What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,454
Η συνεκμεταλλευση μπορει να ειναι η δικαιωση της Τουρκικης επιθετικοτητας και να χειροκροτανε τον Ερντογαν μεχρι να τελειωσει ο πλανητης, ομως δεν ειναι κακο σεναριο.

Η Τουρκοι εχουν επενδυσει χοντρα στο κεφαλαιο "γεωτρυπανο" ενω εμεις επενδυουμε σε σκοιλ ελικικου και στην χρηματοδοτηση των ΜΜΕ.
Οσο η Ελληνικη κυβερνηση ψαχνει καποιον να του χαρισει τον ορυκτο πλουτο με ανταλλαγμα PR και ψιχουλα, οι Τουρκοι ψαχνουν που θα φτιαξουν αγωγους.
Η σωστη συνεκμεταλλευση δηλ. μαζι τα τρωμε αλλα τα συνορα ειναι συνορα, ειναι μια καλη προσεγγιση. Υπαρχει μια πολυ καλη πιθανοτητα να σταματησουν οι προκλησεις και η γενικη φθορα.
Θερμα επεισοδια και επικινδυνα σεναρια με γκριζο Αιγαιο και ισως πτωματα να επιπλεουν στο Αιγαιο, δεν μου φαινονται και πολυ σωστη προσεγγιση. Να καταληξουμε με μια γκριζα γραμμη που θα αντικαταστησει συνορα και ΑΟΖ, δεν ειναι ενα ανυπαρκτο σεναριο.

Εαν ειστε σωστοι και κερδισετε το στοιχημα, καπως ετσι θα το παρουσιασουν το θεμα και οποιος πει ΟΧΙ καλυτερα πολεμος, θα φαινεται πολυ γραφικος και επικινδυνος. σωστα;
Εμενα δεν με ενοχλει ενα τετοιο σεναριο. Αυτο που θα με ενοχλησει ειναι εαν πρεπει να παω να χυσω τα συκωτια μου σε καποιο χωραφι, για να κερδισει εντυπωσεις ο Ερντογαν και για να βγουν με ελληνικες σημαιες στην Πανεπιστημιου οι Αφοι Μητσοτακη.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,454
οφτοπικ
Βαλτε αυτοκινητα, σπιτια, τσατσαρες, μην ειστε χεστες. Θα ελεγα και τις ψυχες σας, αλλα συμβαινει το εξης παραδοξο:
Σε "μεταστιγμες" (σσσσσσσσσ ρε πως τις βρισκω τις λεξεις) οπου καποιος ανακαλυπτει την μη θεικη υπαρξη επειδη το εψαξε στο ιντερνετ.
Αφου κανω το ενδεδειγμενο facepalm επειδη συνηθως αυτα ειναι αποτελεσματα "εμενα δεν με πιανει κανενας κοροιδο, ειμαι ο εξυπνοτερος" προτεινω την παραδοση της ψυχης του απιστου σκυλιου. θα μου χαρισεις την ψυχη σου; εννοειται χωρις ανταλλαγμα, αφου δεν υπαρχει.
Εμφανιζεται μια μικρη αμηχανια, το ποσοστο "αμαν, αυτος ειναι τρελος" υπαρχει, αλλα ειναι μικρο. αμηχανα γελακια υπαρχουν. λες και εχω την υπερφυσικη δυναμη να τους απαλαξω απο την αχρηστη ψυχη τους.
δοκιμαστε το. το αποτελεσμα που περιγραφω δεν πιανει το 100% αλλα θα το βρειτε, το παω και στοιχημα.

με αυτα και με αυτα δεν μου μιλαει κανενας.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,244
Καλά γενικά υπάρχει πολύς κόσμος που αγοράζει σπόρους από Κίνα και δη από τοwl wish. Εκτός του ότι το 80% όταν φθάνουν είναι νεκροί δεν θα μου έκανε εντύπωση αν έκαναν λάθος αποστολές οι Κινέζοι.
Σε κάθε περίπτωση, έχουμε βγάλει ήδη μόνοι μας τα ματάκια μας, τόσο σε φυτά όσο και σε ζώα
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,454
λαθος σπορακια στελνουν, εαν ηταν τα σωστα δεν θα μιλαγε κανενας.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Meanwhile, ανοίγει νέο μέτωπο. Η Λευκορωσία (η οποία ετοιμάζεται για εκλογές) ανακοίνωσε πως συνέλαβε τουλάχιστον 30 Ρώσους μισθοφόρους στο Μινσκ. Οι Λευκορώσοι ισχυρίζονται πως οι μισθοφόροι "πέρασαν στη χώρα για να την αποσταθεροποιήσουν εν όψει εκλογών", αλλά ίσως απλά ήθελαν να περάσουν για να πάνε προς Συρία ή Λιβύη. Οι Ρώσοι προφανώς αρνούνται πως έχουν σχέση (ή πως προσλαμβάνουν μισθοφόρους γενικά - γελάει ο κόσμος). Παράλληλα βέβαια η Λευκορωσία παρατάσει στρατό στα σύνορα με τη Ρωσία "για να αυξηθεί η ασφάλεια".

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,454
Η σχεση Ρωσιας και Λευκορωσιας ειναι βγαλμενη απο το Αρλεκιν.
anti.jpg



Σαν κρατη δεν ειχαν ιδιαιτερα προβληματα. Η Λευκορωσια δεν σηκωνε το δαχτυλο στην Ρωσια και η Ρωσια την βοηθουσε οικονομικα. Κατι σαν sugar daddy.
Η Λευκορωσια ειναι σαν σοβιετικο κρατος και σχεδον ολοι μιλανε ρωσικα. Το προβλημα ξεκινησε οταν η Ρωσια σταματησε να χαιδευει την πλατη της Λευκορωσιας πανω απο την μπλουζα και ξεκινησε να χαιδευει το δερμα απευθειας.
Δεν ξερω εαν σας εχει τυχει κατι παρομοιο, δηλαδη να νομιζετε οτι εχετε το πρασινο φως, λογω ατμοσφαιρας, θερμοκρασιας και γεωγραφικης θεσης και μολις ακουμπησετε δερμα να σας ξυπνησει ο ηχος της σφαλιαρας. Συμβαινει και στα κουνελια.

Η Λευκορωσια ειχε υπογραψει μια συμφωνια με την Ρωσια του Γιελτσιν, η οποια ηταν κατι σαν την Ευρωπαικη ενωση. Οταν ενωνεις φορολογια, εμποριο κ.α το μονο που μενει ειναι να κλεισει το φως. Ο Λουκασενκο που ηταν και ο τοτε ηγετης της Λευκορωσιας, πιστευε οτι με αυτη την συμφωνια θα κυβερνουσε Λευκορωσια και Ρωσια, εαν ο Γιελτσιν γλυστρουσε στο μπανιο.
Ειναι απο τα πιο φιλοδοξα πραγματα που εχω διαβασει και ο λογος που ξεκινησε να αγριευει το πραγμα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Βίντεο που φέρεται να δείχνει αυτοκίνητα διαφόρων ΜΚΟ που χρηματοδοτούνται από τον ΟΗΕ, κατά την απόπειρά τους να βοηθήσουν οικογένειες μαχητών του ISIS να δραπετεύσουν από τα στρατόπεδα στα οποία κρατούνται.

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,390
μλκ είδα τα βίντεο, τι στο διάβολο... αδιανόητο ότι κάποιοι που θα ήταν κοντά θα έχουν εξιλεωθεί εντελώς...
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Νταξει αν δεν ήταν μεγάλες οι αμαρτίες τους ναι...αν είναι αμαρτίες σα του άθεου του Τσίπρα δεν εξιλεωνεται εύκολα
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622


ΟΚ, αυτό μου αρκεί για να μεταφέρω το ζήτημα στα Γεωπολιτικά.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,454
Η δευτερη ηταν δυνατοτερη. πρεπει να πεθανε πολυς κοσμακης.
Αυτο ειναι και το καλυτερο video επειδη φαινεται οτι το σεναριο με τα πυροτεχνηματα ειναι το πιθανοτερο. Οι αμοιροι που περνανε με τα αυτοκινητα τους κοντα στο σημειο της εκρηξης, δεν πρεπει να προλαβαν να ακουσουν την εκρηξη.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Προσωπικά εξακολουθεί να μου φαίνεται τραβηγμένο να έγινε τέτοια εκρηξάρα επιπέδου tactical nuke αποκλειστικά από πυροτεχνήματα.

Σε αυτό το παλιό βίντεο από έκρηξη σε αποθήκη πυροτεχνημάτων πχ, βλέπουμε κάτι τελείως λάιτ συγκριτικά:



Στο Λίβανο φαίνεται σα να έγινε η πρώτη έκρηξη ίσως από πυροτεχνήματα όντως, αλλά μετά η πανίσχυρη 2η από κάτι άλλο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,454
Η εκρηξη μου φανηκε ιδιαιτερα δυνατη, για να ειναι απο πυροτεχνηματα ομως διαβαζοντας αυτο

βίντεο από έκρηξη σε αποθήκη πυροτεχνημάτων
Αν το μερος δεν ηταν αποθηκη αλλα το μερος που τα κατασκευαζουν, το θεμα ειναι διαφορετικο.
Η δηλωση απο το Ισραηλ ειναι σαν να δηλωσαν "εμεις το καναμε" αλλα απο την στιγμη που δεν γνωριζω τι αλλο ειναι τοποθετημενο στην περιοχη, δεν μπορω να βρω λογο για να κανουν κατι τετοιο. Το Ισραηλ εχει πολυ καλη στρατηγικη για να βαζει φωτια σε βιοτεχνιες.
Εκτος και αν τα πυροτεχνηματα ηταν η βιτρινα και στο υπογειο εφτιαχναν διαπλανητικους πυραυλους πλασματος.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
διπλά λέει είχε κάτι grain silos.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,648
διπλά λέει είχε κάτι grain silos.

Αν όντως είχε και ήταν γεμάτα, μπορεί να το εξηγεί.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,390
Η δευτερη ηταν δυνατοτερη. πρεπει να πεθανε πολυς κοσμακης.
Αυτο ειναι και το καλυτερο video επειδη φαινεται οτι το σεναριο με τα πυροτεχνηματα ειναι το πιθανοτερο. Οι αμοιροι που περνανε με τα αυτοκινητα τους κοντα στο σημειο της εκρηξης, δεν πρεπει να προλαβαν να ακουσουν την εκρηξη.

μλκ... μλκ... μαλάκα.... τι φρίκη.
Και το λεωφορείο μόλις σταμάτησε εκεί μπροστά, και τα αμάξια στο δρόμο και και... μιλάμε για μακελειό.
 
Top Bottom