What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

GAMEDEC

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Μέσα σε ένα διάστημα κατά το οποίο ο χώρος των RPG χαρακτηρίζεται από την κυκλοφορία, μεταξύ άλλων, του “πατροπαράδοτου” fantasy RPG Pathfinder: Wrath of the Righteous, έχουμε σήμερα και την κυκλοφορία του Gamedec ως εκπρόσωπο της “εκσυγχρονιστικής πτέρυγας” και των sci-fi/cyberpunk τίτλων. Το Gamedec παράλληλα εκπροσωπεί και ένα υποείδος που φαίνεται να κερδίζει έδαφος τα τελευταία χρόνια, αυτό των “non-combat RPG”, καθώς, όπως είδαμε και στο περσινό preview του τίτλου, στον πυρήνα του gameplay βρίσκεται η επίλυση υποθέσεων αποκλειστικά μέσω διαλόγων, συλλογής στοιχείων, σχηματισμού υποθέσεων… και επιλογών. Πολλών επιλογών.



Το γεγονός ότι το game ξεκινάει έτσι απλά, με έναν ιδιωτικό ερευνητή να...


Continue reading...
 
Last edited:

mir988

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Aug 20, 2021
Messages
11
Πολύ δυνατό φαίνεται, το γεγονός ότι είναι σχετικά σύντομο δεν με ενοχλεί καθόλου. Μπήκε στη wishlist.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Αλήθεια όταν διάβασα τον τίτλο στη main οθόνη του σάιτ, νόμισα θα περιγραφόταν κάποια έκθεση ή συλλογή παιχνιδιών! Τί όνομα για παιχνίδι ειν' αυτό!
Η μη αναφορά για το αν υπάρχει voice στους διαλόγους, να φανταστώ ότι γενικά σε τέτοιου είδους παιχνίδια θεωρείται ότι είναι το στάνταρ το να μην υπάρχει voice; Και ότι αν υπάρχει σε κάποιο παρόμοιο παιχνίδι, θεωρείται ως κάτι έξτρα;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
Δεν ισχύει.
Game Dec είναι ζουμεράδικη αργκό από το Deck. Είναι εκείνα τα ψευδό κυβερνοπάνκ μαραφέτια (στην εποχή μου είχαμε τραπέζια) που ο Γιούγκι- ο και οι φίλοι του φόραγαν στο χέρι για να slotάρουν τις κάρτες τους.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Εμένα μου θυμίζει αυτό.

Ενδιαφέρον δείχνει, αλλά ακόμα καλά-καλά δεν έχω πιάσει το Disco Elysium, οπότε μάλλον θα αργήσει πολύ να παιχτεί.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Αλήθεια όταν διάβασα τον τίτλο στη main οθόνη του σάιτ, νόμισα θα περιγραφόταν κάποια έκθεση ή συλλογή παιχνιδιών! Τί όνομα για παιχνίδι ειν' αυτό!
Η μη αναφορά για το αν υπάρχει voice στους διαλόγους, να φανταστώ ότι γενικά σε τέτοιου είδους παιχνίδια θεωρείται ότι είναι το στάνταρ το να μην υπάρχει voice; Και ότι αν υπάρχει σε κάποιο παρόμοιο παιχνίδι, θεωρείται ως κάτι έξτρα;
Έχουν ανακοινώσει ότι θα μπει partial voice over αργότερα.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Κρίμα αν και η σύλληψη μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον στο preview, η υλοποίηση φαντάζει αρκετά λειψή. Χάρντ πας από την Αγία Έδρα μας.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Πληρης αγνοια για την υπαρξη του. Η τιμη καλη ειναι οποτε αγορα-σημερα.
 

manofsorrows

Hobgoblin Captain
Joined
Feb 21, 2013
Messages
304
Straight to the top of my wishlist! Απλώς δεν θα πάει για άμεση αγορά, καθώς η ατζέντα μου είναι κλεισμένη σίγουρα μέχρι το τέλος του χρόνου. Ρε τους Πολωνούς πάντως, οργώνουν στην gaming βιομηχανία γενικότερα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
AjdpuHsl.png



👀

ΥΓ. Ο πρωταγωνιστής έχει κιόλας επιλογή όταν κάθεται στο PC του να μπει στο "Void Stars", να χαζέψει το στόλο του και να αγοράσει νέα σκάφη. Σχολιάζοντας "this will be awesome when the game is finally finished".
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Η ανάπτυξη των DLC του τίτλου συνεχίζεται κανονικά, σε περίπτωση που ανησυχούσατε.

 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
29 Σεπτεμβρίου η κυκλοφορία. Πολύ θετικό ότι όλοι όσοι έχουν το παιχνίδι θα λάβουν δωρεάν το update. Ψιλοαρνητικό ότι το Cthulhu αντί για ξεχωριστό world έγινε μέρος του Like Father Like Son case.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Το "Cthulhu quest" ενσωματώνεται όντως στο Like Father Like Son και απλά προσθέτει 2-3 πράγματα να κάνεις ακόμα. Η νέα Case όμως είναι εξαιρετική. Βασικά αυτό ήθελε το γκεημ για να φτάσει στο 100/100, 4-5 τέτοιες αυτοτελείς cases ακόμα.
 
Top Bottom