What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,351
Τι μου δείχνεις ρε συ. Συγκρίνεις μυρμήγκια με μυρμηγκοφάγος. Έχεις αντίληψη τι λες; Εννοώ των μεγεθών.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,351
Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα αρχίζει η μαλακία στον εγκέφαλο.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,351
Αντι να βάζες την ουρά στα σκέλια και να φεύγεις σαν δαρμένο γατί. Να μας πεις την άποψη σου για μια φορά χωρίς να φέρεσαι σαν μαλάκας προβοκάτορας.

Ξέρω ότι μπορείς.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,917
Mην συμπεριφερεσαι σα καραγκιοζης.

Ανεφερες ενα γλιτζη αρχιπαπατζα ως αξιοπιστη πηγη, προφανως δε συμμεριζονται ολοι την αυθεντια του και ανεβασα, χωρις να σου απευθυνω καν το λογο, ενα αρθρο που εξηγει τους λογους για αυτο.

Προφανεστατα δεν εχω καμια ορεξη να κατσω να σου εξηγησω προσωπικα τους λογους για τους οποιους τον θεωρω χειροτερο και απο παπατζα. Δεν αξιζει τον χρονο αυτη η αλληλεπιδραση.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,351
Προσπερνάω το καραγκιόζης, μιας και ξεκάθαρα ήθελες να προβοκάρεις. Και σου έκανα την χάρη. Πάμε παρακάτω. Αν Συζητάς κόσμια θα συζητάω και γω. Είναι απλό το μοτίβο.

Δεν ανέφερα κανέναν σαν αξιόπιστη πηγή. Ανέφερα μια ποσοτική μακροοικονομική μελέτη. Λέγοντας ποιος την έκανε. Δεν μίλησα πουθενά για αυθεντίες σε αντίθεση με σένα. Τα δεδομένα των μελετών του Dalio είναι δημόσια, όπως και οι αποδόσεις, όπως και οι επι μέρους μελέτες. Δεν υπάρχει ίχνος fallacy σε ότι είπα....
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,917
Δεν ανέφερα κανέναν σαν αξιόπιστη πηγή. Ανέφερα μια ποσοτική μακροοικονομική μελέτη. Λέγοντας ποιος την έκανε.

Ένα καταπληκτικό βιβλίο σχετικά με τα μεγάλα γεωπολιτικά shifts είναι το Changing world order του Ray Dalio
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,351
Να είναι καταπληκτικό επειδή βασίζεται σε πoσοτικοποιημένες μελέτες. όχι επειδή το έγραψε ο Dalio..............

ΕΔΙΤ: Για άλλη μια φορά απλά διαφωνείς με την φαντασία σου. Αντί να αναρωτηθείς τι εννοώ. ή γιατί λέω ότι λέω. Όπως και στα κρύπτα
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,535
giphy.gif
 

Eidolon

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2012
Messages
266
Τιναπιδη, είσαι light αμερικανος liberal. Οι απόψεις σου έχουν την προσκρουση και την ουσία ενός μέσου Νεοδημοκράτη πάνω στην ελλαδα. Εσύ απλα φλώρος.

Γιατί είσαι φλώρος? Επειδή δεν άντεξες την άμεση αλληλεπίδραση του δισκορντ
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,917
Τιναπιδη, είσαι light αμερικανος liberal. Οι απόψεις σου έχουν την προσκρουση και την ουσία ενός μέσου Νεοδημοκράτη πάνω στην ελληνικo.
ειδωλε, παρε φορα
 

Eidolon

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2012
Messages
266
Είσαι κοντός, δεν θα το αλλάξεις. Και εγώ. 1,76 είμαι μην είσαι χοντρός
 

Eidolon

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2012
Messages
266
Χάσε κιλά χοντρε

Δε ξέρω τι διατροφή θα ακολουθήσεις αλλά είσαι κοντός, χάσε κιλά, εάν θες να σε παίρνουν στα σοβαρά
 
Top Bottom