What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

GOG (Good Old Games)

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Eγω φιλε μου ενα λογαριασμο εχω σε τραπεζα και φροντιζω να μην εχει ποτε πανω απο 20-30Ε. Τα οποια χρηματα μου θελω να τα κανω οτι γουσταρω κι οποτε γουσταρω. Η safe ειναι ευκολια, για μενα και ασφαλεια. Τωρα αν το καθε GoG δεν την υποστηριζει, δικαιομα του ειναι, οπως και δικο μου να κοιταξω αλλου
Φίλε συνονόματε δεν κρίνω ούτε θα κρίνω πως πληρώνεις και που. Απλά μιλάω για ευκολία. προσωπικά συμφωνώ με @jonirenicus13 περί paypal απλά πάλι θέλει να έχεις λεφτά στον λογαριασμό σου.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Φίλε συνονόματε δεν κρίνω ούτε θα κρίνω πως πληρώνεις και που. Απλά μιλάω για ευκολία. προσωπικά συμφωνώ με @jonirenicus13 περί paypal απλά πάλι θέλει να έχεις λεφτά στον λογαριασμό σου.
Ωπ, μισο. Ισα ισα απο σενα και τους ομοιους μας δεχομαι καθε κριση γιατι ξερω οτι ειναι καλοπροαιρετη. Απο τραπεζες, GoG, m/s κτλ δεν γουσταρω να προσπαθουν να με προγραμματισουν, οπως τους βολευει. ΟΚ λεω την γνωμη μου, αλλα ειμαι καλο προγραμμα, περνω αναβαθμιση
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
έχεις κάποια τράπεζα κοντά στο σπίτι σου; αν ναι και έχεις λογαριασμό σε αυτή, το να βάζεις λεφτά για αγορά είναι πιο εύκολο και από την αγορά paysafe. Αν δεν κάνω λάθος όλες οι τράπεζες πλέον υποστηρίζουν κατάθεση χωρίς φάκελο.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
δεν εχω επαφη με αλλες τραπεζες πλην πειραιως. και πειραιως εχω χρονια να δω atm με επιλογη για καταθεση με φακελο :p
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
έχεις κάποια τράπεζα κοντά στο σπίτι σου; αν ναι και έχεις λογαριασμό σε αυτή, το να βάζεις λεφτά για αγορά είναι πιο εύκολο και από την αγορά paysafe. Αν δεν κάνω λάθος όλες οι τράπεζες πλέον υποστηρίζουν κατάθεση χωρίς φάκελο.
Εχω Πειραιως πολυ κοντα μου. Και λογαριασμο η γυναικα. Για πεστε πως μπορω να την κανω να μου περνει σιντακια και ντιβιντακια?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Πάει στο ΑΤΜ, βάζει κάρτα, επιλέγει online κατάθεση μετρητών και ανοίγει μια θύρα βάζει τα λεφτά, τα τραβάει το μηχάνημα, κάνει καταμέτρηση και εμφανίζει το ποσό. Επιλέγει αν θα βάλει και άλλα ή θα τελειώσει την συναλλαγή εκεί και αυτόματα είναι μετά στον λογαριασμό.
Δεν χρειάζεται να περιμένετε καθόλου.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
ΟΚ αυτα, αν και η γυναικα ειδικευεται στις αναληψεις, εγω κανω καμια καταθεση που και που. Με τα παιχνιδακια πως γινεται? Αφηνω μεσα το ποσον που χρειαζεται και λεω στο καταστημα να τραβιξει το αντιτιμο απο τον συγκεκριμενο λογαριασμο? Μεσω καποιας καρτας εννοω
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ΟΚ αυτα, αν και η γυναικα ειδικευεται στις αναληψεις, εγω κανω καμια καταθεση που και που. Με τα παιχνιδακια πως γινεται? Αφηνω μεσα το ποσον που χρειαζεται και λεω στο καταστημα να τραβιξει το αντιτιμο απο τον συγκεκριμενο λογαριασμο? Μεσω καποιας καρτας εννοω
τα στοιχεια της χρεωστικής καρτας θέλει. ελπιζω να μη ρισκαρεις με παντοφλα :p
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Αφηνω μεσα το ποσον που χρειαζεται και λεω στο καταστημα να τραβιξει το αντιτιμο απο τον συγκεκριμενο λογαριασμο?
Υποθέτοντας πως θα χρησιμοποιήσεις την κάρτα και όχι paypal, θα σου ζητήσει τον αριθμό τής κάρτας, την ημερομηνία λήξης και το cvc (το τριψήφιο νούμερο στο πίσω μέρος τής κάρτας).
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Το GOG άρχισε τις χειμερινές εκπτώσεις. Είναι μέχρι τις 4 Ιανουαρίου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
ΕΜΠΡΟΣ! ΨΩΝΙΣΤΕ που μου λέτε για ανταγωνιστή του steam και πάτε και γλύφεται κατουρημένες ποδιές στου σουίνι του μικροτσούτσουνου!
Ένα είναι το στόρ!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ποστάρεις πράγματα όπου το να ρίξεις Disagree react είναι σα να βγάζεις γλυκειά σέντρα για κεφαλιά-ψαράκι προ κενής εστίας ρε γμτ.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Όταν μας χαρίζουν γάιδαρο, δεν τον κοιτάμε στα δόντια αγαπητέ @Hellion. Απλά τελειώνουμε επαγγελματικά τη φάση και πανηγυρίζουμε δυσανάλογα στο κόρνερ, με ενθουσιασμό Πίπο Ινζάγκι.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
@maximum armor αρχικά, δηλώνω απογοητευμένος από το γεγονός πως πρασίνισες τόσο αψήφιστα το παρεάκι από Χ στο ποστ του Νίτρου. Πιθανολογώ πως και ο ίδιος απογοητεύτηκε.

Γενικώς, δεν έχω, ούτε και πρόκειται να κάνω, account στον Σουίνι, ή σε οποιονδήποτε νοοτροπίας Σουίνι. Έβλεπα θετικά το άνοιγμα του Epic στην αρχή, γιατί α) monopolies suck β) το 30% που ζητάει το Steam από τους developers είναι τοκογλυφία. Αλλά είμαι απόλυτα underwhelmed από το ανύπαρκτο Linux support του GoG. Συνεπώς, για μένα, πρώτα όποιος στηρίζει το community, πόσο μάλλον όταν κάνει contribute και κώδικα που διευκολύνει τη ζωή του. Προς το παρόν λοιπόν, πρώτα Steam και μετά GoG. Ελάχιστη σημασία έχει για μένα το ownership των ψηφιακών αγαθών.

Edit: Επειδή τα ψηφιακά αγαθά είναι τεράστια οικογένεια, αναφέρομαι εν προκειμένω σε προϊόντα ψυχαγωγίας. Εξαιρώ τα βιβλία.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Btw κυκλοφόρησε πριν λίγες μέρες αυτή η συλλογή:

Καλή φάση, ήταν ειρωνικό να υπάρχει εδώ και χρόνια στο Steam αλλά όχι στο GOG που ταιριάζει και στη φιλοσοφία του καταστήματος και η οποία αυτή ήταν που γούσταρα και με τράβηξε εξαρχής, πριν καμιά δεκαετία.
Το απογοητευτικό είναι όμως ότι ούτε τώρα είναι complete. Συνεχίζουν να αγνοούνται τα Heretic II και Portal of Praevus (το οποίο είναι δυσεύρετο κουτάτο και πανάκριβο).
Ίσως έχει να κάνει και με τα publishing δικαιώματα καθώς τα συγκεκριμένα έγιναν από Activision (η οποία είναι ΓΤΠ όσον αφορά στο πως διαχειρίζεται τα παλιά της παιχνίδια) κι όχι από id όπως τα υπόλοιπα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Ε, προφανώς με το publishing έχει να κάνει.

Το Hexen 2 έρχεται πακεταρισμένο με nGlide wrapper. Μια χαρά τρέχει, αλλά σε εμένα τουλάχιστον μουλάρωσε και δεν με άφηνε να αλλάξω resolution in-game.

To fan patch/source port που για κάποιο λόγο έχει δικό του όνομα Hammer of Thyrion δουλεύει άψογα, έχει widescreen support και διάφορα άλλα γραφικά καλούδια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
δίνει τζάμπα το metro last light redux σήμερα, μόνο ο γύφτος ο gaben δεν έχει δώσει τίποτα...
 
Top Bottom