What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Για μια φίλη ρωτάω

grmadness

Death Knight
Approval of the Admiral
Joined
Apr 3, 2013
Messages
4,952
Όντως. Φίλη θα αλλάξει κάρτα γραφικών και επειδή έμεινα πίσω στις εξελίξεις έχω περιέργεια να δω τι budget χρειάζεται για να παίξει αξιοπρεπώς το επερχόμενο Harry Potter (sigh)
 

grmadness

Death Knight
Approval of the Admiral
Joined
Apr 3, 2013
Messages
4,952

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,716
Όντως. Φίλη θα αλλάξει κάρτα γραφικών και επειδή έμεινα πίσω στις εξελίξεις έχω περιέργεια να δω τι budget χρειάζεται για να παίξει αξιοπρεπώς το επερχόμενο Harry Potter (sigh)

Τι κάρτα γραφικών έχει τώρα;

Γενικά η RX6600 που αναφέρθηκε είναι σίγουρα υπεραρκετή και συγκριτικά με τις άλλες το καλύτερο VFM. Μπορεί και με μικρότερη; Σίγουρα αλλά γίνεται λίγο περίπλοκο και άβολο να πει κανείς με σιγουριά.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,841
Τι κάρτα γραφικών έχει τώρα;

Γενικά η RX6600 που αναφέρθηκε είναι σίγουρα υπεραρκετή και συγκριτικά με τις άλλες το καλύτερο VFM. Μπορεί και με μικρότερη; Σίγουρα αλλά γίνεται λίγο περίπλοκο και άβολο να πει κανείς με σιγουριά.
Νόμιζα ότι όσο μεγαλώνει γίνεται άβολο
:trollface:
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,426
Ακριβως ετσι. rx 6700xt και πανω χρειαζεται για να τρεχουν ολα ultra/maxed 1440p 60 fps χωρις ray tracing.. Αλλα για ray tracing 60 fps ultra 1440p πρεπει να βαλεις FSR 2.0 ]

Δεν μας ειπες ομως grmandenss. Ειναι ελευθερη η φιλη σου? Αν ναι ποσο χρονων ειναι και που μενει? Οντως οσο μεγαλυτη ειναι η καρτα γραφικων γινεται αβολο ναι. Εγω που πηρα την RX 6700XT παραλιγο να αλλαξω και κουτι και τροφοδοτικο. Γιατι θελει τροφοδοτικο 700 watt η καλυτερο ενω το δικο μου ειναι 750 και το κουτι χωραι καρτες με μηκος μεχρι 390 mm και αυτη ειναι 320 και πιανει ολο το κουτι δηλαδη ισα ισα χωρεσε λιγο μεγαλυτερη να ηταν θα επρεπε να αλλαξω και κουτι!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,526
το υπόλοιπο σύστημα ρεεεεεεε

μην πάει να βάλει 6600 σε κανέναν athlon!
 

grmadness

Death Knight
Approval of the Admiral
Joined
Apr 3, 2013
Messages
4,952
Το σύστημα μάλλον είναι 4-5 ετών από όσα κατάλαβα οπότε όταν έρθει η ώρα θα ζητήσω τα φώτα σας για καινούργιο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,526
όχι δεν κατάλαβες, δεν λέμε να σου βγάλουμε νέο, απλά μην είναι τόσο παλιό που πάει άπατη η κάρτα
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,716
όχι δεν κατάλαβες
Δεν πρόκειται να μας πει. Έχει σημασία που ρωτάμε γιατί το τι έχει κάνει διαφορά για το αν και τι αξίζει να αναβαθμίσει. Ίσως και να μην χρειάζεται καν αναβάθμιση.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,426
Τα ιδια μου ελεγαν και εμενα καποιοι στο steam το 2014 οταν πηρα την g tx 970 οπως και περρι που πηρα την 6700χτ οτι μπορει να μην αποδιδει στο 100% αλλα αν ομως τρεχει ολα ultra 1440p 60 fps τοτε δεν πειραζει. Και μεχρι τωρα οτι εχω παιξει ολα ultra 1440p 60 fps τρεχουν. Μονο που για το ray tracing πρεπει να βαλω FSR για να πιανει 60 fps ενω σε οσα παιχνιδια δεν υποστηριζουν ray tracing τρεχει 1440p 60 fps με ολα ultra/max χωρις FSR. Αλλα καμια απο τις σημερινες καρτες γραφικων δεν μπορει να τρεξει καλα το ray tracing χωριες DLSS η FSR.

Grmadness ακομα περιμενω να μου πεις ειναι ελευθερη φιλη σου?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,550
της δώσω εγώ ένα τυχαίο Superflower Leadex 1200W platinum

μιλαμε για πολυ σοβαρη κατασταση. Αυτες οι κινησεις δεν ειναι για "μια φιλη".
@Χειρομαλάχτης το ιδιο σκεφτηκα κι εγω αλλα μετα διαβασα την απαντηση του σρε.

Ειναι ελευθερη η φιλη σου? Αν ναι ποσο χρονων ειναι και που μενει?

Ετοιμος να στηθει εξω απο το σπιτι της και ετοιμος να την αρπαξει απο τον φραπε. κανονικος λυκος.
@shredder μη γελαστεις και πας κοντα σε τιποτα προβατα, θα στην μπουμπουνισει ο βοσκος. Θα σε περασει για κανονικο λυκο.

και συνεχιζει

Grmadness ακομα περιμενω να μου πεις ειναι ελευθερη φιλη σου?

Σρε, δωσε βαση στην πενια. Ο Φραπες εδωσε τροφοδοτικο 1200W στην κοπελα. Δεν προξενευεις αυτη που δινεις την προικα σου.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,436
H σημασία του σπρωξίματος 1200W τροφοδοτικού εξαρτάται και από τα πόσα έχεις να μαζεύουν σκόνη στο μπαουλοντίβανο. Για κάποιους είναι θησαυρός, για κάποιους άλλους, άλλη μια γκουμούτσα που πρακτικά μόνο καταλαμβάνει πολύτιμο χώρο αλλά λυπάται να την πετάξει στα σκουπίδια.
 
Top Bottom