What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Κατέβασα το 76 "free" από το windows store με το gamepass...
Ανοίγει το game έχω 10fps και πατάω να φτιάξω κωδικό και μου βγάζει error message..
Κάνω αλτ ταμπ στέλνω hate mail στην bethesda και βρίσκω ονλαιν μόνος μου την λύση..
Ένα ,είχα ήδη προφίλ στην μπεθέσντα και δεν μου έβγαζε ότι το mail μου είναι ήδη σε χρήση αλλά έρρορ
Δύο, το παιχνίδι άμα έχεις την οθόνη σου στα 144hz αποφασίζει ότι να πας να γθεις εγώ στα 60fps παίζω να βάλεις την οθόνη σου στα 60hz

10/10 ξαναμπαίνω σήμερα να παίξω....

OrnateAdorableHarvestmouse-size_restricted.gif
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Πάντως όπως είναι το παιχνίδι τώρα, παίζει καλύτερα από το Fallout 4.
Από την άποψη ότι το Fallout 4 είχε μάπα στόρυ οπότε καλύτερα έτσι...Shooting and looting amigos
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567


Η Brotherhood of Steel μέχρι το Fallout New Vegas ήταν μια απομονωμένη, τεχνο-φανατική αίρεση που πολεμούσε με τους πάντες... ΑΛΛΑ ΕΝ ΤΕΛΕΙ μαθαίνουμε πως ο Elder Maxson ήταν ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ σε επικοινωνία με την LIZZY TAGGERDY στα Απαλάχια, και την στρατολόγησε ΜΕΣΩ ΑΣΥΡΜΑΤΟΥ στην Brotherhood of Steel.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Οι Xbox servers του παιχνιδιού bugάρανε και διέθεσαν προς download το Steel Dawn στους παίκτες, χωρίς όμως να μπορούν να το παίξουν. Οπότε οι δημιουργοί είπαν "δε γαμιέται" και το κυκλοφόρησαν τελικά επισήμως σήμερα αντί για τη 1 του Δεκέμβρη.

 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Νομίζω ότι είναι το πιο κατάλληλο topic για να στρέψω την προσοχή σε ένα total conversion mod του fallout 2, το Fallout 1.5: Resurrection (Link).

Βρίσκομαι ήδη στο 2ο Playthrough και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους τους φίλους των ορθόδοξων fallout.

Για να τονίσω ακόμα περισσότερο την ποιότητα του mod, είναι από τις απειροελάχιστες φορές που ήθελα να κάνω donation, αλλά δεν δέχονται γιατί όπως αναφέρουν, δεν το έκαναν για τα χρήματα!
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Μιας και μιλάμε για ορθόδοξα Fallout (σε ανορθόδοξο topic), ξέρει κανείς τι παράξενη φάση παίζει με τα Fallout 1 και 2 στο Gog? Καλά που θυμόμουν ότι τα είχα, γιατί το gog store έλεγε ότι δεν τα έχω. Αλλά άμα πάω στο library, βλέπω ότι έχω "Fallout 1 Classic" και "Fallout 2 Classic", που θεωρούνται χωριστά entries από τα "Fallout 1" και "Fallout 2". Wtf?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Όταν η ακατανόμαστη είχε αγοράσει τα δικαιώματα του franchise, υπήρχε ρήτρα ότι η Interplay θα διατηρούσε για Χ χρόνια τα δικαιώματα να εμπορεύεται τα Fallout 1 και 2 και Tactics. Λίγο καιρό πριν λήξει αυτή η ρήτρα, η Interplay μοίρασε τα games δωρεάν στο GOG (μπορεί και αλλού, δεν θυμάμαι). Μόλις απέκτησε τον πλήρη έλεγχο η Bethesda, οι παλιές εκδόσεις των 1-2 κατέβηκαν από τα μαγαζιά και ανέβηκαν εκ νέου ως νέα καταχώρηση, αλλά όσοι τα είχαν ήδη τσιμπήσει δωρεάν τα κράτησαν υπό την ονομασία "Fallout Classic".
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Όταν η ακατανόμαστη είχε αγοράσει τα δικαιώματα του franchise, υπήρχε ρήτρα ότι η Interplay θα διατηρούσε για Χ χρόνια τα δικαιώματα να εμπορεύεται τα Fallout 1 και 2 και Tactics. Λίγο καιρό πριν λήξει αυτή η ρήτρα, η Interplay μοίρασε τα games δωρεάν στο GOG (μπορεί και αλλού, δεν θυμάμαι). Μόλις απέκτησε τον πλήρη έλεγχο η Bethesda, οι παλιές εκδόσεις των 1-2 κατέβηκαν από τα μαγαζιά και ανέβηκαν εκ νέου ως νέα καταχώρηση, αλλά όσοι τα είχαν ήδη τσιμπήσει δωρεάν τα κράτησαν υπό την ονομασία "Fallout Classic".

Ok, καλά όλα αυτά, αλλά νομίζω ότι το gog θα μπορούσε να σε ειδοποιεί όταν πας να αγοράσεις τη νέα καταχώρηση του Fallout 2, ότι έχεις ήδη στο library την παλιά, που όμως είναι το ίδιο παιχνίδι. Παραλίγο να δώσω 8.39 ευρώ στη Bethesda, πριν μια από τις φωνές στο κεφάλι μου επιμείνει "μα καλά, αφού το είχες ρε συ, πάνε μια στο library να δεις τι παίζει".
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Σημαντικό update.

 
Top Bottom