What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Football is life...

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,271
Είχα ριξει ένα δεκάρικο στην Πορτογαλία. Σκεφτομουν να το κάνω κας αουτ μιας που έβγαλα καφέ, σάντουιτς και μπουγάτσα, αλλά τελικα θα το αφήσω γιατί βλέπω να παίρνω καινούργια λάστιχα για το αυτοκινητο. Καλά, ένα λάστιχο κι αυτό χωρίς πολυ αέρα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
δεν την ειχα δει την φωτο.
καλα, το περιμενα κατι τετοιο. ουτε να χανουνε ξερουνε, ουτε να κερδιζουνε οι κακομοιρηδες. και μολις σταματησει ο λεο, θα κανουνε χρονια να σηκωσουν κεφαλι.

ε, ναι, το "καρπουζας απ το εστοριλ", ως γνωστον το εβγαλε ο σιχαμερος, ταχαμου παναθηναικος δημοσιογραφος που γλυφει τωρα καθε κυριακη τον μαρινακη, δεν θελω ουτε τ ονομα του να γραψω, οπότε του εκαμα ελαφρο απντέιτ.
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Ο Σάντος είναι μεγάλος προπονητής και μακάρι να το πάρει, το αξίζει για το τόσο κράξιμο που του έχουν ρίξει διαχρονικά και άδικα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Ο Σάντος είναι μεγάλος προπονητής και μακάρι να το πάρει, το αξίζει για το τόσο κράξιμο που του έχουν ρίξει διαχρονικά και άδικα.

Για να τα βλέπουν αυτά, κάτι δικά μας λαμόγια, που τον ξαπέστειλαν από την Εθνική!!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Για να τα βλέπουν αυτά, κάτι δικά μας λαμόγια, που τον ξαπέστειλαν από την Εθνική!!

Πολύ φυσιολογικό, για προπονητή της εθνικής οι πρόεδροι θέλουν κάποιον που να είναι πρόθυμος και ανεκτικός σε "υποδείξεις".
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Το Μαρόκο πέταξε όξω και τους άλλους αχώνευτους.

Όπως προείπα:

Ολοταχώς για τελικό Κροατία - Μαρόκο.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,271
Παει και το ελαστικό.
Ειναι το πρώτο παιχνίδι που είδα και πραγματικά το χάρηκα γιατί πρώτον θέλω να κερδάνε πάντα οι μικρότερες ομάδες και δεύτερον γιατί μου θύμισε κάτι απλό εμάς το 2004.
Χαρηκα και το κλάμα του Κριστιάνο, κι ας ακούγομαι κακός.
Σε συζήτηση με συναδελφο Γερμανό μετά το παιχνίδι, χάρηκα και το κλωτσιδι που έφαγαν από την διοργάνωση. Μου λέει,
στην Γερμανία δεν ασχολουνται με το Μουντιάλ, ουτε καν το δείχνουν στην τηλεόραση εκτός από τα συνδρομητικά και τον τελικό. Δεν έχει νόημα τώρα που δεν είμαστε στην διοργάνωση, μόνο την Γερμανία αξίζει να βλέπεις στο ποδόσφαιρο.
Αυτο ξέρεις ότι ακούγεται καπως, σαν αυτόν τον τύπο με το μουστάκι, τόσο ψηλό, μένει εκεί περα.
οχι, όχι απλώς είμαστε περήφανοι γιατί ξέρουμε ότι είμαστε οι καλυτεροι και πως αν θελουμε μπορούμε να κερδίζουμε σε όλα τα σπορ.
Ειπε κι αλλα, τα οποία μπλόκαρα. Κατι για τις bmw και ασυναρτησίες για την οικονομία,

Έχουμε και τον Άγγλο, it’s coming home, κάθε μέρα όλη μέρα, Σιγα ωρε τραχανάδες ναούμ
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
τωρα στα γεραματα απολαμβανω το καλο ποδοσφαιρο και σιχαινομαι και ξερναω απ τα ματια κι απ τα μυαλα με το αντιποδοσφαιρο.
οπως κι αν λεγεται η ομαδα που βλεπω μπροστα μου κι οτι κι αν κουβαλαει απο πισω της σαν dna, ποδοσφαιρικο, ιστορικο ή οτιδηποτε.

εξηγουμαι: οταν βαζεις ενα γκολ στο 20, στο 30, στο 40, δεν εχει σημασια πότε, και μετα, ΕΝΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΠΑΛΑ (εχει σημασια) γυρνας, οχι απλα στο κεντρο, αλλά ακομα 10 μετρα πισω απ το κεντρο και τους 11, εισαι ΜΙΚΡΗ ομαδα. τι μικρη? νανος. οχι σαν ονομα, αλλά σαν νοοτροπια. και οκ. περασες αποψε. με τον ιδιο τροπο σου λεω εγω θα περασεις και μεθαυριο. και θα στο προχωρησω κι αλλο. θα σηκωσεις το κατσαρολι. ε, και? οκ, οι συγκεκριμενοι παικτες θα φτιαξουν τη ζωη τους και των δισεγγονων τους λογικα και θα γραφτουν με χρυσα γραμματα στην αθλητικη ιστορια του εθνους τους. και ναι, η πρωτη χωρα απ την μητερα αφρικη που το σηκωσε και μπλα μπλα μπλα. και σε 3-4 χρονια που θ αρχισουν να αποσυρονται, θα ξεχαστει ολο αυτο.

το μαροκο ειναι οπως ειπε ο πανσοφος χρονό, ΑΚΡΙΒΩΣ η ελλαδα του γιουρο 2004. κι ο τυπος που εβαλε την κεφαλια ο χαριστεας του σημερα.
ξερεις τι ψαχνω? την παλαβη ομαδα που θα ειναι μικρη στο ονομα, αλλά μολις βαλει γκολ, θα βγει στο αεροδρομιο που εχει αφησει πισω η σημερινη πορτογαλια και θα βαλει άλλα δυο. οχι να πεφτουν σαν τα κοτοπουλα απ το 40 για καθυστερηση.

ευτυχως που η σημερινη προτογαλια, δεν αξιζε ουτε για πλακα να περασει, γιατι θα εκνευριζομουν παραπανω. οι αθρωποι ειναι λεβητες με περικεφαλαια. κανανε 50 παραλληλες πασιτσες στο κεντρο, κατι πασες με το βυζι, κατι φλαμπέ μαλακιες για εντυπωσεις και μετα βγαινανε με την μπαλα αουτ. τα δυο μπακ μου θυμισαν το αχτυπητο διδυμο λουκας βυντρα - τακης φυσσας. η αμπαλοσυνη στην νιοστη. ουτε μια σεντρα δεν περασαν. και κατι μπαλαρινέ αγόρια οπως τον μπρουνο τον φερναντες τον κανανε μια χαψια τα μαροκινα ορκς. τραγωδια.


το μαροκο θα παιξει μπαλα και θα ξανακερδισει την συμπαθεια μου, μονο αν φαει πρωτο γκολ, κατα προτιμηση αν φαει στο κεφαλι ενα 2-0 για ν αναγκαστει να τα δωσει ολα. αν ενα τετοιο ματς το γυρισει, τοτε ναι, να κατσει και πισω και να πεταει την μπαλα στα πουλιά. αλλά το σημερινο, οχι, με ξενερωσε βαθιά.


το βραδυνο ειναι αιμα και αμμος. μαλλον θα περασει η γαλλια, οπότε ο ημιτελικος με το μαροκο θ αποκτησει και αλλες παραμετρους, λογω ιστοριας, γαλλικης αποικιοκρατιας κλπ κλπ..
σ αυτη την περιπτωση χαμός θα γινει, να το θυμηθειτε. ξυλο και των γονεων.



tl/dr: o μαλαχτης γκρινιαζει για την μπαλα που παιζει το μαροκο, αβυσος του αθρωπου η ψυχή....
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,271
Το δαμε κι αυτό με τα εγγλεζακια. Τρελή καζούρα, μετά την οποία κήρυξα την λήξη του εκατονταετούς πολέμου.
Να δουμε τώρα με τα αποικιοκρατικά τι θα γίνει. Μου λένε εδώ βέβαια ότι το ποδόσφαιρο και η πολιτική δεν πάνε μαζί, όποτε και τρώνε μούτζες.
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Παει και το ελαστικό.
Ειναι το πρώτο παιχνίδι που είδα και πραγματικά το χάρηκα γιατί πρώτον θέλω να κερδάνε πάντα οι μικρότερες ομάδες και δεύτερον γιατί μου θύμισε κάτι απλό εμάς το 2004.
Χαρηκα και το κλάμα του Κριστιάνο, κι ας ακούγομαι κακός.
Σε συζήτηση με συναδελφο Γερμανό μετά το παιχνίδι, χάρηκα και το κλωτσιδι που έφαγαν από την διοργάνωση. Μου λέει,
στην Γερμανία δεν ασχολουνται με το Μουντιάλ, ουτε καν το δείχνουν στην τηλεόραση εκτός από τα συνδρομητικά και τον τελικό. Δεν έχει νόημα τώρα που δεν είμαστε στην διοργάνωση, μόνο την Γερμανία αξίζει να βλέπεις στο ποδόσφαιρο.
Αυτο ξέρεις ότι ακούγεται καπως, σαν αυτόν τον τύπο με το μουστάκι, τόσο ψηλό, μένει εκεί περα.
οχι, όχι απλώς είμαστε περήφανοι γιατί ξέρουμε ότι είμαστε οι καλυτεροι και πως αν θελουμε μπορούμε να κερδίζουμε σε όλα τα σπορ.
Ειπε κι αλλα, τα οποία μπλόκαρα. Κατι για τις bmw και ασυναρτησίες για την οικονομία,

Έχουμε και τον Άγγλο, it’s coming home, κάθε μέρα όλη μέρα, Σιγα ωρε τραχανάδες ναούμ

Και μετά Άγγλοι και Γερμανοί αναρωτιούνται γιατί όλοι πανηγυρίζουν όταν αποκλείονται.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Χαίρομαι και λυπάμαι ταυτόχρονα που το οποιοδήποτε κύρος όλων των εμπλεκόμενων έχει βυθιστεί στα σQatarταρα.

Τριπλό portmanteau, achievement unlocked.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Χαίρομαι και λυπάμαι ταυτόχρονα που το οποιοδήποτε κύρος όλων των εμπλεκόμενων έχει βυθιστεί στα σQatarταρα.

Τριπλό portmanteau, achievement unlocked.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο των τρισQatarατων.
 
Top Bottom