What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Funny Stuff - Episode II: Attack of Teh Funniez

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
"γιατί έφυγε χωρίς εμένα", γιατί άργησες ρε μαλάκα. Να ξυπνάς νωρίτερα. Στα διάλα με δαύτους, σιχάθηκα επιτέλους.
Και στην τελική τι θα έκανε θα έμπαινε μέσα χωρίς το αμάξι; ή φαντάστηκε ότι θα το σταματήσει με τα χέρια να μην φύγει;
Μπορεί να κρατάει από το σόι του Κυναιγείρου
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
:LOL::LOL:
το κανα εικονα τωρα, να σκαει μεσα απο το πλοιο ο χρονό με την κατάνα του και να κοβει απ τη ριζα τα χερακια του λέβητα που γατζωθηκε στον καταπελτη.

οφτοπικ, χρονο δεν πιστευω να σταματησες την σπαθασκία ή οπως αλλιως λεγεται (νομιζω ετσι το ειχες αναφερει)
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Αυτό με το πλοίο μου θυμίζει περιστατικό με τον ιδιοκτήτη/κακομαθημένο πλουσιοπαιδο σε εταιρία που εργαζόμουν. Αφού λοιπόν είχε αργήσει να ξυπνήσει, πήγε αργά στο αεροδρόμιο και έχασε την πτήση, έπαιρνε τηλ στην Aegean και τους έκανε παράπονά : "έπρεπε να με είχατε ενημερώσει", "να με παίρνατε τηλ να ξυπνήσω και τέτοια".
Μας τα έλεγε και κοντευαν να μου πέσουν τα μαλλιά.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Αυτό με το πλοίο μου θυμίζει περιστατικό με τον ιδιοκτήτη/κακομαθημένο πλουσιοπαιδο σε εταιρία που εργαζόμουν. Αφού λοιπόν είχε αργήσει να ξυπνήσει, πήγε αργά στο αεροδρόμιο και έχασε την πτήση, έπαιρνε τηλ στην Aegean και τους έκανε παράπονά : "έπρεπε να με είχατε ενημερώσει", "να με παίρνατε τηλ να ξυπνήσω και τέτοια".
Μας τα έλεγε και κοντευαν να μου πέσουν τα μαλλιά.
Έχει δίκαιο. Και την αεροσυνοδό να του πάρει μια π*** για να ξυπνήσει γλυκά!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
:LOL::LOL:
το κανα εικονα τωρα, να σκαει μεσα απο το πλοιο ο χρονό με την κατάνα του και να κοβει απ τη ριζα τα χερακια του λέβητα που γατζωθηκε στον καταπελτη.

οφτοπικ, χρονο δεν πιστευω να σταματησες την σπαθασκία ή οπως αλλιως λεγεται (νομιζω ετσι το ειχες αναφερει)
Ε όχι και κατάνα το longsword, μην τα κάνουμε όλα ίσωμα. Δυστυχώς όμως πλέον η επαφή μου είναι μηδαμινή. Οι εποχές που κυκλοφορούσα στο κέντρο της πρωτεύουσας λες και έπαιζα στο Witcher meets underworld έχουν περάσει περάσει ανεπιστρεπτί.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ε, ναι, η ωριμοτητα προυποθετει να αφηνεις τα χομπυ σου και να γινεσαι Σοβαρος...
ευτυχως που δεν θα ωριμασω ποτέ.

να ρωτησω? το πισι γκέιμινγκ πρεπει κι αυτο να το απαρνηθουμε? καποιος τριτος πρεπει να σας ενημερωσω, απεξω, δεν το βλεπει ιδιαιτερως ωριμο ολοκληρος μαντραχαλος να καθεσαι μπροστα σ ενα πισί και να σκοτωνεις μπαρμπαδέλια (ενας θειος μου το λεει αυτο οταν με βλεπει στο μανκειβ).
θελω να πω η κοινωνια κι ο περιγυρος θα οριοθετησει την ωριμοτητα μας ή το μεσα μας? και που θα βρω μια λιστα με ανωριμες και ωριμες αντιστοιχα προτεραιοτητες?

βρε σοβαρευτειτε. μονο και μονο η υπαρξη μας εδω μεσα ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ μεγαλες ποσοτητες παιδικοτητας και παραμυθιου. μην γραφετε τετοια. σε 20 χρονια θα το μετανιωσετε.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Η κοινωνία οριοθετεί τα πάντα ακόμα και τον τρόπο που κατουραμε. Όχι πάνω από τρία τινάγματα.
Τα υπόλοιπα είναι πράγματα που πάνε και έρχονται, ανάλογα με τα γούστα που βγάζει η ηλικία.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Η κοινωνία οριοθετεί τα πάντα ακόμα και τον τρόπο που κατουραμε. Όχι πάνω από τρία τινάγματα.
Τα υπόλοιπα είναι πράγματα που πάνε και έρχονται, ανάλογα με τα γούστα που βγάζει η ηλικία.
Πχ γιατί δεν χεζουμε κοιτώντας το Καναλάκι ώστε να έχουμε χώρο να ακουμπάμε ένα βιβλίο;

Καμια αλλαγή χαρακτήρα και χόμπι με βάσει την κοινωνία. Απλώς πρέπει να ξέρεις το ποτέ και το που. Στην δουλειά μου είμαι κύριος και επαγγελματίας, αλλά αν μετά θέλω να κρέμομαι από τα δέντρα και να τρωω καρυδες είναι δικό μου θέμα, από την στιγμή που δεν τις πετάω στα κεφάλια των περαστικών.

Αν θέλω να κυκλοφορώ με το μποφερ σαν cosplayer επίσης δικό μου θέμα. Οι Παπαδες δηλαδή γιατί ειναι σε μόνιμο ρόλο; Ειδικα Για την περιβολή μπορω να μιλάω για ώρες, ποσό κακό κάνει η κοινή γνώμη και η κοινωνική καταπίεση σμε αφορμή την εμφάνιση,
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
βρε σοβαρευτειτε
μεγαλες ποσοτητες παιδικοτητας
Oh the irony antithesis!

καποιος τριτος πρεπει να σας ενημερωσω, απεξω, δεν το βλεπει ιδιαιτερως ωριμο
Εχμ ναι, μόνο που δεν είναι το ίδιο να παίζεις σπιτάκι σου games, από το να έχεις δέσει με σκοινί το pc/κονσόλα/hardware στην πλάτη και να πηγαίνεις βολτίτσες.
Προφανώς δε δίνω δεκάρα τι θεωρεί ο τρίτος. Αλλά δε νιώθω και καμιά ανάγκη να γίνω "επίκεντρο προσοχής", με το να του το βροντοφωνάξω-τρίψω στη μούρη. Simple as that.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
καμμία αντιθεση. το πρωτο ειπωθηκε σαν εκφραση παρείστικη και δεν εχει καμμια ρεαλιστικη προτροπη μεσα ΠΡΟΦΑΝΩΣ. αλλά οι ευκολιες ειναι ευκολιες, το καταλαβαινω.

Προφανώς δε δίνω δεκάρα τι θεωρεί ο τρίτος.

αυτο θα αρκουσε.
απλα, δεν χρειαζεται να βγαλεις σαν κουταβι βολτα το πισι. συμφωνα με οσα γραφεις για "επικεντρο προσοχης", αν φορεσεις απλως ενα τισερτ γουιτσερ παλι το βροντοφωναζεις/τριβεις στη μουρη του αλλου ουσιαστικα. οπότε μενω στο "δεν με αφορα καθολου η αποψη του αλλουνού", για να συμφωνησουμε σε κατι.
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
αυτο θα αρκουσε.
όχι, γιατί αυτό που λέω είναι ότι υπάρχει μια χρυσή τομή, μια καλή ισορροπία μεταξύ σοβαρότητας και "don't grow up, it's a trap".
Το μπλουζάκι witcher μια χαρά διακριτικό είναι, αμφιβάλλω αν μη gamers θα γυρίσουν να κοιτάξουν καν, συγκριτικά με αυτό που ανέφερα πιο πάνω.

On topic

To hot meme των ημερών


 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Στην δουλειά μου είμαι κύριος και επαγγελματίας, αλλά αν μετά θέλω να κρέμομαι από τα δέντρα και να τρωω καρυδες είναι δικό μου θέμα

Πριν την δουλειά, όσο δουλεύεις και μετά την δουλειά. Ακολουθείς κανόνες και ότι προστάζει η κοινωνία. Δεν είναι απαραίτητο να είναι γραμμένος κώδικας. Συνήθως είναι κάτι που σου είπαν να κάνεις όταν ήσουν σε εύπλαστη ηλικία.

Αυτό με την καρύδα μου άρεσε. Μπορείς να μου στείλεις οπτικό υλικό;
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
299230802_5120054931455582_8856170535555626093_n.jpg
 
Top Bottom