What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Δυστυχης Μπλετσας τραβελινκ

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
20210802_151002.jpg
Ο Ινδός (Ο τύπος που με αποκαλεί τονομαμουειναι και έχει σαν όνειρο να γίνει εκατομμυριούχος χωρίς να δουλέψει) μου χρωστάει 16 ευρώ εδώ και κάμποσες εβδομάδες
Και τώρα λέει "θα έρθω να τα φέρω, να μαγειρέψεις και να τα πούμε σαν καλοί φίλοι"...

ΔΕΝ ΗΜΑΣΤΕ ΦΙΛΟΙ ΡΕ HU!!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Ένα αστείο είναι εξίσου επικίνδυνο με ένα άδειο πιστόλι. Κάποιες φορές, ενώ δεν θα έπρεπε, κάνει μπαμ και όποιος την φάει.
Όταν γίνονται σε αγνώστους σημαίνει ότι έχεις σχέδιο διαφυγής. Αυτά τα ξέρω επειδή παίζει το σόι μου που εχει μεγάλο αρχείο άγριας πλάκας προς όλους.
Αμείλικτοι. Μια από τις αδερφές της μαμάς μου. Όταν έρχονται σπίτι μου ήξερα ότι την γάμησα. Μπορεί να είχε κανονίσει με φίλο αστυνομικό να έρθει να με ανακρίνει για κλοπές. Δεν ήξερα τι θα συμβεί και αν είναι αληθινό.
Στο γυμνάσιο έβαζα κρυφα μικρα σακουλάκια με μαγειρική σόδα στις τσάντες των συμμαθητών μου. Κάποιες φορές τα έβρισκαν οι γονείς. Δεν με έπιασαν ποτέ.
Τάδε Έφη Lelos Kounelos.

Σε αντίθεση με την αρχαία Σπάρτη όπου μαγκιά ήταν να μην σε πιάσουν.
Η ομολογία σημαίνει θάρρος και το θάρρος είναι αρετή.
Στο θέμα του πιθηκου και της αστυνομικής δήλωσης. Δυστυχώς, είχε δίκαιο. Εάν είχε ομολογήσει θα δήλωνε ότι είχε μια στιγμή τρέλας, ότι εκνευρίστηκε και τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά. Η δήλωση μας χάλασε αλλα είναι η αλήθεια.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
@Tony Corvus Εμενα μου μοιαζει κλασικη περιπτωση τρακαδορικης παρεας οπου βρεθηκε μεσα της κατα τυχη ενας ημιαιμος και τον γλεντησαν :)

Και ο Ινδος το εχει πιασει το νοημα. Τα εκατομυρια ειτε τα παντρευεσαι, ειτε τα κλεβεις :) Αλλος τροπος δεν υπαρχει.
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
View attachment 2284
Ο Ινδός (Ο τύπος που με αποκαλεί τονομαμουειναι και έχει σαν όνειρο να γίνει εκατομμυριούχος χωρίς να δουλέψει) μου χρωστάει 16 ευρώ εδώ και κάμποσες εβδομάδες
Και τώρα λέει "θα έρθω να τα φέρω, να μαγειρέψεις και να τα πούμε σαν καλοί φίλοι"...

ΔΕΝ ΗΜΑΣΤΕ ΦΙΛΟΙ ΡΕ HU!!!
Με αυτά τα εγγλέζικα δε _αμησε ποτέ κανείς.

Εγώ λέω να τον καλέσεις και να του κάνεις μια φέτα ψητή με μπόλικο πράσινο τσίλι, έτσι να δούμε πόσο μάγκες είναι εκεί στην Ινδία με τα καυτερά τους.

Αμείλικτοι. Μια από τις αδερφές της μαμάς μου. Όταν έρχονται σπίτι μου ήξερα ότι την γάμησα..
kainourgiou.jpg
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Στους Άγιους Τόπους πάντως, έχουμε ένα σοφό γνωμικό : 'Στην ξαδέρφη και τη θειά, είκοσι πόντους πιο βαθιά.'

Φαντάζομαι αναφέρεται σε καλοκαιρινά μπάνια και μακροβούτια, στην εκκλησία το λέγανε τα άλλα παπαδάκια και γελούσαν.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
@Tony Corvus Εμενα μου μοιαζει κλασικη περιπτωση τρακαδορικης παρεας οπου βρεθηκε μεσα της κατα τυχη ενας ημιαιμος και τον γλεντησαν :)

Και ο Ινδος το εχει πιασει το νοημα. Τα εκατομυρια ειτε τα παντρευεσαι, ειτε τα κλεβεις :) Αλλος τροπος δεν υπαρχει.
Όχι αγαπητέ... Τα έφερε σήμερα και με κάμποσα σόρρυ.
Μην ήμαστε προκατειλημμεν.
Αν ήταν να πιάσω το συγκεκριμένο νόημα στην ζωή μου, θα είχα αλλάξει επάγγελμα
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Και με βάση το σχόλιο του Εαγκλου, θα ρίξω την συνάντηση μου με έναν Τζαπανεζο στην Τσεχία..
Είχαμε βγει παρέα και ο Τζαπανεζος δεν είχε κορόνα (Όχι κοβιντ ρε γαβ γαβ! Το άλλο, το νόμισμα) έτσι μπήκα στην διαδικασία και πλήρωσα εγώ το μπέργκερ... Ο σωστός ο Έλλην τώρα θα πει "σιγά να στα έδινε πίσω ρε. Κορόιδο" το παιδί έδωσε 1000 γεν, 10 ευρώ, πλήρωσε το επόμενο μας γεύμα με την κάρτα του και έδωσε τον λόγο του (σουρεάλ στιγμή να γίνεται βιντεοκλήση και η οικογένεια του να δίνει παρέα τον όρκο) ότι θα παίξει φιλοξενία από μέρους του. Όταν με το καλό επισκεφτούμε το Τόκιο.
Ο καθένας λοιπόν μπορεί να νομίζει και να πιστεύει ότι θέλει. Κάθε λαός, κάθε κουλτούρα είναι διαφορετική... Επειδή έχουμε τον Αχιλλέα τον φραγκοεισπράκτορα στο τημ μας, δεν πάει να πει ότι όλοι είναι έτσι.
Άλλωστε τα είχε πει και ο Επιθεωρητής Ντάνος "Οι απόψεις είναι σαν τις κωλοτρυπίδες... Όλοι έχουν από μια"

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
η αλήθεια είναι και εγώ άλλο πράγμα κατάλαβα με την θεία.
Ενα σιγουρακι του ειχα οτι θα εμφανιστουν Φρουδικα λιμπιντο, λουμπεν σεξουαλικων καταπιεσεων και ανομολογητων ονειρωξεων.
Νομιζω οτι το διευκρινισα, Αμειλικτοι. Αυτο θα συνεβαινε μονο οταν η θεια ή η ξαδερφη ειχαν λατεξ προφυλαξη γεματη φαγουροσκονη και instant glue, oh yes.
Υπαρχει ατομο που πηγε σε σπιτι φιλου του που εφυγε για διημερο. Καθισε ολη μερα και εβαλε σκαλωσιες εξω απο το σπιτι. γυρισε ο ανθρωπος και εψαχνε να βρει το σπιτι του.

Ο Κορακης εχει ανετα δικαιο στα λεγομενα του. Δεν ειναι νομος αλλα στατιστικα πολυ υψηλο ποσοστο, να πετυχεις τον ξενο ανθρωπο και να νοιωσεις την φημη που εχει ο τοπος του.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Στους Άγιους Τόπους πάντως, έχουμε ένα σοφό γνωμικό : 'Στην ξαδέρφη και τη θειά, είκοσι πόντους πιο βαθιά.'

Φαντάζομαι αναφέρεται σε καλοκαιρινά μπάνια και μακροβούτια, στην εκκλησία το λέγανε τα άλλα παπαδάκια και γελούσαν.

Σίγουρα αναφερόταν σε μακροβούτι (στη θάλασσα) ή κάτι παρεμφερές. Είκοσι πόντοι είναι σεβαστή και σχετικά σπάνια διάσταση (από στατιστικές που έχω διαβάσει, μημπαρεξηγηθούμε κιόλας ε; ). :Ρ
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
ΓΙ'ΑΥΤΌ ΜΌΝΟ ΕΛΛΑΔΆΡΑ
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Νομίζω πως το τρομακτικότερο όλων είναι η υπενθύμιση πόσο μακριά είναι τα φοιτητικά χρόνια για την πλειοψηφία των δεινοσαύρων του ιστοτόπου :D
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Νομίζω πως το τρομακτικότερο όλων είναι η υπενθύμιση πόσο μακριά είναι τα φοιτητικά χρόνια για την πλειοψηφία των δεινοσαύρων του ιστοτόπου :D
δεν πειράζει ζούμε νέες εμπειρίες τώρα, και αν τύχει κανένα καραφρί ΣΚ και λείπει η γυναίκα το ξαναζούμε με videogames και παρακμιακα noodles. Γκόμενες δεν είχαμε anyway :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Γκόμενες δεν είχαμε anyway
Ενας συνειδητοποιημενος gamer
--αναλυση:
που απαρνειται την πραγματικη ζωη και δεν δινει μια για το τι κανουν τα ανθρωπακια εκει εξω, με την ρουτινουλα τους και την ενστικτωδη αναπαραγωγη τους, ειτε λεγεται γυναικα, ειτε λεγεται χαρτοπετσετα, ειτε λεγεται σε παρεα που πινει καφε με υφος "και που λετε φιλαρακια, μπαινει στο ταξι μια γκομενα που εβλεπε τσοντες και ειχε φτιαχτει".
--τελος αναλυσης---
Ενας συνειδητοποιημενος gamer, ελληνιστι γαμερ, βλεπει την σκονη πανω στο πληκτρολογιο και σκεφτεται, τι ωραια που λαμπυριζει η αμμος πανω στο κορμι σου αγαπη μου και μονολογει, οι γκομενες δεν με εχουν.
 
Top Bottom