What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Κόντρα σε κάθε λογική, το RageQuit.GR έγινε 10 χρονών

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
ε καλά και το byteme καλά κρατιέται ακόμα, υπήρξε και άλλη προσπάθεια από πρώην;
 

Falcongr

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Jan 9, 2022
Messages
45
Νταξ, happy 10th b day guyzzzz!!

Χωρις πλακα χαιρομαι που υπάρχει ένα site στην Ελλάδα που κρατάει την παλιά καλή σπίθα του good old pure hardcore PC gaming ζωντανη. Από τις παλιές ένδοξες στιγμές του PCM έως σήμερα, I salute you! (αν κανετε meeting πειτε που να σας έρθω και εγώ αν ευκαιρεί). Πάντως το site από την στιγμή που το βρήκα και εγώ ένα έχω να πω.

10 years ago... masterpiece
Today... still a masterpiece
Keep doing what you are doing people!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Πώσιμπολ αλλά το κομμάτι φόρουμ δεν κράτησε.
ναι η αλήθεια είναι ότι το έφαγαν τα φεισμπούκια μαζί με αρκετά άλλα φόρα εκείνη την εποχή.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
που πας ωρε λέλο με εναρξη 9/12 ?? και μου θες και επιδομα κιολα?? στην ουρα, μπρο.

υπηρχαν παλικαρια που 9/12 ειχαν καμει βασικη εκπαιδευση και λειπανε σε αδεια ορκωμοσιας.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Τα επιδοματα ειναι για τους πολιτες. Οι φανταρισκοι πεφτουν και παιρνουν, αυτο, δεν παιρνουν επιδοματα. Παιρνουν κρατηση, παιρνουν φυλακη, παιρνουν αδεια, παιρνουν υπηρεσια.
Παιρνουν οπλο, παιρνουν σκοπια επ ωμου, παιρνουν βισμα, παιρνουν μεταθεση.... επιδομα, δεν παιρνουν. καλη τυχη.
Παιρνουν διανυκτερευση, παιρνουν τα βουνα, παιρνουν αναποδες. Επιδομα, δεν παιρνουν.
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
που πας ωρε λέλο με εναρξη 9/12 ?? και μου θες και επιδομα κιολα?? στην ουρα, μπρο.

υπηρχαν παλικαρια που 9/12 ειχαν καμει βασικη εκπαιδευση και λειπανε σε αδεια ορκωμοσιας.
Screenshot 2022-12-03 081744.png
Μιλά ο νεανίας....
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Χρόνια (μας) πολλά παιδιά, να είμαστε όλοι καλά και να γιορτάσουμε και τα επόμενα 10. <3

ΥΓ. Δάσκαλε, μας λείπεις εσύ και το γέλιο σου.
ΥΓ1. Obsidian, ευχαριστούμε για όλα.
ΥΓ2. Αγωνιστικούς gaming χαιρετισμούς σε όλους όσους έχουμε βρεθεί (και βρισκόμαστε) και προσωπικά, έχουμε φάει προβατίνες κρέατα, έχουμε πιει μπύρες, έχουμε πάει σε συναυλίες, έχουμε παίξει dnd και επιτραπέζια, σε όσους τέλος πάντων έχουμε πει και μια κουβέντα παραπάνω απ' το να κράξουμε τους διαλόγους σε παιχνίδι της bethesda και το πόσο φλώροι είναι οι μάνογουορ.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Χρόνια πολλά στο site και στη πιο cool κοινότητα!
Μια κοινότητα οπου ΌΛΟΙ αναγνωρίζουν ότι πραγματικό και ανδρικό gaming γίνεται μόνο σε PC (έστω και με το controller του Admiral) και τα RPG παίζονται μόνο σε turn based! (Εάν υπάρχουν διαφωνούντες, δεν τους ξέρω, τους έχω κάνει block! :p )
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Πρεπει να το γιορτασουμε. Εχουμε 3 χρονια να συναντηθουμε απο τον Δεκεμβριο του 2019 που εγινε η τελευταια συναντηση. Προτεινω λοιπον να συναντηθουμε αυτες τις μερες !
 

Tom G

Mind-flayer
Joined
Nov 30, 2012
Messages
1,736
Χρόνια πολλά σε όλους. Δεν είμαι όσο ενεργός ήμουν παλιά αλλά χαίρομαι που είμαι εδώ από την αρχή.

Για μένα το φόρουμ αυτό, είναι μια χρονοκάψουλα στο παρελθόν. Από 15 χρονών μέχρι τώρα που είμαι 31, χαίρομαι που βλέπω παιδιά που ξέρω απο το 2007 (μπορεί και λίγο πιο πίσω).

Και πάλι χρόνια πολλά και εύχομαι ότι καλύτερο σε όλους. <3
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
@Tony Corvus
χοχοχο, ποιος ειπε οτι αναφερθηκα σε μενα?

@lelos kounelos
o στρατος ατσαλωνει τον αντρα. για να γινει κάποτες πολιτης και να περιμενει μετα τ αφεντικα να του πεταξουν ξεροκομματο χαρισουν επιδοματα 😛
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
My 2 quick cents, out of character και γραφή με μηδενική συνοχή...

10 χρόνια (12 αν βάλω και του πιτσι μαστερ)
Η συνεισφορά μου στην κοινότητα ήταν κυρίως βγαλμένη από ξεχασμένους λογαριασμούς του rpgcodex (σύγχρονος αυτισμός με δόσεις τρολινκ) και σάπια θέαση τυχάρπαστων χλινκς/ιδεών δίχως βάση.
Αυτό συνεχίστηκε επιλεκτικά και στο όλο δια ζώσης talk-talk (με κάμποσες εξαιρέσεις οφκορς, μιας και άνθρωποι είμαστε πανωαπολα).

-Μεγάλη μου τιμή που γνώρισα από κοντά τον αδικοχαμένο Δάσκαλο (θαρρώ πως μας κοιτά από κει ψηλά και υψώνει το ποτήρι στην υγεία μας)

Το Αρκιου περιείχε/περιέχει κόντρες, δράματα, χαρές, λύπες, θυμό, ταξίδια, επιτυχίες, αποτυχίες, στροουμαν φαλασις, giveaways και γενικά συντρόφευσε (και εξακολουθεί να συντροφεύει) σε ένα σημαντικό σταυροδρόμι της ζωής μας.
Το σημαντικότερο κατ'εμέ ήταν πως ποτέ δεν αποπειράθηκε να αλλάξει την σκούφια του (NE, ΑΛΛΑ ΚΟΥΝΕΝΑ? ).
Σαφώς και θα υπήρχαν όπως προανέφερα διάφορες διαφωνίες (μας την έκανε ο sith-aris παρέα με τον kanye), αλλά πάντα λίγο-πολύ τα βρίσκαμε, δίχως να παρθεί η οποιαδήποτε νομική οδός (γιου ση γουατ αη ντιτ δεαρ)

-Χαίρομαι που γνώρισα κάμποσα αξιόλογα άτομα σε αυτό το χαρντκοροποιημένο καταγώγι (ονόματα και διευθύνσεις δεν λέμε)
Αυτά τα ολίγα και ένα ευχαριστώ από καρδιάς...






Οκ, πάω για προβατίνα και μπύρες τώρα!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Πάνω από όλα όμως, στο Ragequit.gr ο καθένας, συντάκτης ή αναγνώστης, θα έχει τη ευκαιρία να αναπτύξει ελεύθερα την προσωπικότητά του,
αυτο ηθελε λιγο γυαλισμα. Οταν ο ΟΣΕ εχει ατυχημα με καποιο τραινο, μπαινουν στο RQ και ρωτανε τους ειδικους των εκτροχιασμων. Ρωτανε και αν ειμαστε υπευθηνοι για το τραινο που βγηκε απο τις ραγες.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Και το πολύ σημαντικό που έμαθα διαβάζοντας το από πάνω είναι ότι "Νέες προσθήκες και αλλαγές έρχονται στο Shovel Knight".
 
Top Bottom