What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Guilty Pleasures

nihilus

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 2, 2012
Messages
316
Ποια ειναι αυτη η σειρα, ταινια, ριαλιτι, βιντεογκεημ, media-κη συνηθεια ας πουμε, που ΕΣΑΣ σας κανει να νιωθετε σκανταλιαρικο παλιοπαιδο (ας το κρατησουμε οσο πιο SFW γινεται υποθετω), και καμια φορα να αναθεωρειτε γι'αυτη. Δεν κρινουμε τιποτα και κανεναν σε αυτο το νημα, απλα σιτς εντ γκιγκλς.

Ελληνικο Youtube drama, κυριως οταν πλενω πιατα, ή κανω δουλειες στο σπιτι, βαζω και ακουω βιντεα και podcasts πως τσακωθηκε ο ταδε με τον τουδε και τι beef επαιξε στο instagram και ποιος εκανε περισσοτερο virtue signaling, και τι ειπε στο βιντεο του για τον αλλο.

Τραπ μουσικη. 🤷‍♂️
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
this.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
τα video games είναι το guilty pleasure, γιατί πολύ απλά έχω χίλιες 2 δουλειές να κάνω και εγώ κάθομαι και παίζω :p

4a214d33fa665adcc07aa52d11def4a8df04b66ac2c45ac19be3384cb0914922.jpg
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Πολλά guilty pleasures θα έλεγα πέρα του προφανές που είναι videogames σε pc,psp,ps2,ps3,xbox 360,nintendo ds,mobile gaming. Εχω καταρχάς τεράστια κόλλημα για super heroes σε κάθε μορφή δηλαδή ταινίες, κόμικς, anime, animations, σειρές. Ειδικά από το 2006 και πέρα. Πέρα από marvel, dc, dragonball,yugioh,star wars έχω τεράστια αγάπη για τους Power Rangers και όλες τις ιαπωνικές superhero σειρές (tokusatsu) όπως Super Sentai, Kamen Rider, Garo, Metal Heroes κτλπ.
Μουσική. Είτε παραγωγή ηλεκτρονικής χορευτικής μουσικής με το FL Studio, είτε δημιουργία playlist κάθε βδομάδα με νέα tracks/remixes/bootlegs είτε κάνοντας mix στο traktor.
E να μην πω και κολλημένος με τη μπάλα? Παρακολουθώ πάρα πολλούς αγώνες ποδοσφαίρου του ελληνικού πρωταθλήματος, ευρωλίγκα ΠΑΟ/ΟΣΦΠ και ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.
Προφανώς ταινίες νέες αλλά και παλιές π.χ. δράσης, κωμωδίες, τρόμου, δράμα. Βλέπω και καμιά σειρά πότε πότε.
So many things to do, so little time
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Armageddon
Πάντα διασκεδάζω με αυτήν την ταινία. Στα συν της, είναι ίσως η μόνη ταινία που χαμουρεύεται η κόρη και στο background τραγουδάει ο πατέρας της.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Είναι μια ταινία που δείχνουν τα κανάλια τα Χριστούγεννα και είναι σαχλή-γλυκανάλατη αλλά την βλέπω και την ευχαριστιέμαι κάθε φορά, χωρίς να είμαι σίγουρος γιατί.

 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Ως φοιτητής ξόδεψα μπόλικες ώρες παρακολουθώντας τηλεσκουπίδια, όπως οι εκπομπές των Τένια Μακρή-Ράνια Θρασκιά όπου "τηλεθεατές" παίρνουν τηλέφωνο κι εξομολογούνται γκομενικά -κυρίως- προβλήματα και ακούνε συμβουλές. Νομίζω η Καινούργιου κάνει τώρα κάνει παρόμοιο στην εκπομπή της δίνοντας φρέσκο υλικό στο Luben.

Φυσικά έφαγα και άπειρες ώρες με Όλα του γλιτσερού Θέμου Αναστασιάδη στις δόξες του, το οποίο τότε θεωρούσα το απαύγασμα της έξυπνης κωμωδίας.

Επίσης έχω κάτσει κατά διαστήματα να δω realit-oειδή τηλεπαιχνίδια (κυρίως GNTM και Master Chef) για να τα κουτσομπολεύουμε με την κοπέλα μου.

Από ταινίες έχω κι εγώ μια ανεξήγητη αδυναμία στο Family Man κι επίσης μου αρέσει ακόμα και τώρα στα γεράματα το Hook με τον Robin Williams. Fun fact: το τυπάκι που έπαιζε τον πανκ τσόγλανο Rufio έκανε μετά καριέρα ως voice actor με πιο χαρακτηριστικό ρόλο αυτόν του Prince Zuko στο Avatar.

Από μουσική είναι διάφορα χιτάκια που ακούω στο Spotify όταν έχω διάθεση για σαχλοπόπ (Britney Spears, Backstreet Boys, Katy Perry κτλ.) κι επίσης Πυξ Λαξ και άλλους παρόμοιους old-school εντεχνάδες. Δεν είμαι σίγουρος πότε το ίντερνετ αποφάσισε ότι η συγκεκριμένη μπάντα και το έντεχνο γενικά είναι πλέον cringe, αλλά I didn't get the memo 🤷‍♂️.

Πότε-πότε βάζω ξανά και τα αγαπημένα μου σουξέ από Ημισκούμπρια, αλλά δεν θα έλεγα ότι νιώθω ενοχές για το συγκεκριμένο. Τα περισσότερα κομμάτια τους έχουν παλιώσει σαν το καλό κρασί.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Σταματηστε γιατι, οπως ειπε ενας γνωστος witcher, δεν θα μπορω να σας ξανακοιταξω στα ματια.
 

devvy

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,750
Σταμάτησα να παίζω Dota 5+ χρόνια πριν. Συνεχίζω να βλέπω τουρνουά στο twitch καμιά φορά. Έχω κάτσει και μέχρι τις 6 το πρωί για International λόγω timezones.
 

nihilus

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 2, 2012
Messages
316
Οκ ντρεπομουν λιγο να το γραψω απο τη μια, απο την αλλη την εχω κοψει εδω και κανα χρονο αυτη τη συνηθεια, αλλα...

...παρακολουθουσα τα streams του hayate/αρχηγου και γελαγα με αυτα
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Είναι μια ταινία που δείχνουν τα κανάλια τα Χριστούγεννα και είναι σαχλή-γλυκανάλατη αλλά την βλέπω και την ευχαριστιέμαι κάθε φορά, χωρίς να είμαι σίγουρος γιατί.


Γιατί παίζει ο Νίκολας της καρδιάς μας; :Ρ
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,223
Πρέπει να φτιάξω 2ο account για να τα πω όλα 😊 ...

Έχω κάψει 100άδες ίσως χιλιάδες ώρες στο κανάλι της βουλής, ή να παίζει παράλληλα με άλλες δουλειές ή και κανονική παρακολούθηση.

Συχνά πυκνά ακούω zaz

μου άρεσαν τα Ι, ΙΙ, ΙΙΙ σταρ γορζ δλδ δεν τα θεωρώ προσβολή προς την ανθρωπότητα

εεε αυτά φορ νάου, αν βγουν πολλά άπλυτα της κοινότητας στην φόρα μπορεί να πω περισσότερα :D
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
δεκαδες πραγματα, μην πω εκατονταδες.
αλλά απ την στιγμη που θα τα ορισουμε ως γκίλτυ, δεν δινουν πλέζουρ.
οπότε δεν εχουν θεση στο θρεντ.

9955004.gif
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Master Chef, το οποίο στις δύο πρώτες σεζόν δεν θα το έλεγα καν γκίλτι, αλλά από τότε το έχουν ξεφτιλίσει στο ριάλιτι κομμάτι, κάθε πέρσυ και καλύτερα. Και πάλι, Σάββατο βράδυ εκεί θα είμαι (και δεν θα είναι τίποτα το ίδιο :rolleyes:).
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
To μόνο thread που έγραψε κάτι ο Νίτρος και δεν πήρε Χ... ακόμη.
 
Top Bottom