What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
wtf? Ο σουλτάνος θα δει έναν απλό υπουργό;
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Κλασικό ανατολίτικο παζάρι. Λίγες ώρες πριν στείλει την πρόσκληση μας απειλούσε για δεύτερο Αττίλα και οτι θα κάνει γεωτρήσεις όπου γουστάρει γιατί έτσι του γουστάρει.
Μετά το καλοσκέφτηκε και λέει αφού θα έρθει που θα έρθει εδώ ο Δένδιας, δεν τον βλέπω να του τα πω και απο κοντά; :LOL:
Αυτό που θα κερδίσω είναι οτι οι Ευρωπαίοι θα νομίζουν οτι κάνω διάλογο αλλά και σέβομαι και εφαρμόζω όλες τις παπαριές που μου λένε να κάνω.
win-win. Και θα φανώ σαν καλός άνθρωπος που κάνει διάλογο και βρίσω τον Δενδια απο κοντά.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
εκατσα και το ειδα ολοκληρο. ωραιο ηταν.
θεωρω τον δενδια απ τους λιγους σοβαρους πολιτικους που εχουμε και μου εμπνεει μια εμφυτη συμπαθεια κι εμπιστοσυνη. εγκλημα ειχε κανει ο πρωθυπουρογός που τον ειχε παραγκωνισει στις συναντησεις με ερντογαν περσι και με τον πορτοκαλένιο.

οταν τα διαβαζα, περασε απ το μυαλο μου οτι μπορει να ηταν και σικέ η ολη φαση, αλλά βλεποντας στο βιντεο το υφος του τουρκου απ το 15 λεπτο και μετα, καταλαβα οτι εχασε την ψυχραιμια του κι εβγαλε στη φορα ολη την τουρκικη ατζεντα, με ευθεια αμφισβητηση της ελληνικοτητας των νησιων, του εναεριου χωρου και ανοιχτη αναφορα σε τουρκικη μειονοτητα. αν αυτο ηθελε να πετυχει ο δενδιας, το καταφερε. ισως ηθελε να δειξει στους ευρωπαιους ακριβως με τι εχουν να κανουν, ισως ηθελε να τονισει στους τουρκους οτι μ αυτα τα μυαλα, ενταξη στην ε.ε. δε θα δουν ουτε με το κυαλι. αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι τους νοιαζει και πολυ.

τελος παντων. εγινε ντιμπειτ μια βαρετη κατα τα συνηθη συνεντευξη τυπου. μονο και μονο το γεγονος αυτο, αξιζει χειροκροτημα.


εδω ολο το μισαωρο ντερμπι. μεχρι το 13-14 ειναι σουπα. μετα αρχιζουν οι κλωτσές και τα κροσέ.

 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Το είχα γράψει και σε παλιότερο ποστ, ο Ερντογάν είναι το μεγαλύτερο δώρο για τους δεξιούς στην Ευρώπη
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μιας που βρήκα τον χρόνο, πάμε δύο πράγματα για τον Δένδια που όλοι χειροκροτανε.






Ας μην πιάσω την λαμπρή του πορεία ως μπατσουπουργος γιατί θα τελειώσω αύριο. Να θυμηθούμε μόνο ότι επί του καράφλα ανεπαγγελτου οννεδιτη πήρε τα πάνω της η αστυνομία και άρχισε να ρίχνει ξύλο. Και καπάκια σκάει ο ΣΥΡΙΖΑ και κλαιγανε τα χοιρινά λέγοντας ότι μας έδεσαν τα χέρια οι απλυτοι και δεν μπορούμε πια να σας δειρουμε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Στατιστικά μιλώντας, κάθε μέρα που περνάει χωρίς μεγάλης κλίμακας σύρραξη, αυξάνονται και οι πιθανότητες να την ζήσουμε. Μπορεί να λέμε διάφορα για τους Τούρκους, αλλά η αλήθεια είναι ότι οι εποχές που υπογράφτηκαν πολλές συμφωνίες συνόρων δεν έχουν και πολλή σχέση με την δική μας. Οι ισορροπίες επίσης έχουν αλλάξει και για πολλούς και διάφορους λόγους, ο κόσμος βράζει. Το θέμα είναι ποιος αλεπουδιάς θα βρεθεί να εκμεταλλευτεί όλη αυτή την κατάσταση για να μας αιματοκυλίσει. Θέλω να πιστεύω ότι πλέον είναι περισσότερος ο κόσμος που σκέφτεται λογικά και θα αντιταχθεί σε κάτι τέτοιο.

Δεν ξέρω αν μπορούμε να βάλουμε σε αυτή την κατηγορία και τον πόλεμο στην Γιουγκοσλαβία ή αν την έχω εγώ τόσο έντονα στο μυαλό μου λόγω των γειτονιάς
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Δεν ξέρω αν μπορούμε να βάλουμε σε αυτή την κατηγορία και τον πόλεμο στην Γιουγκοσλαβία ή αν την έχω εγώ τόσο έντονα στο μυαλό μου λόγω των γειτονιάς

Η ανοδος της θερμοκρασιας με τις τριβες που δημιουργουνται με την Κινα και την Ρωσια, απο πολλα κρατη, ειναι καταστασεις που κανουν τους τριγμους με την Τουρκια να μοιαζουν με παραμεθοριακο επεισοδιο. οχι στρατιωτικου επιπεδου αλλα με την αγελαδα που περασε τον Εβρο.
Τα βαλκανια δεν εχουν καμια διαθεση να πεσουν κατω απο το σημειο βρασμου.
το διαβαζα χθες; προχθες;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Πραγματικά έγγραφο φωτιά.
Τι καταλαβαίνω εγώ από το κείμενο;
Πρώτον, έχουμε 2021 και κάνουμε ακόμη κουβέντα εθνική ομοιογένεια όταν η ανθρώπινη ιστορία χαρακτηρίζεται από μαζικές μεταναστεύσεις. Με την κλιματική αλλαγή να ετοιμάζει ένα νέο τέτοιο κύμα.
Δεύτερον, πόσο μπαλιτσα μας έχει παίξει η Αλβανία όσον αφορά τον τρόπο που διαχειρίζεται το Κόσοβο σε σχέση με τον τρόπο που διαχειρίζεται ακόμη και σήμερα η Ελλάδα τα Σκόπια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Αυτο που συμβαινει στα βαλκανια ειναι το αποτελεσμα της τουρκικης -πολλες και βαριες λεξεις για να τις γραψω δημοσια- ασχολιας με την τοποθεσια. Οταν η Τουρκια κατσει εδω | και κοπουν οι χρηματοδοτησεις, η προπαγανδα, οι πρωκτορες κτλ θα ηρεμισει λιγο η κατασταση.
Δεν θα γιανει αλλα θα κοπασει λιγο γιατι η προπαγανδα θελει φραγκα και πλατες.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Προλαβαίνει να αναθεωρήσει βέβαια, το Σάββατο και καλά θα γίνει η δήλωση.
 
Top Bottom