What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Επίσημη παρουσίαση των Windows 11

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,476
ότι με ενδιαφέρει δουλεύει μόνο με emulation, το emulation δεν είναι ποτέ straight forward αν δεν είναι έτοιμο πακετάκι από την εταιρία του προγράμματος πχ σαν τα της valve.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,334
Workarounds δεν θέλω, τα workarounds σπάνε και χαλάνε, δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου να κάνω troubleshooting όλη μέρα, έστω και αν αυτό γίνει μια φορά στο τόσο.

ότι με ενδιαφέρει δουλεύει μόνο με emulation, το emulation δεν είναι ποτέ straight forward αν δεν είναι έτοιμο πακετάκι από την εταιρία του προγράμματος πχ σαν τα της valve.

Για δοκίμασε πάντως να τρέξεις, τα προγράμματα σου, μέσω Lutris!! Αν και είναι (θεωρητικά) για παιχνίδια, έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά!!! Το βρίσκω πολύ πιο προσβάσιμο από το Steam!!

Αν τύχει και μου στείλει κάτι ο θείος σου :p:p:p:p, εκεί το τρέχω πλέον!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,476
δεν ήξερα που να το βάλω, αλλά εδώ κράζω την MS καιρό τώρα ας μπει εδώ.

Λοιπόν οι καημένοι δεν βγαίνουν φαίνεται και μας μείωσαν όλα τα data plans για το onedrive αισθητά και χωρίς να μας πουν τίποτε...

Ανοίγω και εγώ το pc σήμερα στο γραφείο τσουπ "έχεις ξεπεράσει το cloud storage πτωχέ"... πρέπει να το πήγαν από 125GB sta 100GB γιατί δεν βγαίνουν οι πτωχοί...

γμτχ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,476
θυμάστε που έλεγαν από τα βασικά ότι θα τρέχουν εφαρμογές android στα windows 11? ε πάει... το βγάζουν!

πραγματικά ακέφαλο κοτόπουλο το windows devision της MS...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,381
Κάπου είχα διαβάσει, ως απάντηση στο ερώτημα "γιατί το Xbox app στο PC είναι τόσο άθλιο", ότι η ομάδα ανάπτυξης των Windows είναι τόσο εγωπαθής και αυτάρεσκη που δεν αφήνει κανέναν άλλο εντός Microsoft να αγγίξει οτιδήποτε στο λειτουργικό, οπότε π.χ. η ομάδα του Xbox δεν μπορεί να πει "ρε σεις η app που φτιάξατε είναι έκτρωμα, αφήστε εμάς να κάνουμε μια καινούρια της προκοπής".

Και φυσικά η προφανής απορία όλων είναι, από πού απέκτησαν αυτή την νοοτροπία όταν έχουν να κυκλοφορήσουν σωστά Windows από τα XP;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,476
Κάπου είχα διαβάσει, ως απάντηση στο ερώτημα "γιατί το Xbox app στο PC είναι τόσο άθλιο", ότι η ομάδα ανάπτυξης των Windows είναι τόσο εγωπαθής και αυτάρεσκη που δεν αφήνει κανέναν άλλο εντός Microsoft να αγγίξει οτιδήποτε στο λειτουργικό, οπότε π.χ. η ομάδα του Xbox δεν μπορεί να πει "ρε σεις η app που φτιάξατε είναι έκτρωμα, αφήστε εμάς να κάνουμε μια καινούρια της προκοπής".

Και φυσικά η προφανής απορία όλων είναι, από πού απέκτησαν αυτή την νοοτροπία όταν έχουν να κυκλοφορήσουν σωστά Windows από τα XP;
δεν ισχύει, απλά είναι διαλυμένη η ομάδα. Όταν κυκλοφόρησαν τα W10 είχαν σωστά teams μέσα στην MS για τα windows που δούλευαν πάνω στο UI/UX και αυτό συμπαρέσυρε τα πάντα προς την σωστή κατεύθυνση, μέχρι που έφυγε ο Jensen Harris που ήταν η κεφαλή του team και όλα άρχισαν να πηγαίνουν πίσω στο κλασσικό "σκατά UX" της MS.
Δεν είμαι σίγουρος αν έφυγε από φρίκη ή απλά μόλις έφυγε άρχισε η κατηφόρα.

 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,703
έχουν να κυκλοφορήσουν σωστά Windows από τα XP;
Και τα windows XP ήταν windows 2000 φορτωμένα με άχρηστη σαβούρα και με πολύ-πολύ περισσότερα bugs. Όταν βγήκαν το μόνο πλεονέκτημα για τα XP ήταν το πολύ χαμηλότερο κόστος.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,476
Πλέον μπορείτε να διαγράψετε τον edge και να απενεργοποιήσετε τα web results στο search του start menu, επιτέλους γράφω να ψάξω κάτι και δεν μου βγάζει αποτελέσματα bing...
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,872
Πλέον μπορείτε να διαγράψετε τον edge και να απενεργοποιήσετε τα web results στο search του start menu, επιτέλους γράφω να ψάξω κάτι και δεν μου βγάζει αποτελέσματα bing...
αυτο το προβλημα θα το ειχες λυσει απο παλια, αν ειχες λινουξ :sneaky:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Η microsoft ειναι σαν τον καπνιστη που εκοψε το τσιγαρο, δεν ξερει τι να κανει με τα χερια της.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,476
Η microsoft ειναι σαν τον καπνιστη που εκοψε το τσιγαρο, δεν ξερει τι να κανει με τα χερια της.
εγώ άρχισα να χαϊδεύω το... μούσι μου. it works και δίνει και μια εσάνς dwarven lords ξέρω εγώ :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,476
Αρκετά από αυτά τα tips n tricks δουλεύουν και στα 10άρια.

Με έσωσε το
Force Windows to Shutdown / Restart Without Hassle
και το άλλο που βγάζει τα bing results από το windows search που ευτυχώς πλέον μπορούμε να το κάνουμε χωρίς μαγκιές.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,872
Κόβουν τα third party προγράμματα για εναλλακτικα start menu


Και καπάκια βάζουμε διαφημίσεις



Και επιβάλλεται ο copilot AI να λειτουργήσει σαν keylogger που διαβάζει κάθε κίνηση του χρήστη και να τρέχει με το που μπουταρουν τα windows

 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,476
Περιμενες κάτι καλύτερο;τσοπ τσιπ :ROFLMAO:

Λινουξ ρεεεε
ναι λίνουξ και λίνουξ λέμε αλλά όταν φτάνει στην πραγματικότητα η φάση όλοι κοκοκοκο είμαστε.
 
Top Bottom