What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Καλοκαιρινές αναβαθμίσεις

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,789
Υποτίθεται το θέμα έχει πλέον λυθεί με BIOS updates, αλλά εγώ παραμένω επιφυλακτικός.
Όχι δεν το έχουν λύσει. To update μείωσε το πρόβλημα αλλά δεν το έλυσε. Ακόμα επισήμως ψάχνουνε τις αιτίες (και ναι, αιτίες στον πληθυντικό)
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,623
@Dim Gian Bot
Για Ιουλιο 2024 ανακοινωσαν την κυκλοφορια των 9xxx amd. Οποτε θεωρητικα μετα τα καλοκαιρινα μπανια θα μπορεις να βγεις για ψωνια. Προφανως με ολα τα ρισκα που εμπεριεχουν αυτου του ειδους οι αγορες, δηλαδη αυξημενο κοστος, παιδικες ασθενειες κλπ.


Για Arrow Lake δεν εχεις κατι σουπερ επισημο αλλα δεν εχει δειξει σημαδια αλλαγης νοοτροπιας η Intel. Οποτε υποθετουμε νεο socket και υποστηριξη για δυο γενιες.

Παντως, για αναβαθμιση ξεκινησαμε και εχουμε φτασει να λεμε για τροφοδοτικα, κουτια, οθονες :p

Για κουτι, εχω το Fractal Define S και πλεον κοιταω για πολυ μικροτερο. Εκτος αν θες 6-7 κλασικους δισκους, δεν βλεπω λογο για τετοια μεγεθη.
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
4,001
Θέλω να ξεφύγω από τη νοοτροπία του φοιτητή που μαζεύει χαρτζιλίκι για να πάρει νέο υπολογιστή. Από την άλλη, δε σημαίνει ότι είμαι και κάνα κορόιδο για να τα σκορπάω στις πολυεθνικές.
Ναι, το νήμα ουσιαστικά το άνοιξες για το πώς θα τα σκορπίσεις στις πολυεθνικές.

#YouCan´tEscapeCapitalism
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,155
Ναι, το νήμα ουσιαστικά το άνοιξες για το πώς θα τα σκορπίσεις στις πολυεθνικές.

#YouCan´tEscapeCapitalism

Εν μέρει έχεις δίκιο. Στην τελική, ναι, όλοι μας τα σκορπάμε στις πολυεθνικές είτε δίνουμε 30 ευρώ είτε 3000 ευρώ, αφού ζούμε σε μια τέτοια κοινωνία. Αλλά το "πώς" και το "γιατί" υποδεικνύουν το κατά πόσο κάποιος έχει αγοραστική συνείδηση ή είναι απλώς θύμα.
 
Top Bottom