ποσό. Έπειτα κάνουμε αγορά επιλέγοντας ως τρόπο πληρωμής το paypal. Μεταφερόμαστε σ' εκείνη τη σελίδα που βάζουμε το password τού paypal. Και το δεχεται. Καλά τα είπα?
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Ναι. Ουσιαστικά ακολουθώντας τα βήματα, "μεταμορφώνεις" τον κανονικό PayPal λογαριασμό σου σε έμπορο, ο οποίος εκδίδει χρεωστικό στον άλλο λογαριασμό email σου, o οποίος μπαίνει και το πληρώνει με την ίδια επακριβώς PrePaid κάρτα. Αυτό το Paypal το δέχεται, γιατί τσιμπάει το κομίζο που αναφέρει ο Νεαρός Ζόμποβιτς.

Έτσι λοιπόν πιστώνεται το "main" PayPal σου με συγκεκριμένο Balance το οποίο και χρησιμοποιείς για αγορές.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Και κατι τελευταιο. Θα περάσω ολο το ποσο απ την prepaid (δεν ειναι και μεγαλο), στο paypal balance. Αν βαλω 50 ευρω και η αγορα μου ειναι 40 ευρω, ουσιαστικα θα μου κρατησει (40*3,4%)+0,35. Συνεχιζω να τα λέω καλά?
 

f2bnp

Mind-flayer
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,737
Εγώ πάντως έκανα αγορά από Ebay με Paypal και χρεωστική Πειραιώς. Αλλά δεν με άφησε να κάνω 2η αγορά για κάποιο λόγο.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Εγώ προσωπικά τσίμπησα ένα κοχονες. Έχασα και στη μαύρη τρύπα του χρέους και 1,80 από πάνω. Τώρα πως μου έγραφε πως είναι αδύνατη η πραγματοποίηση τής μεταφοράς, ενώ παράλληλα μου τσίμπησε και τα λεφτά είναι κάτι που δεν θα ψάξω βραδυάτικα.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,535
Έχει μια ιδιαιτερότητα. Ας πούμε εγώ έπρεπε να πλερώσω 18.83. Λέω θα βάλω 19Ε στο PayPal. Στο PayPal μπαίνουν 18 τελικά και από την ίδια την κάρτα στο ebanking αφαιρούνται άλλα 2-3. Σαλταίρνω γιατί μου λείπουν 83 σέντς για την πολυπόθητη αγορά. Απομένουν 29 και ψιλά στην Prepaid. Φορτώνω περίπου 24 και ω του θαύματος, μπαίνουν και μειώνεται κι ' άλλο το άξουαλ μπάλανς της PrePaid.

Θέλει λίγο αλχημεία να βρεις το sweet spot, γιατί είναι δυο οι μειώσεις. Πρέπει να υπολογίζεις +10Ε στην όποια τιμή δηλαδή, συνίσταται μόνο για πράγματα που θέλετε με σκληρή λύσσα!
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Ας θεωρήσω λοιπόν το 1,80 ως προσωπικό δώρο στην paypal για τη μέχρι τώρα πολύχρονη συνεργασία μας. Αγορά ξανά όταν μπορέσουμε με κανονικό τρόπο.

<span class="bbcode_spoiler">
Hidden content
You need to reply to this thread in order to see this content.
</span>
 
Top Bottom