What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

DISCIPLES: LIBERATION

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Welcome back Disciples, μας έλειψες! Με το τελευταίο παιχνίδι της σειράς να έχει κυκλοφορήσει πριν από εννιά ολόκληρα χρόνια, το Disciples Reincarnation στο μακρινό πλέον 2012, ήταν καιρός να γίνει μία ακόμη προσπάθεια. Αυτή τη φορά τα καθήκοντα της ανάπτυξης τα ανέλαβε το Frima Studio, development house με σχετικά μικρό παλμαρέ. Ώρα να μάθουμε λοιπόν, ήταν επιτυχημένη η προσπάθεια αναγέννησης και αναζωογόνησης μιας ιστορικής σειράς;



Γνωρίστε την πρωταγωνίστρια της campaign, την δυναμική Avyanna. Το παρελθόν και η καταγωγή της έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στην πλοκή.



Ο κόσμος τον οποίο θα κληθούμε να απελευθερώσουμε σύμφωνα με τον υπότιτλο του παιχνιδιού είναι o Nevendaar, μια περιοχή η οποία μαστίζεται εδώ και αιώνες από αιματηρές διαμάχες μεταξύ των διάφορων factions που...

Continue reading...


 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
305
Wishlisted!! To Οverleveled που λες Admiral, θετικό το βλέπω εγώ. Κάπου σιχάθηκα τα HoMaM και King's Bounty να σε φτάνουν σε αδιέξοδα, φτάνοντας σε κάποιες μάχες με εκατοντάδες αντιπάλους κι εσύ "κουρέλης". Σόρρυ αλλά προσωπικά δεν έχω τον χρόνο να διαθέσω, παίζοντας 3 φορές μια πίστα για να την περάσω. Δεν έχω τελειώσει κανένα από τα προαναφερθέντα, όσο κι αν τα λατρεύω, για αυτό ακριβώς τον λόγο, κάτι που με ψυχαναγκάζει απίστευτα :p Εξάλλου οι 80 ώρες της campaign, είναι σίγουρα υπεραρκετές. Φαντάζομαι και στις 50, θα το είχες χορτάσει το παιχνίδι ήδη. Αλήθεια, ένιωσες από ένα σημείο και μετά να επαναλαμβάνεται πολύ και να μην σε κρατάει;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Wishlisted!! To Οverleveled που λες Admiral, θετικό το βλέπω εγώ. Κάπου σιχάθηκα τα HoMaM και King's Bounty να σε φτάνουν σε αδιέξοδα, φτάνοντας σε κάποιες μάχες με εκατοντάδες αντιπάλους κι εσύ "κουρέλης". Σόρρυ αλλά προσωπικά δεν έχω τον χρόνο να διαθέσω, παίζοντας 3 φορές μια πίστα για να την περάσω. Δεν έχω τελειώσει κανένα από τα προαναφερθέντα, όσο κι αν τα λατρεύω, για αυτό ακριβώς τον λόγο, κάτι που με ψυχαναγκάζει απίστευτα :p Εξάλλου οι 80 ώρες της campaign, είναι σίγουρα υπεραρκετές. Φαντάζομαι και στις 50, θα το είχες χορτάσει το παιχνίδι ήδη. Αλήθεια, ένιωσες από ένα σημείο και μετά να επαναλαμβάνεται πολύ και να μην σε κρατάει;

Δεν έχεις καθόλου άδικο για τη δυσκολία και γι' αυτό ακριβώς δεν θέλησα να το προσμετρήσω στα αρνητικά. Είχα πολύ πρόσφατο και το King's Bounty 2 στο οποίο υπήρξαν αρκετές περιπτώσεις που μια μάχη δεν έβγαινε με τίποτα. Η επανάληψη φαίνεται προς το τέλος όταν σταματάει το ξεκλείδωμα νέων μονάδων και skills.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρον, μπράβο και για το ριβιού 👌
Θα τσεκάρω ντέμο σίγουρα, και λογικά θα παιχτεί κάποια στιγμή.
 
Top Bottom