What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Funny Stuff - Episode II: Attack of Teh Funniez

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
121725011_1887209711419937_2346828089068341922_n.jpg
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Πρώτα το βίντεο



Και τώρα το σκηνικό

Πηγαίνω για ψώνια σε γνωστό γερμανικό σουπερμάρκετ και δεν υπάρχει ούτε μία θέση στάθμευσης, οπότε για να μην εμποδίζω τα διερχόμενα αυτοκίνητα σκέφτομαι να το βάλω λίγο στην θέση για τους ΑΜΕΑ μέχρι να φύγει κάποιος. Με το που κουμπώνω το χειρόφρενο σκάει μία γύρω στα 40 και αρχίζει να μου κουνάει το δάχτυλο προτού καν μιλήσει. Είχα ανοιχτό το παράθυρο για το τσιγάρο οπότε όπως μιλούσε και χωρίς να το σκεφτώ παίρνω ακριβώς το βλέμμα του Ρόυ και της λέω, I'm disabled. Γουρλωνει τα μάτια, το ξαναλέω άλλη μία με πιο κλαψιάρικη φωνή και φεύγει, μάλλον μην έχοντας καταλάβει τι έχει συμβεί. Παίζει να γέλαγα μέχρι και που έφτασα στο ταμείο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ενα απο τα καλυτερα επεισοδια.
Σε Ελληνικο σουπερ μαρκετ, μπροστα στην "βιτρινα", εχουν τουλαχιστον 5 θεσεις για αναπηρους. ναι, ειναι παντα γεματες απο μη αναπηρους.
Αυτα τα ξερουμε απο παλια.
Το παραξενο για τα Ελληνικα δεδομενα ειναι οτι το παρκινγκ ειναι αρκετα λογικο. Μεγαλο για να βρεις ανετα να παρκαρεις αλλα οχι μεγαλο για να πεις οτι θα λειωσεις στο περπατημα.
Η νεα "μοδα" δεν ειναι ασχετη με το θεμα. Μπαινεις στο παρκινγκ και βλεπεις αυτοκινητα που φαινονται οτι ξεπαραρκουν και παιρνεις σειρα για να παρκαρεις. Το αυτοκινητα δεν κουνιουνται. Λες οτι μαλλον προσπαθει να παρκαρει γιατι δεν φαινεται το φως της οπισθεν αλλα ουτε αυτο συμβαινει. το αφηνουν μισο αναμεσα απο τις γραμμες παρκαρισματος και μισο πανω στον δρομο για να φυγουν γρηγορα,λες και ληστευουν το σουπερ μαρκετ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Ενα απο τα καλυτερα επεισοδια.
Σε Ελληνικο σουπερ μαρκετ, μπροστα στην "βιτρινα", εχουν τουλαχιστον 5 θεσεις για αναπηρους. ναι, ειναι παντα γεματες απο μη αναπηρους.
Αυτα τα ξερουμε απο παλια.
Το παραξενο για τα Ελληνικα δεδομενα ειναι οτι το παρκινγκ ειναι αρκετα λογικο. Μεγαλο για να βρεις ανετα να παρκαρεις αλλα οχι μεγαλο για να πεις οτι θα λειωσεις στο περπατημα.
Η νεα "μοδα" δεν ειναι ασχετη με το θεμα. Μπαινεις στο παρκινγκ και βλεπεις αυτοκινητα που φαινονται οτι ξεπαραρκουν και παιρνεις σειρα για να παρκαρεις. Το αυτοκινητα δεν κουνιουνται. Λες οτι μαλλον προσπαθει να παρκαρει γιατι δεν φαινεται το φως της οπισθεν αλλα ουτε αυτο συμβαινει. το αφηνουν μισο αναμεσα απο τις γραμμες παρκαρισματος και μισο πανω στον δρομο για να φυγουν γρηγορα,λες και ληστευουν το σουπερ μαρκετ.
εδώ η άλλη η μοσχάρο με έκλεισε στην πιο απομακρυσμένη θέση στο ΣΜ με το μισό πάρκινγκ άδειο ρε φίλε... Επίτηδες πάω μακριά για να μην μου το χτυπήσουν τα μουσχάρια και αυτή ήρθε και με βρήκε και έκλεισε μόνο εμένα!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Σημερα θα πρεπει να ηταν οδηγικα δυσκολη μερα. Δεν το θεωρω τυχαιο το ποσταρισμα της κηφισιας
Μπουκαρα στο αυτοκινητο και το πρωτο πραγμα που ακουστηκε απο το ραδιοφωνο ηταν "δεν θελετε να πατε στην κηφισιας" και 2-3 κεντρικους δρομους της Αθηνας.
Μετα απο 50 μετρα ενας τυπος μου εκανε σημα μεσα απο το αυτοκινητο του. Κατεβασα το παραθυρο και με ρωτησε κατι που επρεπε να το επαναλαβει 4 φορες για να το καταλαβω. Ηθελε να μπει σε ενα δρομακι, το μοναδικο που ειχε ενα αυτοκινητο, το δικο μου, και με ρωτησε πως θα βγει σε μια περιοχη που ειναι ασχετη με το δρομακι. Ηταν τοσο απελπισμενος που ηθελε να υπαρχει τροπος. Δεν εχω ξαναδει τοση οδηγικη απελπισια. Στα 100 μετρα υπηρχε μια παπατζα που μπορουσε να δωσει ελπιδες για αυτο που ηθελε αλλα δεν την παλευε ουτε για 5 μετρα. Βασικα ουτε απο εκει θα την παλευε γιατι ειναι κατι που το εμαθαν ακομα και οι φορτηγατζηδες απο την Λαρισα.
 
Top Bottom