What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Του έκανε παρέα ΧΑ!
Μιλάμε ότι το συγκεκριμένο σώμα τσιμπάει το ένα παράσημο μετά το άλλο
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,501

τραγικη φεισπαλμ ειδησουλα... ρε ντιπιτζί, αντι να στειλεις καμια σωβρακοφανελα η τιποτα φαγιά, πιανεις και στελνεις συμπληρωματα διατροφης, σουπερφουντς?? για τσαμπα διαφημισουλα? δηλαδη αν ησουνα επιπλάς, θα τους εστελνες κομοδίνα? ελεος.

( πραγμα που μου θυμισε τωρα οφτοπικ προφανως, την αγαπημενη κλασικη ιστορια απ τα 80s με ηρωα τον ΘΕΟ βασιλη γκουμα, που, (ελπιζω να γνωριζετε οτι) επαιζε μπασκετ στην αεκ. μεγαλος μπονβιβέρ, ατομάρα και χαβαλές ο μπιλ.
τοτε λοιπον ιδιοκτητης της ποδοσφαιρικης αεκ ηταν ο ανδρεας ζαφειροπουλος που εβγαζε τα αθλητικα παπουτσια ζητα ελας (οι Γεροντες του φορου ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ...) και καπως σαν χορηγια εδωσε μπασκετικα ζητα στην ομαδα για να τα φορεσει. ο μπιλ που ειχε συμβολαιο με αλλη εταιρεια ή δεν γουσταρε τελος παντων τα παπουτσια του προεδρου η να τον αναγκαζουν να κανει πραγματα, ειχε πει το εξης καταπληκτικο, σε συνεντευξη μετα απο αγωνα, στην τηλεοραση κιολας:

"Δηλαδη ρε παιδια να φορεσω ζητα με το ζορι, επειδη τα φτιαχνει ο προεδρος? αμα εφτιαχνε ομπρελες π.χ., επρεπε να μπω στο γηπεδο με την ομπρελα στο χερι σαν τη μαιρη ποπινς?"
Βαθια Υποκλιση. )
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Δεν έχεις κι άδικο, αλλά άμα εμένα μου χάριζαν γάιδαρο, δεν θα τον κοίταζα στα δόντια... :Ρ
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
"Δηλαδη ρε παιδια να φορεσω ζητα με το ζορι, επειδη τα φτιαχνει ο προεδρος? αμα εφτιαχνε ομπρελες π.χ., επρεπε να μπω στο γηπεδο με την ομπρελα στο χερι σαν τη μαιρη ποπινς?"
Βαθια Υποκλιση. )

Βαθύτατη!!!!
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
patridm.jpg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,501
ειμαι πεπεισμενος πως καποια θρεντς δεν εχουν μεταφερθει στη "νεα κουνενα" (σιγα μην θυμαμαι το κανονικο του ονομα, ολα κουνενα τα βλεπω...) οπως, νομιζω το ειχα αναφερει ξανα, ενα θρεντ που σχεδον σιγουρα ειχε φτιασει καποιος, ισως και γω, για το wolcen, και τωρα δεν βρισκω το εμετος σταφ. δεν ξερω, μπορει να μην εψαξα καλα.
την κανω την φασαρια γιατι αυτο που θελω να ποσταρω ειναι εξοργιστικο, με βγαζει απ τα ρουχα μου (μμμμμμμ....) και ακομα κι η λεξη εμετος ειναι λιγη νομιζω.

εχω μεινει τριμάλακας με την φοβερα ψυχραιμη αντιμετωπιση των παιδιων και μαλιστα μετα απο ενα αρνητικο και αδικο για μενα, αποτελεσμα.
δεν προωθω τη βια, αλλά θα προτιμουσα ειν η αληθεια να τον βαλουν κατω και να του "γυρισουν τη σουφρα σαν καλτσα μεσα εξω..." συμφωνα με το υπεροχο ρητο του επιστημονα ακη βαρδαλακη. θαυμαστε την λειράτη κοτάρα:


 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Αυτό πρέπει να οφείλεται στο ότι τα threads αυτά μάλλον άλλαξαν όνομα στην πορεία και έτσι δεν μπορούν να αναζητηθούν με βάση το παλιό τους όνομα. Πχ το "εμετός σταφ" πρέπει να είναι αυτό: Οπτικά (Και Όχι Μόνο) Μιάσματα

Έχουμε γεμίσει σταφφ, βέβαια. Φέησπαλμ, Εμετός, Ίντερεστινγ, funny...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,501
σορυ, χελιε.
εχεις δικιο, ισχυει.
δεν πηρα πρεφα την αλλαγη της ονομασιας.....
καλα, το αφηνω εδω, εκεινο ετσι κι αλλιως εχει πεσει σε κωμα..
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Τα ονόματα τα άλλαξε κάποια στιγμή ο Borracho σε αρκετά θέματα. Thread για το Wolcen (ή Umbra) δεν είχαμε, ό,τι έχει γραφτεί για το παιχνίδι είναι στα action-rpg.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Συνελήφθη ο παρουσιαστής, Μένιος Φουρθιώτης?
χεστε το τι εγινε, διαβαστε το wiki......
περίπαιξε τις πολυάριθμες κατηγορίες για τη χρήση περούκας, δηλώνοντας ότι έχει κάνει εμφύτευση μαλλιών και μπότοξ
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
"Το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, είναι χωρίς όρια. Αν και για το πρώτο, δεν είμαι απόλυτα σίγουρος!!" Αλμπερτ Αϊνστάιν
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Νομιζω οτι η Ελλαδα ειναι ενα facepalm paradise.
Επεστρεψα στο σπιτακι μου και το μονο που ειχα στο σπιτι ηταν τρεχουμενο νερο το οποιο προχθες ουτε αυτο υπηρχε.
Σημερα το "πρωι" πηγα στο super market και ναι, τα ραφια ηταν ολα κομπλε. Ακουω συζητηση προσωπικου.
Η υπαλληλος Α εψαχνε κατι στα μεσα ραφια του super market
O υπαλληλος Β ρωταει την Α, τι ψαχνεις; το Αμπλαμπλαμπλα και το σπαθι της θαντερα.
υπαλληλος Β. δεν ξερω αν θα τα βρεις επειδη χθες Βαρδια ηταν η Μαρια η ταδε και την ωρα ταδε τακτοποιουσε τα συρταρια.
Απο τους πρωτους και ελαχιστους Ελληνες που πετυχα, ο ενας ηταν ρουφιανος και δολοπλοκος.

Επειδη οπως ειπα το σπιτι ηταν αδειο απο τροφιμα (φτου!!! ξεχασα την οδοντοκρεμα) το γεμισα το καλαθι και το σηκωσα το σακακι.
ειμαι στο ταμειο και ενω διπλα υπαρχει αδειο ταμειο, εχω απο πισω μου δυο κυρατσες. Ψιθυριζει η μια στην αλλη, με χολη και αυτη την ελληνιλα, αυτος πειναει πολυ παμε στο αλλο ταμειο.
Γιατι δεν πηγες μωρη κατευθειαν στο αδειο ταμειο και τι σε νοιαζει τι ψωνιζω;
Μου βγαζει το αποτελεσμα η ταμιας και βγαζω ενα ματσο πενηνταρικα γιατι εγω ειμαι λαρτςςς και καπιταλας. κοιταζει τα λεφτα λες και κρατουσα το χαλιναρι απο τον μονοκερο. της εδωσα ενα πενηνταρικο και το περασε 40 φορες απο το μηχανημα. Στο τελος της εκανα παρατηρηση. Θα το παρεις ή να τα αφησω ολα εδω και να παω αλλου;

Παω να βαλω βενζινη και αερα στα λαστιχα επειδη οι ζαντες εγλυφαν την ασφαλτο. Η μουρη του αυτοκινητου στον τοιχο. αριστερα και δεξια απο το αυτοκινητο χωρος για 25 νταλικες και δυο καροτσακια για μωρα. Σκαει τυπος με "μπεμπα" που θελει και αυτος να αερισει το αυτοκινητο του.
που παρκαρει ρε μαγκες; δηλαδη για τον θεο τον αληθινο. πισω απο εμενα και τοσο κολητα που αν ειχε συνοδηγο δεν θα μπορουσε ουτε το παραθυρο να ανοιξει χωρις να βρει στον προφυλακτηρα μου. Του δινω το ανεμιστηρι και του λεω, φιλε κανε λιγο μπροστα ή πισω γιατι η καμερα που εχω στον προφυλακτηρα μου θα βρει στο τιμονι σου και ζω στο εξωτερικο. Ηθελε να το τσαμπουκαλεψει το θεμα αλλα για να φτασει το γκαζι ηθελε γοβα στιλετο. γαμω τα κομπλεξ σας, τι σκατα μου ηρθε να γυρισω στην Ελλαδα;

τωρα μιλαμε για μια πορεια σπιτι- super market - βενζιναδικο - σπιτι και το πηγαινε ελα δεν ειναι 4 χιλιομετρα. που να κανω 10 χιλιομετρα, θα βρεθω φυλακη. Στην επιστροφη σταματησα να παρω τσιγαρα και διπλα στο ψιλικατζιδικο παιζει τοσταδικο. πηρα μια σαντουιτσαρα με ζαμπον, τυρι, μπεηκον x3 δοσεις, μπιφτεκι, τυροσαλατα, ντοματα. πηρα και μια καφεδια και τα ξεχασα ολα.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Νομιζω οτι η Ελλαδα ειναι ενα facepalm paradise.
Επεστρεψα στο σπιτακι μου και το μονο που ειχα στο σπιτι ηταν τρεχουμενο νερο το οποιο προχθες ουτε αυτο υπηρχε.
Σημερα το "πρωι" πηγα στο super market και ναι, τα ραφια ηταν ολα κομπλε. Ακουω συζητηση προσωπικου.
Η υπαλληλος Α εψαχνε κατι στα μεσα ραφια του super market
O υπαλληλος Β ρωταει την Α, τι ψαχνεις; το Αμπλαμπλαμπλα και το σπαθι της θαντερα.
υπαλληλος Β. δεν ξερω αν θα τα βρεις επειδη χθες Βαρδια ηταν η Μαρια η ταδε και την ωρα ταδε τακτοποιουσε τα συρταρια.
Απο τους πρωτους και ελαχιστους Ελληνες που πετυχα, ο ενας ηταν ρουφιανος και δολοπλοκος.

Επειδη οπως ειπα το σπιτι ηταν αδειο απο τροφιμα (φτου!!! ξεχασα την οδοντοκρεμα) το γεμισα το καλαθι και το σηκωσα το σακακι.
ειμαι στο ταμειο και ενω διπλα υπαρχει αδειο ταμειο, εχω απο πισω μου δυο κυρατσες. Ψιθυριζει η μια στην αλλη, με χολη και αυτη την ελληνιλα, αυτος πειναει πολυ παμε στο αλλο ταμειο.
Γιατι δεν πηγες μωρη κατευθειαν στο αδειο ταμειο και τι σε νοιαζει τι ψωνιζω;
Μου βγαζει το αποτελεσμα η ταμιας και βγαζω ενα ματσο πενηνταρικα γιατι εγω ειμαι λαρτςςς και καπιταλας. κοιταζει τα λεφτα λες και κρατουσα το χαλιναρι απο τον μονοκερο. της εδωσα ενα πενηνταρικο και το περασε 40 φορες απο το μηχανημα. Στο τελος της εκανα παρατηρηση. Θα το παρεις ή να τα αφησω ολα εδω και να παω αλλου;

Παω να βαλω βενζινη και αερα στα λαστιχα επειδη οι ζαντες εγλυφαν την ασφαλτο. Η μουρη του αυτοκινητου στον τοιχο. αριστερα και δεξια απο το αυτοκινητο χωρος για 25 νταλικες και δυο καροτσακια για μωρα. Σκαει τυπος με "μπεμπα" που θελει και αυτος να αερισει το αυτοκινητο του.
που παρκαρει ρε μαγκες; δηλαδη για τον θεο τον αληθινο. πισω απο εμενα και τοσο κολητα που αν ειχε συνοδηγο δεν θα μπορουσε ουτε το παραθυρο να ανοιξει χωρις να βρει στον προφυλακτηρα μου. Του δινω το ανεμιστηρι και του λεω, φιλε κανε λιγο μπροστα ή πισω γιατι η καμερα που εχω στον προφυλακτηρα μου θα βρει στο τιμονι σου και ζω στο εξωτερικο. Ηθελε να το τσαμπουκαλεψει το θεμα αλλα για να φτασει το γκαζι ηθελε γοβα στιλετο. γαμω τα κομπλεξ σας, τι σκατα μου ηρθε να γυρισω στην Ελλαδα;

τωρα μιλαμε για μια πορεια σπιτι- super market - βενζιναδικο - σπιτι και το πηγαινε ελα δεν ειναι 4 χιλιομετρα. που να κανω 10 χιλιομετρα, θα βρεθω φυλακη. Στην επιστροφη σταματησα να παρω τσιγαρα και διπλα στο ψιλικατζιδικο παιζει τοσταδικο. πηρα μια σαντουιτσαρα με ζαμπον, τυρι, μπεηκον x3 δοσεις, μπιφτεκι, τυροσαλατα, ντοματα. πηρα και μια καφεδια και τα ξεχασα ολα.
Κάτι τέτοιο παίζει κάθε φορά (λίγο πιο ήπιων τόνων) που γυρνώ από το ξερονησι στην πόλη. Ενώ δεν έχω μεταβεί σε άλλη χώρα, απλά είμαι σε άλλη περιοχή της χώρας
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740


τελικα δεν θα παρουν τα κωλοχαρτα οι σταλινομαδουραιοι.

παντως στο επομενο μετααποκαλυπτικο rpg οι devs αν εχουν λιγο χιουμορ θα πρεπει να χουν σαν νομισμα χαρτι υγειας!
 
Top Bottom