What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ιδέες και σκέψεις για νέο PC

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,271
τι razer μωρέ πασταφλώρες;

goodsetupnoob.jpg

keyboard Microsoft Wired 600 να μην κάνει και τακατούκα όλη την ώρα και ποντίκι Sharkoon Shark Force :p

Έτσι γίνονται οι άντρες πες του και razer όταν βγάλει λεφτά μόνος του, άντε την έχουμε κάνει την νεολαία σκατά. Ρε ξεχνάτε που καθαρίζατε μπίλιες στα αγνώστου πατρός ποντίκια 2 πλήκτρων;
 
Last edited:

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
θα φανώ ιερόσυλος στον Aρη αλλά razer mouse μόνο deathader θεώρησα καλό και τα kraken αυτά τα απλά που αγόραζαν όλοι τα θεωρώ σκουπίδια σαν headset.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Δεν ξέρω, ακομα το headset πάντως δεν μου έχει μείνει στα χέρια ευτυχώς. Και όσον αφορά το ποντίκι, έχει κλείσει πενταετία, αν και έχω και ένα δεύτερο καβατζα μεχρι να έρθει και το left handed trinity για παν ενδεχόμενο.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Δεν ξέρω, ακομα το headset πάντως δεν μου έχει μείνει στα χέρια ευτυχώς. Και όσον αφορά το ποντίκι, έχει κλείσει πενταετία, αν και έχω και ένα δεύτερο καβατζα μεχρι να έρθει και το left handed trinity για παν ενδεχόμενο.

Βλέπω την πενταετία σου και κάνω raise σε ΜΧ518 13 ετών, του οποίου το δεξί κλικ θεωρούσα νεκρό, μα εν τέλει ήθελε ένα γερό καθάρισμα εσωτερικά. Πλέον το χαίρεται ο 70+ πατέρας μου κάνοντας απλά browsing (ταιριαστό retirement for both). Φέτος, σε μια παντελώς αχρειάστη αγορά, θα τσιμπήσω κάποια στιγμή το reissue του, ελπίζοντας να αποδειχτεί έστω και λίγο αντάξιο του παλιού.

Αλλά για να μην ξεφεύγουμε, γενικά ναι, ένα τίμιο keyboard + mouse set και τέλος. O tempora, o mores.

ΥΓ: Έχουν σπάσει τα μπουμερόμετρα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
ποντικαραδες μονο απο logitech. Καποια στιγμη μου εκατσε καποιο το οποιο δεν μπορουσα να το πιασω με το αριστερο, δεν με βολευε και για καποιον βουντου λογο, πατουσα αναποδα τα κουμπια. δεξι κλικ αντι για αριστερο.
χωρις παπατζα, με βολευε με το δεξι. Οι ανθρωποι ειχαν δωσει νεα εννοια στα ποντικια για αριστεροχειρες.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,271
Βλέπω την πενταετία σου και κάνω raise σε ΜΧ518 13 ετών, του οποίου το δεξί κλικ θεωρούσα νεκρό, μα εν τέλει ήθελε ένα γερό καθάρισμα εσωτερικά. Πλέον το χαίρεται ο 70+ πατέρας μου κάνοντας απλά browsing (ταιριαστό retirement for both). Φέτος, σε μια παντελώς αχρειάστη αγορά, θα τσιμπήσω κάποια στιγμή το reissue του, ελπίζοντας να αποδειχτεί έστω και λίγο αντάξιο του παλιού.

Αλλά για να μην ξεφεύγουμε, γενικά ναι, ένα τίμιο keyboard + mouse set και τέλος. O tempora, o mores.

ΥΓ: Έχουν σπάσει τα μπουμερόμετρα.
Θα απογοητευτείς από την ποιότητα της σημερινής logitech.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
για καρέκλα θα με ενδιέφερε. έχω μια φτηνή genesis (100 ευρα την είχα πάρει γιατί δεν μπορούσα να δώσω παραπάνω και δεν είχα καρεκλά εκείνη την περίοδο). με βολεύει για την ώρα αλλά ετσι για το μέλλον να έχω κάποιες κατά νου. πέφτει πολύ διαφήμιση secret lab.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Πριν 10+? χρονια ειχα αγορασει τον Αρη. την ειχα παρει με 200-250€? δεν θυμαμαι. Μετα απο τοσα χρονια και συστηματικη χρηση ακομα αντεχει.
kar.jpg

Η καρεκλα ειναι πολυ βασικο εξαρτημα για τον υπολογιστη. Ας ξεκινησουν οι καρεκλατες φιλονικιες.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Καλη καρεκλα λελο...ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΝΟΡΒΗΓΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ -25 ΒΑΘΜΟΥΣ!!!!
τι δερματινη ρε?!?! δεν ιδρωνει ο πωπος σου;
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Ας ξεκινησουν οι καρεκλατες φιλονικιες.

Πoπός που ξέρει, κάθεται σε Markus -> link

Αυτήν εμπιστεύομαι για τα "μάγουλα" σε σπίτι και γραφείο. Δέρμα στο γραφείο, ύφασμα στο σπίτι, γιατί έπαθα κι έμαθα, στο πνεύμα των λεγομένων του @tinapeis. Στα πολύ θετικά, δε θυμίζει bucket κάθισμα βγαλμένο από 106 Rallye ή Saxo VTS και δεν έχει RGB.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Μερακλής με τον Μάρκο, ο Μητσάρας. :p

Ελλάδα = ύφασμα = μονόδρομος. Απλώς δεν τρώμε, πίνουμε, φα..ρουμε μπροστά στο PC και πάνω στην καρέκλα.

Πάνω στο θέμα δεν θα μαλώσω με τον @jonirenicus13 παρά μόνο στο χρώμα. Κόκκινη για να πηγαίνει γρηγορότερα στα FPS (μεταφράστε ελεύθερα το F).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Πoπός που ξέρει, κάθεται σε Markus -> link

Αυτήν εμπιστεύομαι για τα "μάγουλα" σε σπίτι και γραφείο. Δέρμα στο γραφείο, ύφασμα στο σπίτι, γιατί έπαθα κι έμαθα, στο πνεύμα των λεγομένων του @tinapeis. Στα πολύ θετικά, δε θυμίζει bucket κάθισμα βγαλμένο από 106 Rallye ή Saxo VTS και δεν έχει RGB.
Συμπαθα με πατριωτη, αλλα αυτο μου θυμιζει περισσοτερο τιμωρια παρα καρεκλα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Αν θέλεις καρέκλα με ποιότητα κατασκευής και πραγματικό research για την εργονομία της, πας εδώ. Αλλιώς όλες από το ίδιο κινέζικο εργοστάσιο με άλλη ταμπέλα βγαίνουν, οπότε κλάιν, πάρε ότι βρεις φθηνότερο.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Συμφωνώ κι εγώ με μητσάκο, ο/η Μάρκους είναι τρελό vfm. Και έχω μεγάλο δείγμα με εντυπώσεις, δεν το λέω έτσι.
Προχθές μου έλεγε ένας φίλος (που την απολαμβάνει ένα χρόνο) ότι την πρότεινε σε ένα συνάδελφό του, οι οποίοι μετά την προτείναν σε άλλον κλπ, και έχουν καταλήξει 5-6 συνάδελφοι να την παίρνουν και να μιλούν με τα καλύτερα λόγια.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
ΚΑΙ καναπέ.

Ο Μάρκους ήδη νιώθει ποΡδομένος...
 
Top Bottom