What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Καλλιτεχνικές ανησυχίες!

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Τι εχουμε εδω @Norshgaath;

btw εσκασε το νεο τρεντ με τις animated εικονες. Οταν παιζει γκαλερι, παιζει και επιληψια.
Το αλλο; τωρα φτιαχνουν γατακια που χοροπηδανε αντι για κουνελακια που αμανε.
Ποσα γατακια να δουμε ακομα;

Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι ενω ειμαστε σε μια φαση οπου ακομα και ο πιο στραβοχερης μπορει να δημιουργησει κατι, δεν παιζει φαντασια. Υπαρχει μια ανακυκλωση σαβουρας. Η θεματολογια ειναι υπερβολικα περιορισμενη.
Γατες, σκυλοι, παραλιες ειναι το 50% της δημιουργικοτητας. Το γουτσου-γουτσου καλυπτει το 60% της αισθητικης.

Αυτο που ειδα χθες, που ειναι η κανονικοτητα. Καποιος ποσταρε ενα αεροστατο, που ειναι εικονα που εχω δει αμετρητες φορες. Στα επομενα λεπτα "εβρεξε" εικονες με αεροστατα. Οσοι επεσαν με τα μουτρα στα αεροστατα, δεν εφτιαξαν ενα αλλα απο μια ντουζινα ο καθενας.
Ναι, μονο εγω φτιαχνω κουνελια με τσεκουρια στο χερι, να πετσοκοβουν τις σαπισμενες ριζες του κρατους που ειναι φυτεμενες σε μωρα, που μεγαλωνουν μεσα σε ενυδρεια, σε συνθηκες κουρδιστο πορτοκαλι The training.
Στο background, καλειδοσκοπια να ξερνανε fractal που μεταμορφωνονται σε θηλειες που ξεχυνονται σαν φιδια κτλ κτλ μπορω να γραψω τουλαχιστον αλλες 2.000 λεξεις.

Ναι, με "εκοψαν" απο ακομα ενα text to image site.

EDIT
Αφου μπηκα εδω...

b8abd5d1-482e-4f9d-b4f2-405f0c3e9cdf.jpg

deb99d7d-e45c-4178-ac28-5acf7cfc2a03.jpg
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,610
Αυτο που ποσταρα ειναι εικονες generated απο αλγοριθμους ωστε να φαινονται ομορφες. Ο δημιουργος τους λεει πως κανει τεχνη, εμενα δε με πειθει, αλλα ειναι ομορφα τα μοτιβα nonetheless
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εμενα μου αρεσαν.
Καποιες απο τις εικονες του παλικαριου θυμιζουν πραγματα που ειχα φτιαξει.
Ειχα κανει πειραματισμους με random-copy paste εξισωσεις, μεσα στην περιγραφη του θεματος που ηθελα. Επιστημονικα πηρε μηδεν αλλα το τελικο αποτελεσμα μου αρεσε.
 
Top Bottom